Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Na ez milyen motor lehet? ( Victoria kr 26 n Sport )

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Na ez milyen motor lehet? ( Victoria kr 26 n Sport )

    Hello... régi családi képeket gyűjtöttem szedtem össze a faluból és rátaláltam erre a képre és mondta is apám hogy ez egy IZS utána néztem és nem találtam olyat ami pont így néz ki vagyis lehet hogy ez nem IZS de lehet hogy átalakították ? amugy majd neki esek és felkutatom ezt a motort remélem megvan még
    Attached Files

    #2
    jóó tudom nem ide kellet volna írnom...bocsánat

    Komment


      #3
      ficcero eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      jóó tudom nem ide kellet volna írnom...bocsánat
      Nem tudom mi volt a célod, de nekem tökéletes választásnak tűnik az „Általános beszélgetés” fórum, ha a csatolt képekről szeretnél beszélgetni a többiekkel.

      Ha az „alkatrész azonosítóra” gondoltál így utólag, szerintem onnan jobban kilógna, de ha nagyon szeretnéd, átrakhatom oda.

      A feltett kérdésre nem tudok válaszolni, de nagyon tutik a képek!
      Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

      Komment


        #4
        köszönöm és szerintem maradhat itt ez a poszt ..

        --- Ez még eszembe jutott: ---

        a másik ,hogy lehetséges-e , hogy az egész motor gyári ?

        Komment


          #5
          Szia!

          Nem akarok hülyeséget mondani, de az első villából, meg úgy a vázból ítélve ez nem IZS, ráadásul sztem vmi néyütemű lehet(oldalszelepelt), ami kizárná IZS mivoltát... úgy első ránézésre, habár a képek nem a legjobbak, de mit várhatnánk:-) Túl nagy fékdobok ahhoz, h izsek legyenek...

          Üdv
          ficcero kedvelte ezt.
          Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

          Komment


            #6
            Mondhatom az én megoldásom? A motor gyártmánya Victoria (ott a jel a tankon) a tipust nem tudom meghatározni, a blokkot 100%-ban igen az egy Victoria KR 35 Pionier(az első motor)A váz meg szerintem Kr 26 N Sport( a második motor) Valószínű háború utáni összeépítés...
            Attached Files
            sepy, stalker és TZ kedvelte ezt.
            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

            Komment


              #7
              köszönöm... nem is gondoltam volna hogy Magyar országon lett volna ilyen motor..

              Komment


                #8
                Üdv!
                Lehet,hogy tévedek,de én legalább három motor alkatrészeit vélem felfedezni ebben az összeépítésben.
                A motorblokk szerintem is Victoria 350-es lehet.Ilyen blokkot használtak a Horex motoroknál is.
                Columbus blokknak hívják.
                Tehát szerintem a blokk a magasan húzott kipufogókból ítélve a Victoria KR 35 SS típusé lehet.
                A váz nagyon gyanúsan Csepel 250.Az oldaldoboz is olyan mint a Csepelé. Tank,ülés, Pannónia TLT.
                Az első villát és a sárvédőt nem tudom egyenlőre így első ránézésre,de még keresgetek hátha rájövök valamire.

                Komment


                  #9
                  A korai Pioniernek is ilyen magas kipufogója van. Csepel váz? Szerinted megvágták a vázat?A Victoria KR35-nek a motorja teherviselő elem,meg magas is a blokk, nem hiszem hogy vágás nélkül belement... Az oldaldoboz lehet Csepel, alig találtam ahhoz hasonló oldaldobozos Victoriát, az elég ritka, szerintem extrafelszerelés volt(igy lehet Csepel került rá).De a tankban igazad van, az tényleg TLT
                  Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2011 márc. 20, 12:18.
                  "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                  "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                  Komment


                    #10
                    Üdv! Azért meg kell hagyni.... aki összerakta, mégis megoldotta valahogy.... és az oldalkocsi az meg milyen? JÓ KÉP !!

                    Komment


                      #11
                      Üdv.!
                      Ez bizony Viktoria, de nem kr hanem sb35 tipus. Az első teleszkóp gyanus, mert abban a háború elötti időkben lemezvilla és csavarrugó volt a divat
                      Az egyik későbbi képen a kr26 is gyanus, valami elvetélt probálkozás lehet, mert nagymotorbann nem volt Horex/Viktoria illetve Viktoria segédmotorban volt

                      by horex

                      --- Ez még eszembe jutott: ---

                      horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Üdv.!
                      Ez bizony Viktoria, de nem kr hanem sb35 tipus. Az első teleszkóp gyanus, mert abban a háború elötti időkben lemezvilla és csavarrugó volt a divat
                      Az egyik későbbi képen a kr26 is gyanus, valami elvetélt probálkozás lehet, mert 2 ütemű nagymotorbann nem volt Horex/Viktoria illetve Viktoria segédmotorban volt

                      by horex
                      Helyesen
                      2 ütemű nem volt nagymotorban
                      soveny kedvelte ezt.

                      Komment


                        #12
                        sb35 Victoria??? sb35-ben Horex van ezzel a blokkal...
                        na ez egy Horex sb35:
                        Click image for larger version

Name:	sb35 Horex.jpg
Views:	1
Size:	42.1 KB
ID:	128878

                        Nem volt nagymotor 2 ütemű a Victoriánál?
                        A kr 25 aero elég nagy?
                        Click image for larger version

Name:	kr 25 aero w.jpg
Views:	1
Size:	81.4 KB
ID:	128879

                        a kr 26 n Sport a kr 25 aero továbbfejlesztett változata, szinte ugyanaz a két blokk.
                        aztán pedig kétüteműnek ott van még a kr 20 is
                        Click image for larger version

Name:	kr 20 LN-2.jpg
Views:	1
Size:	46.1 KB
ID:	128880
                        Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2011 ápr. 06, 22:31.
                        sepy kedvelte ezt.
                        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                        Komment


                          #13
                          Igazad van mindenben. Megkeveredtem mint a vassorrú a mágneses viharban, oszt' csak irtam

                          Öreg horexes vagyok, kapcsolatban egy/pár némettel is, aztán keverednek a KR és SB tipusok, merthogy mind Horex blokkal szereltek, nem emlitve a 2t-t

                          Komment


                            #14
                            megvettem a Veterán mostani részét és elkezdtem olvasni a 66 oldalt ahol Mohácsy Jenő versenyzőről van egy cikk és a cross motorokról és mivel imádom a cross motorokat elkezdtem googleban keresgélni de nem találtam olyat ami eladó =/ ezért elkezdtem néznia kéepekt az újságban és volt egy rajz amin egy puch 250es van rákerestem .. és találtam egy képet ami eléggé gyanús lehetséges hogy puch motor van a képemen ? URL: http://classic-mopeds.crazy-box-berl.../puch250tf.jpg

                            --- Ez még eszembe jutott: ---

                            mégse csak azt hittem és örömömben gyorsan meg akartam osztani ... de amúgy nagyon hasonlít..

                            Komment


                              #15
                              Click image for larger version

Name:	10399809_904247913027663_8408072033416746566_n.jpg
Views:	1
Size:	143.5 KB
ID:	148548Click image for larger version

Name:	12718221_904247926360995_6536655016538914939_n.jpg
Views:	1
Size:	117.6 KB
ID:	148549Click image for larger version

Name:	12923211_904247929694328_8661352791876070347_n.jpg
Views:	1
Size:	119.3 KB
ID:	148550

                              Üdv!

                              Szerintetek milyen tipusú blokk lehet ez?
                              Valamiféle Jawa lenne?

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X