Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Esztergagép beszerzése, annak körülményei

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Esztergagép beszerzése, annak körülményei

    Régi álmom, hogy nyugdíjas éveimben barkácsolhassak. Villamosmérnök létemre izgat a téma.

    #2
    Szervusz Tati68!

    Szokták mondani,hogy "álmodozás az élet megrontója",van benne valami,de én meg azt mondom,hogy álmodozás nélkül nincs semmi.

    Kérdés az,hogy mire akarod használni az esztergapadot,amely nem derül ki a nyúlfarknyi bemutatkozásnak szánt írásodból.Amennyiben a fenti kérdést megválaszolnád,sokkal könnyebb lenne tanácsot,segítséget nyújtani?Esztergapad és esztergapad között sok különbség van,méretben,minőségben és árban is.Szükséges lenne azt is tudni,hogy mekkora hellyel és hány fázisú árammal,valamint mekkora villamos teljesítménnyel rendel a gép üzemeltetéséhez?

    Üdvözlettel:Che
    sinter, emu és mátéapu kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Én vettem esztergát. Kipróbálatlanul, kocsiról, akkor hozták. Nem is volt vele baj.

      De: voltak hiányosságai. Egy honvédségi műhelykocsiból jött és gyakorlatilag a mozdítható cuccok hiányoztak, munkalámpa tokmány, késtartó leszorítókar, stb.
      Na ezeket pótolni majdnem annyi volt mint a gép maga.
      Sokkal gazdaságosabb egy kipróbálható gépet megvenni a hozzátartozó műhelyszekrénnyel, ami tele van tartozékokkal, késekkel, fúrókkal, dörzsárakkal, menetfúrókkal,metszőkkelstb stb mert ezek az apró dolgokból is sok kell hogy használató legyen a gép és nem olcsóak.
      joker kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Egy honvédségi műhelykocsiból jött
        Akkor azért volt jó, mert maximum rézből esztergált ,kézigránát formájú centitartót esztergáltak rajta.

        Komment


          #5
          Én még sarkítanám a dolgot ! Ha vesz valaki egy nagyon szép és jó esztergát -"csupaszon" -akkor : nem vett semmit . Ez a megállapítás marógép esetén ,még fokozottabban érvényes .

          Komment

          Ugrás az oldal tetejére
          Working...
          X