Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Használati utasítás az „Alkatrész azonosító fórumhoz”

Collapse
Ez egy kiemelt téma.
X
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Használati utasítás az „Alkatrész azonosító fórumhoz”

    Azért, hogy könnyen választ kapj a kérdésedre, és hogy az utókor számára is hasznos tartalmat készítsünk, kérlek a következőket tartsd be, ha alkatrészekről szeretnél információt szerezni:
    • Minden alkatrésznek - amiről információt szeretnél megtudni – nyiss új témát!
    • Mindenhol nagyon fontos kifejező címet adni a témának, de itt különösen megkérlek, hogy amit csak tudsz az alkatrészről, azt írd le a címbe! Ha csak annyit tudsz, hogy valamilyen motorkerékpár sárhányója, akkor legyen ez: „Milyen motorkerékpár sárhányó?”. Ha gyanítasz valamilyen márkát, akkor azt is írd bele.


    Ha megszületett a válasz, akkor átjavítom a téma címét a „megfejtésre” és a témát lezárom, hogy ne alakulhasson ki újabb beszélgetés például szereléssel kapcsolatban.
    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

    #2
    Kicsit buheráltam a az Alkatrész azonosító szekciót, hátha ezzel is könnyebbé válik „munka”. A témák felsorolásánál, a témák címei előtt megjelenik az első csatolt kép, így gyorsabban látható, hogy mire is kíváncsi a kérdező.

    Az jó kérdés, hogy lehet itt olyan téma, ami nem tartalmaz képet. Lehet, hogy azok nem is ide valók egészen.

    A képek előtti ikonon pedig látszódik, hogy „nyitott” kérdésről van-e szó. Ha már megválaszolásra került a kérdés, akkor egy „lakattal” lezárjuk a témát. A kérdezőnek kell jeleznie, hogy kielégítő választ kapott. Ha ez egyértelműen megtörtént, akkor zárjuk a témát. Ekkor át is írjuk a címét a válaszként kapott alkatrész pontos nevére.

    Természetesen jelezhetitek, ha tárgyi tévedés, vagy egyéb kiegészítés okán mégis hozzászólnátok egy lezárt témához. Ekkor leemeljük a „lakatot”, nem okoz mindez semmi problémát.

    A kérésünk csak annyi, hogy ne térjen senki el a tárgytól, szorítkozzunk itt csak az azonosítandó alkatrész fejtegetésére. Ha egy alkatrészről eszünkbe jut valami, akkor bátran nyissunk egy új témát a fórum egyéb területén.
    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

    Komment


      #3
      Ahogy látjátok elkezdtünk kicsit rendet rakni az „alkatrész azonosítóban”. A megválaszolt kérdéseket átpakoltam alfórumokba (márkák szerint) az utókor számára. Ezzel párhuzamosan tisztult a kép: a nyitott kérdések maradtak csak meg. Legyetek szívesek átnézni, hogy tudtuk-e valakinek segíteni! Aki pedig nem kapott még semmilyen választ, az próbáljon meg írni további információkat a fényképéhez, hátha az segít. Ha szeretnétek átnevezni a témákat, akkor privát üzenetben írjatok nekem!

      Köszi!
      Che és soveny kedvelte ezt.
      Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

      Komment


        #4
        Továbbra is arra kélek benneteket, hogy a használhatóság fenntartása érdekében segítsetek kicsit rendet tartani az alkatrész azonosító szekcióban.

        A kérdezőket arra kérem, hogy lehetőleg csak egy alkatrészt tegyenek egy témába. Ha különböző márkájú alkatrészek kerülnek beazonosításra, akkor nem tudom a témát a helyes válasz(ok) megszületése után a megfelelő márka alá tenni.

        Szintén a kérdezőket kérem elsősorban, hogy jelezzék nekem, ha választ kaptak a kérdésükre, hogy a témát el tudjam mozgatni a kérdések közül. Fontos lenne látni, hogy mik a nyitott kérdések még. De előfordulhat, hogy a kérdező nem figyel erre, így mindenkit arra kérek, hogy néha tekintse át ezt a részt és igyekezzen tanácsokkal ellátni engem a rendrakással kapcsolatban.

        Nagyon hálás lennék!
        Che kedvelte ezt.
        Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

        Komment


          #5
          Srácok!

          Elvétve írtok csak, hogy megfejtést kaptatok a kérdésetekre a többiektől! Ez baj, mert kevésbé használható a fórum ezen része így, annak ellenére, hogy sok a segítőkész tagtársunk.

          Arra is kérlek titeket, hogy ha jelzitek, hogy megszületett a megfejtés, akkor azt is jelezzétek, hogy mi az! Elég vacak a sok csevegésből kibogoznom, hogy most végülis milyen címre lehet átkeresztelni a témát. Én ugyanis attól, hogy olvasgatom itt a hozásszólásokat korántsem válok olyan szakértővé, mint aki sokat meditált már a kérdésen.

          Köszi a segítséget!
          Nyesztyerka, Lemezjáték és 4 további látogató kedvelte ezt.
          Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

          Komment

          Ugrás az oldal tetejére
          Working...
          X