Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Szóló motorkerékpár oldalkocsissá alakítása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Sziasztok!

    Van valaki aki mostanában vizsgáztatott szóló motorkerékpárt oldalkocsissá?Milyen papírok kellenek hozzá és mi mennyibe kerül?

    Komment


      #17
      jefe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Milyen papírok kellenek hozzá
      http://veteran.forum.hu/atalakitas-8...-310/#post3472 ???


      jefe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      és mi mennyibe kerül?
      http://veteran.forum.hu/atalakitas-8...-310/#post3476 ???

      Komment


        #18
        soveny,

        Köszönöm a gyors választ!De nekem a Miskolci KPM-ben 2013 év elején valami fejes vizsgabiztos olyat magyarázott hogy kell az összeépítésről valami papír is amit egy szakember vagy szerelőműhely állít ki!A motorom rendelkezik érvényes okmányokkal!Ami a leírtakban szerepel az 2011-ben volt és azért érdeklődök!

        Komment


          #19
          Ahogy T5 írta volt egy embernyi papper nála, mégha nem is kellett. Gondolom ebben volt olyan is ami az oldalkocsit írja le es a csatlakozasokat taglalja. Valami gyári brossura, how to attach sidecar, etc. Abban benne van az 560-as felfogatasi leírása. Mi mas kellene nekik? Ez gyári kiegészítő. Gondolnám en.
          jefe kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            jefe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            a Miskolci KPM-ben
            Itt rontottad el. Vidd inkább Egerbe ha megteheted, itt ne számíts semmi jóra.
            sepy, ptm004 és wsievers kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Én tavaly vizsgáztattam oldalkocsival és nem kellett eredetiség vizsga. Törzskönyvet se cseréltek mert abba sincs benne a szállítható személyek száma, csak forgalmi meg 2 rendszám kellett és ennyi!

              Komment


                #22
                De nekem a Miskolci KPM-ben 2013 év elején valami fejes vizsgabiztos olyat magyarázott hogy kell az összeépítésről valami papír is amit egy szakember vagy szerelőműhely állít ki!
                Igen kell! De nekem elég volt egy autótechnikusi bizonyítvány és én szereltem föl! Ha van autótechnikus ismerősöd kérd meg hogy adja hozzá a bizonyítványát és egy nyilatkozatot hogy ő szerelte föl!

                Komment


                  #23
                  Egyébként még annyit tennék hozzá, ha típus azonos az oldalkocsi (Pl. Pannóniára Duna ok) akkor nem kell átalakítási engedély, viszont nem típus azonos esetén kell (pl. Jawára Duna ok stb.)!

                  Komment


                    #24
                    Ja és én is a Miskolci KPM-nél vizsgáztattam!

                    Komment


                      #25
                      Balumester eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      viszont nem típus azonos esetén kell (pl. Jawára Duna ok stb.)!
                      Ez hogy zajlik? mit kell hozzá intézni?

                      Komment


                        #26
                        Sziasztok!
                        Megint rendszámot kellett cserélnem, a "régi" már unalmas volt! Ja és a legjobb módszer a szomszédok pukkasztására! Azt hiszik ez megint másik motor!
                        Csak egy kicsit "sokk"-ba kerül!
                        ELŐTTE: Click image for larger version

Name:	Mint a Nagyok 002.JPG
Views:	1
Size:	183.3 KB
ID:	140324 UTÁNA:Click image for larger version

Name:	OT 5239 007.jpg
Views:	2
Size:	202.2 KB
ID:	140325Click image for larger version

Name:	OT 5239 006.jpg
Views:	2
Size:	205.2 KB
ID:	140326Click image for larger version

Name:	OT 5239 005.jpg
Views:	2
Size:	202.6 KB
ID:	140327
                        A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                        Komment


                          #27
                          Hiába a kényszer nagy úr. Ha cserélni kell, akkor cserélni kell. Gyönyörű munka. Gratulálok és kívánom, hogy sok örömed legyen benne. Nagyon szép motorod van.

                          Komment


                            #28
                            -t5- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Csak egy kicsit "sokk"-ba kerül!
                            Ja, és a "kőccségek":
                            -muzeális minősítés: 25.305,-
                            -műszaki vizsga: 4.360,-
                            -2 db. rendszám: 15.000,-
                            -forgalmi engedély: 6.000,-
                            -érvényesítő címke: 585,-

                            Az árak tartalmazzák az általános forgalmi adót és magyar forintban értendőek!
                            A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                            Komment


                              #29
                              Megint rendszámot kellett cserélnem, a „régi” már unalmas volt
                              Ezen kívül ,miért csináltad ?

                              Egyébként, ez sem drágább mint a hagyományos.

                              Komment


                                #30
                                mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ezen kívül ,miért csináltad ?
                                Amióta meg van, tervezgettem, hogy ezt teszem vele. Már csak kíváncsiságból is, az 5 év műszaki miatt is, kicsi Fiam emlékének is!

                                Visszaolvasva azt írtuk, hogy a muzeális minősített járművekre nem kötelező kiváltani az OT-s rendszámot, na ez csak abban az esetben működik, ha nem akarod az 5 éves műszakit és nem muzeális minősítettként vizsgáztatod, hanem "normális" időszakos vizsgát kérsz!(Így viszont semmi értelme a minősítésnek-szerintem-, de ilyen lehetőség is van) Viszont, ha minősített járműként 5 évre vizsgázik, akkor ráírják a vizsgalapra a következőt:"Csak OT-s forgalmi rendszámmal üzemeltethető!"

                                - - - Updated - - -

                                Gergőke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                az első rendszám rögzítéséről fel tudnál nekem rakni egy képet?
                                Click image for larger version

Name:	OT 5239 011.jpg
Views:	1
Size:	196.9 KB
ID:	140328Click image for larger version

Name:	OT 5239 013.jpg
Views:	1
Size:	195.5 KB
ID:	140329Click image for larger version

Name:	OT 5239 014.jpg
Views:	1
Size:	195.7 KB
ID:	140330
                                Szia!
                                Ez a "megoldás" az én találmányom! A következő kell hozzá 1db 3/4 colos és 1 db 1 colos tiplis csőbilincs, valamint némi laposvas! A laposvasból csinálsz egy rendszám méretű keretet és a két oldalára ráhegeszted a bilincseket! Festés száradás után felszereled az oldalkocsi alvázára! Kész, tök egyszerű, jól néz ki!
                                Sok sikert!
                                Utoljára szerkesztve a következő által: -t5-; 2014 jún. 27, 15:03. Oka: bilincs méreteket javítottam!
                                A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X