Közlemény

Collapse
No announcement yet.

MZ lánckerék

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    MZ lánckerék

    Üdv megint, a veteránosoknak.

    Melyik motor alkatrésze,ez a kerékhez tartozó szerkezet.Click image for larger version

Name:	DSC0029820130610.JPG
Views:	1
Size:	99.2 KB
ID:	155950Click image for larger version

Name:	DSC0029720130610.JPG
Views:	1
Size:	107.6 KB
ID:	155951

    Választ megint csak köszönöm.

    Szép napot.

    #2
    Kedves Coli!

    Legközelebb valami még homogénebb hátteret válasszál, mert így nagy nehezen csak sikerült a fogaskoszorút elkülönítenem a háttértől. Először azt hittem, hogy valami bazi nagy lánckeréken van az a kis alumínium agy.


    Biztos szereltem már ilyet, de nem ugrik be. Jawa, CZ-350, Riga 12, Verhovina-5 kizárva. Esetleg Komár, vagy Romet?

    Komment


      #3
      Biztos nem Romet. Nekem volt Rometem, de annak "teli" lánckereke van.
      Így elsőre nekem a jawa ugrott be...




      ...vagy MZ lenne?

      Hátsó lánckerék Etz 250

      Komment


        #4
        MZ TS 125 ....talán...

        Komment


          #5
          Cz-t és a Jawát kizárnám a sorból legalább is a későbbi tipusokat 1970-től és a nagyobb cm3-t./ 175_től fölfele/.

          Komment


            #6
            Guglizz egyet "mz hátsó lánckerék" felkiáltással, és nézd meg a képtalálatokat. Szerintem ez az...

            Komment


              #7
              MZ!!!
              "Szerintem ez az a lánckerék lesz amit én vittem ki a méh-be."

              Komment


                #8
                Mukifej eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                „Szerintem ez az a lánckerék lesz amit én vittem ki a méh-be.”
                Lehet, hogy lényeges időt spórolunk meg azzal, ha rendszeresen képpel ellátva közzétesszük a méhtelepre leadott dolgainkat. Coli így céliányosan mehet keresni, és végre tudni fogja, hogy mit talált.

                Komment


                  #9
                  Ez biztos, hogy MZ lánckerék! A típus beazonosításhoz pedig némi fogszámolgatás szükségeltetik...

                  Click image for larger version

Name:	100_5340.jpg
Views:	1
Size:	199.8 KB
ID:	137748Click image for larger version

Name:	100_5342.jpg
Views:	1
Size:	184.3 KB
ID:	137749

                  Ez például egy 125-ös TS-é. Vaci új gyári volt és évekig őrizgettem, majd egy ismerősnek adtam néhány más alkatrésszel együtt, mikor a nagyapja megörökölt gépét kezdte el felújítani az öreg emlékére. A gép azóta csilli villin áll a szobában!
                  Szerintem a te lánckereked is ez a típus... ficceronak lehet igaza...
                  Utoljára szerkesztve a következő által: taluga; 2013 jún. 28, 14:05.

                  Komment


                    #10
                    Taluga: Köszönöm a remek válaszadást,és Ficerónak is.

                    Amúgy egy padlás rejtekéből került elő és nem a méhesből vándorolt hozzám. ( mukifejnek ) üzenem.

                    Szép napot.

                    Komment


                      #11
                      coli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Köszönöm a remek válaszadást
                      Szia Coli! Most azért felvetődik bennem a kérdés. Ezek szerint te tudtad előre, hogy mihez való ez az alkatrész? Az idézetből legalábbis úgy tűnik.

                      Semmi gondom ezzel a kitalálósdival, de azért lehet, hogy célszerű lenne végre egy virtuális sörbankot itt létrehozni, megvalósítva ezzel egy korábbi javaslatot, miszerint a helyes megfejtésért egy doboz sör jár. Úgy képzelem el, hogy egy táblázatban a megfejtők neve mellé strigula kerülne, amit találkozók alkalmával lehetne beváltani.

                      Komment


                        #12
                        Kezd a sör általános fizetőeszközzé váli itt a fórumon
                        Mondjuk inflációállóbb mint a Forint... csak talán még gyorsabban fogy és ... hát a kamat...

                        Komment


                          #13
                          taluga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Kezd a sör általános fizetőeszközzé váli itt a fórumon
                          Lehet cifrázni is: 10 doboz sör = 1/2 liter kisüsti pálinka.
                          Ez mifelénk gépgyártó körökben még általánosabb fizetőeszköz.

                          Komment


                            #14
                            CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Lehet cifrázni is: 10 doboz sör = 1/2 liter kisüsti pálinka.
                            Ezt a váltópénzt is ismerem

                            Komment

                            Ugrás az oldal tetejére
                            Working...
                            X