Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Mennyibe kerülhet egy felújítás előtti, patinás, papíros Pannonia?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    Kedves Gábor!

    Az e-mail címem a következő: stajritszj@freemail.hu

    Komment


      #47
      Köszönöm az e-mail címet.

      Minek feleslegesen a pénzt ölteni ilyenekre, és az időt tölteni vele, s túlbonyolítani mindent?
      De visszatérve a papírügyekre: természetesen igaza van wsievers-nek, kerülő. Amit nem írtam bele az előző hozzászólásba: ez a kerülő maximum 2*30 nap lehet. Az két hónap, akárhogy is számolunk, tehát a motorozásodból veszel el időt vele. A gyakorlatban sem rövidebb 4-5 hétnél ez a folyamat. Persze ha a motornak is kell ennyi, hogy műszakiztatható állapotba kerüljön, akkor ez csak anyagi kérdés.
      De ha a moci készen van tulajdonképpen, akkor ahogy wsievers mondja, nem kell a KEKKH-s papír, helyette a szürke forgalmit kell magaddal vinni.
      Elméletileg ha viszel egy kérvényt, hogy "Tisztelt Okmányiroda! Alulírott X Z azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy az ilyen típusú, ilyen rendszámú motorkerékpárom szürke forgalmi engedélyét részemre az átírási folyamat befejeződése után, természetesen a szükséges érvénytelenítést elvégezve, visszaadni szíveskedjenek, mert mint a motor történetét bemutató kortörténeti dokumentumot szeretném megőrizni" vagy valami hasonló, akkor elvileg visszakapod. Nem tudom ezzel milyen tapasztalata van a Fórumtársaknak, én ezt a metódust még nem próbáltam.

      Szóval a saját belátásod és lehetőségeid szerint fogod tudni intézni. Én nem látok ebben az ügyben semilyen buktatót onnantól, hogy van egy jogerős vagy lepecsételt határozatod.
      Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2014 ápr. 21, 10:48.
      There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

      Komment


        #48
        Hello!
        Amiket olvastam eddig a neten, ott mindenki azt írta hogy NEHOGY, oda add a forgalmit. Bármilyen kérvényt írsz, NEM adják vissza!
        Olvastam egy olyan lehetőségről is, hogy közjegyzővel íratni róla egy hiteles kivonatot, s azt elvileg (?) el kell hogy fogadják.

        Komment


          #49
          Köszönöm az értékes hozzászólásokat, segítséget, a motornak kell még bőven idő most kezdtem csak foglalkozni vele, nem akartam addig komolyabb összeget rákölteni (a vételáron felül) míg a lepapírozhatóságot nem tisztáztam, azt gondoltam ezzel minden ok, de a lada a pancsi rendszámával és a póthagyatéki pecsétes dolog (plusz kelleni fog új adásvételi a dátumok miatt ) kicsit óvatosabbá tett, mindenképp kérek KEKKH igazolást a magam megnyugtatására és megőrizni a forgalmit stb.

          Komment


            #50
            plusz kelleni fog új adásvételi a dátumok miatt
            Ne írjatok újat - nem kell, mert a motor végleg ki van vonva, ahogy írtad 1988 óta. Az én legjobb tudomásom szerint végleg kivont járművekre nem vonatkozik a 15 napos határidő, így felesleges lenne.
            Persze a magad megnyugtatására lekérdezheted az okmányirodában, 3 perc telefonálás nem komoly kiadás.
            There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

            Komment


              #51
              Szerintem arról van szó, hogy a jelenlegi adásvételi a hagyatéki végzés előtti dátummal kelteződött, vagyis jogilag érvénytelen hiszen (akkor még) nem a tulajdonos adta el. Ezért kell új.

              Komment


                #52
                a jelenlegi adásvételi a hagyatéki végzés előtti dátummal kelteződött
                Akkor egyértelmű: a dátumokra, nevekre, adatokra nagyon kell figyelni.
                There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                Komment


                  #53
                  pontosan erről van szó, a hagyatéki végzés jogerőre emelkedése előtt készült az adásvételi, a végzés már megvolt akkor de a bűvös pecsét nélkül, pénteken megyek a közjegyző asszonyhoz feltuningolni a papírt

                  Komment

                  Ugrás az oldal tetejére
                  Working...
                  X