Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Milyen kürtök, mihez valók? PAl, AVF, stb...(Cz 450.05, BMW)

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Milyen kürtök, mihez valók? PAl, AVF, stb...(Cz 450.05, BMW)

    Sziasztok!

    Teszek fel néhány kürtről képeket. Szeretném a segítségeteket kérni a beazonosításhoz. Három ugyanolyan van, azok AVF magyar gyártmányok, van egy PAL csehszlovák gyártmány és a többit nem tudom.
    (Elfogom őket adni, körülbelüli értékekre is kíváncsi lennék. Remélem ez még belefér a fórum kereteibe, hogy egy-egy azonosításra váró tárgy értékét is behatárolja valaki, aki ismeri a piacát ezeknek a régi dolgoknak.)

    Click image for larger version

Name:	SDC12897.JPG
Views:	1
Size:	122.7 KB
ID:	153433Click image for larger version

Name:	SDC12898.JPG
Views:	1
Size:	120.6 KB
ID:	153434Click image for larger version

Name:	SDC12889.JPG
Views:	1
Size:	131.9 KB
ID:	153435Click image for larger version

Name:	SDC12890.JPG
Views:	1
Size:	128.1 KB
ID:	153436Click image for larger version

Name:	SDC12891.JPG
Views:	1
Size:	88.8 KB
ID:	153437Click image for larger version

Name:	SDC12892.JPG
Views:	1
Size:	130.5 KB
ID:	153438Click image for larger version

Name:	SDC12894.JPG
Views:	1
Size:	136.4 KB
ID:	153439Click image for larger version

Name:	SDC12893.JPG
Views:	1
Size:	129.4 KB
ID:	153440Click image for larger version

Name:	SDC12895.JPG
Views:	1
Size:	133.7 KB
ID:	153441Click image for larger version

Name:	SDC12896.JPG
Views:	1
Size:	134.3 KB
ID:	153442

    Üdv. Gyula
    Utoljára szerkesztve a következő által: DCS; 2011 jún. 27, 14:28.

    #2
    A bordó kürt ha ugyanaz az eleje mint a krómozott PAL nak előtte, akkor mindkettő csepptankos Jawaé vagy Cz-é nekem a 175-ös Cz 450.05-ön volt ilyen Ha az ára érdekel, én 3500 körül láttam 1 éve hasonló jó állapotút. Am ha el akarod adni, szerintem a vaterán vagy az e-bayen nézz hasonló állapotú tárgyakat.
    *A 2. sor elsője meg BOSCH lehet BMWn már láttam ilyet, pont itt a fórumon hurrogtak le h az nem Jawa kürt XD csak mert az elején ott a logó felszereléséhez szükséges csavarok helye...am a későbbi Jawa 350- esek kürtjének is ilyen a rácsa, csak nincs rajta a két menetes lyuk az elején.
    Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2011 jún. 27, 20:20.
    DCS kedvelte ezt.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      #3
      A bordó hátú az a krómozott PAL-nak a hátsó képe. Mindegyikről két fotót csináltam, elölről és hátulról is.

      Üdv. Gyula
      Utoljára szerkesztve a következő által: DCS; 2011 jún. 28, 07:36.

      Komment


        #4
        Én is úgy vettem elsőnek , csak megzavart h az elejéről készült képen nem látom a felfogatófület a fotózás szöge miatt
        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

        Komment


          #5
          Üdv! Valaki tudja esetleg hogy az AVF minek a rövidítése, és hogy hol működött (működik?) a gyár? Égen-földön kerestem már de nem találok róla semmi információt. És ha már itt tartunk, valaki esetleg tudja az FFV, és az FTM rövidítések feloldását? Előbbit villamos csatlakozókon ( "csokin", vezetékegyesítőn) kapcsolókon láttam sokszor, utóbbit pedig pl. a Pannoniák gyújtáskopcsoló-pajzsának, nyíláslezáró "csúszkáján". Semmilyen információt nem találtam egyikről sem. Köszi!

          Komment


            #6
            Az FFV a Fővárosi Finommechanikai Vállalat(Fővárosi Finommechanikai Vállalat, Budapest. VII. Nagydiófa u. 20). Az AVF(Autóvillamossági Felszerelések Gyára) több helyen is gyártott, gyára volt Budapesten, Mezőkövesden és Miskolcon is. Utoljára Remy Automotive vagy Delco Remy néven futott. A mezőkövesdi gyáregységet bezárták, Miskolcon javítóbázis van.
            Az FTM pedig másnéven Lőszergyár, vagy Fém Tömegcikk Művek.
            Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2015 máj. 10, 23:44.
            zahi, OdinHEM és 4 további látogató kedvelte ezt.
            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

            Komment


              #7
              A Pannónia kürtökön látható háromszögben lévő FE logó a Finomszerelvénygyár Eger, vagyis a Berva RT. logója. Ha már Berva, akkor annak és a Panninak a blokján a VT a székesfehérvári Vadásztöltény, Csappantyú, Gyutacs és Fémárúgyár RT-t jelenti(később Vadásztölténygyár, VTRGY, Videoton).
              sepy, zahi és 4 további látogató kedvelte ezt.
              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

              Komment

              Ugrás az oldal tetejére
              Working...
              X