Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Fórumcsevegés pótkocsifékről házimunkáról melósmozgalomról

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Köszönöm,ki fogom próbálni,csak azt nem tudom,mi az a "paste",-gondolom egy gomb,de melyik? (Jaj,de siralmasan ostoba vagyok ezekhez a dolgokhoz,-katasztrófa és szégyellem magam)

    Komment


      #17
      de siralmasan ostoba vagyok
      Szerencsére már a számítógépünk tud magyarul,és nem kell az angol szavakkal bajlódnunk. A copy másolást jelent,a paste meg beillesztést. Tehát miután a jobb gombbal kattintottál a szövegre a felbukkanó listából válaszd a megfelelőt,és remélhetőleg sikerülni fog.

      Komment


        #18
        már a számítógépünk tud magyarul
        Igen, bocsánat, így van. Meg sem fordult a fejemben, mert a céges és az otthoni gépem is csak ángliusul tud...

        - - - Updated - - -


        ,csak azt nem tudom,mi az a „paste”,-gondolom egy gomb,de melyik
        Készítettem még egy képernyőképet.

        Click image for larger version

Name:	Untitled.jpg
Views:	1
Size:	278.3 KB
ID:	150448

        Gondolom, ahogy madorka is írta, magyar nyelven beszélő készüléked van

        Azaz, a kicsi szürke listán Nálad kell lennie egy "másolás" illetve egy "beillesztés" menüpontnak.
        Amikor kijelölöd a youtube-on a videó internet címét, jobb egérgombot nyomsz, akkor a "másolás" menüt választod.
        Ezután átjössz a fórumra, majd a hozzászólásodban a kívánt helyre ismét nyomsz egy jobb egérgombot, és "beillesztés"...

        - - - Updated - - -

        ...de nézd csak Che, még videót is találtam róla.

        https://www.youtube.com/watch?v=CMSIwksZyc4

        Konkrétan, 1:40 kezdődően elmondja, hogyan kell linket, internet címet másolni.
        Annyi a különbség hogy nem szöveges dokumentumba illeszted be a youtube videó net címét, hanem ide a hozzászólásba.
        Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2016 dec. 20, 14:28.

        Komment


          #19
          Nem szeretnék mozgalmat elindítani Gyulának meg egy " munkadallal" kedveskednék hisz mindíg emlegeti mennyire utálja azt. Ha bele gondolok milyen sokat melózott eddig és most a nyáron is szétszedte a házát mert unatkozott!!

          Komment


            #20
            Még nem sikerült unatkoznom annyira.. de jövőre azért elkezdek építkezni..

            - - - Updated - - -

            Köszi az útmutatást Dongós! Idáig én sem tudtam másolgatni,remélem ezután sikerül.. Nekem is hasonlóan kell elmagyarázni..

            Komment


              #21
              Nem szeretnék mozgalmat elindítani Gyulának meg egy „munkadallal” kedveskednék hisz mindíg emlegeti mennyire utálja azt.
              Köszönöm ,,barátom" a jóindulatodat!Akinek ilyen ,,jó" barátja van annak már megsem kotyan néhány ellenség!(Vicc volt!)De az nem vicc hogy tényleg rohadtul megutáltatták velem még kics gyerekként a munkát!Lévén apukám hirtelen ember és ha nem voltam kész időben a kiadott munkával akkor dá-dá volt!De az egyébként is volt mivel apuka rendszeresen jól elvert heti 2-3 alkalommal!He jó volta(ami ritkán fordult elő!) azért ha nem akkor azért!Azóta is utálok mindenféle erőszakot(no meg a munkát!)........és a kosárfonó fűzt!Az sosem törik el és akár halálig lehet ütni vele bárkit!
              Hiába utálom a munkát Ő valamiért nagyon szeret engem!Megtalál bárhová bújok előle!PL: A nejem szólt hogy akarok neki csinálni egy kis faházat a kertbe(akar a rosseb!) ezért kért néhány használaton kívüli raklapot,abból csinálhatok!Ha már nem tud lebeszélni róla!Erre tegnap egy óriási teherautó ide hozott 190 db ,,palettát"!!!!Leszórták a kapu elé, én meg hordtam mint nyáron a méhek a virágport!Borzalom!Az egész kert tele van vele!Még a nejem is megrémült!Azt mondja csak pár darabot kért!Így aztán most minden porcikám sajog mert én már a Karácsonyi semmittevésre voltam hangolva!
              Na minden jót cimbora!

              Komment


                #22
                Mátéapu, privátban keresett már Nagy Tamás a fórumtémával kapcsolatosan? Sok mindenről szó esett már itt, de pótkocsi fékről még nem.

                Ha esetleg leírnád ide a szabályozási technikát, akkor nem kell a témát törölni és a hozzászólásokat máshová áthelyezni.

                Komment


                  #23
                  Köszi az útmutatást Dongós! Idáig én sem tudtam másolgatni,remélem ezután sikerül..
                  Én még gyengébb vagyok!!!!

                  - - - Updated - - -


                  A nejem szólt hogy akarok neki csinálni egy kis faházat a kertbe (akar a rosseb!) ezért kért néhány használaton kívüli raklapot,abból csinálhatok!Ha már nem tud lebeszélni róla!
                  Hidd el nem vagy egedül engem is rábeszél a kis feleségem minden általam el sem képzelt dolgokra,viszont ez így van jól nyugodj bele!

                  - - - Updated - - -


                  Ha esetleg leírnád ide a szabályozási technikát, akkor nem kell a témát törölni és a hozzászólásokat máshová áthelyezni.
                  Saját témája van!Nem ahhoz fűzte a srác?....!!!

                  Ez amire nem vagyok képes:eligazodni és megtalálni egy hszt...sajnálom még amit én írtam azt sem....

                  - - - Updated - - -


                  Ha esetleg leírnád ide a szabályozási technikát, akkor nem kell a témát törölni és a hozzászólásokat máshová áthelyezni.
                  Valami efféle címen írtam :esztergálás így,úgy,amúgy????

                  - - - Updated - - -


                  Mátéapu, privátban keresett már Nagy Tamás a fórumtémával kapcsolatosan? Sok mindenről szó esett már itt, de pótkocsi fékről még nem.
                  De igen:esztergálás témában,amúgy kérte a számomat privátban.
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    #24
                    Szervusz Gyuszi!


                    Aj-jaj-jaaj,-vigyázz ezzel a faház építéssel,-jól téliesítsd be,-mert szerfelett gyanús,-lehetséges,hogy ki akarnak telepíteni téged valamilyen sufniba,ha rossz leszel?
                    A fenti természetesen csak viccként íródott.

                    Van a történetnek azonban valóság alapja is.Amikor apámmal vándoroltunk a méhekkel eljutottunk egy olyan tanyára,ahol a tanya portájának a hátsó szegletében volt egy kis kunyhó és a háziak "duzzogónak" nevezték.Egy alkalommal megkérdeztem,hogy miért nevezik duzzogónak,a válasz az volt,ha összevesznek a családtagok (férj és feleség),az egyik a békülésig levonul a duzzogóba aludni.A házaspár férfi tagját "táncos" becenéven tisztelte a környék,mert gyakran emelgette a poharat és lehet,hogy alkalmanként táncra is perdült,de a ragadványnév oka az volt,hogy elég káromkodós ember volt és a káromkodást úgy kezdete,-" b@..za meg az a táncos kq.va .sten" és aztán cifrázta még percekig.

                    Üdvözlettel:Che

                    Komment


                      #25
                      A témacímet módosítottam, hogy valennyire fedje a beszélgetést.

                      190 raklap komoly tétel. Ha 500 Ft-tal számítod, komoly összeg!

                      Komment


                        #26
                        190 raklap komoly tétel. Ha 500 Ft-tal számítod, komoly összeg!
                        Nos mielőtt aggódni kezdene bárki is az anyagi helyzetem drámai javulása miatt!(Amit nem bírok majd feldolgozni és pszichológus segítségére lesz majd szükségem!)Megnyugtatok mindenkit hogy ezek nem szabvány EU-s raklapok(bár az is van benne.)hanem valami katymasz!Legtöbbje rétegelt lemezből tákolt valami!Meg kicsik is vannak kb:60cmx80cm...meg ilyen rácsos valami.Szerintem a tárolóból összeszedtek mindent ezek a ,,nyugatinépnyúzókizsákmányolópénzsóvár"...brrrrr!!!!Aztán felrakatták a kocsira örültek hogy megszabadultak tőle!De engem nem tudnak lekenyerezni az ingyen adományukkal!Tűzre vetem a ,,burzsoá szemfényvesztésüket"!!!!Mondjuk a szomszédnak már eladtam 50 db-ot 8-ért!Nehogy máááá!!!!Engem aztán nem könnyű megvesztegetni mert igazi Csepeli proli lennék vagy mi?!!!

                        - - - Updated - - -

                        Hidd el nem vagy egedül engem is rábeszél a kis feleségem minden általam el sem képzelt dolgokra,viszont ez így van jól nyugodj bele!
                        Oszt mééé?Kedves ,,matéapu" azt hiszed félek az asszonytól???NEM félek...(de nincs is itthon mert délelőttös!)...ha-há!!!Én vagyok aki vagyok!!!A többi mind feljebb való!Nehogy máá a nyúl vigye a puskát!....és igazán nem azért takarítok,mosogatok és sokszor főzök mert ki van írva az üzicetlire!!!Hanem mert én úgy akarom!!!(igaz előtte megszokták mondani mit akarjak!)Nem félek én senkitől!Nem parancsol nekem senki az unokámon meg a nejemen kívül!!!Kemény vagyok!Nem hagyom magamat!(mint már említém dolgozik a Főparancsnok!) De amúgy is 40 évig jól irányítottuk a családot mi ketten az asszony+a nejem....akkor most már maradjon ez a rendszer!MAJD ÉN MEGMUTATOM!!!!( csak előbb meg kell kérdeznem mit szeretnének látni???!!!!)

                        Komment


                          #27
                          Szervusz Gyuszi!

                          Nem irigyellek,ha ezt mind szét akarod szedni,nem a szétverésre gondolok,-arra rá fog menni egy-két hét.A múltkor nekem is került egy sérült eurós raklap,ráment egy órám a szétszedésre,az a sok revésre korrodált csavart szeg olyan nehezen jött ki,hogy beleizzadtam.A szegekkel az a technikám,hogy a kihúzás előtt egy lyukasztóval,egy pár mm.-re beütöm,hogy mozduljon meg,-azután jöhet a szeghúzó.A módszer legtöbbször beválik,de így is sok szegfej leszakad.Az ép deszkákat mindig megpróbálom úgy leszedni,hogy azok felhasználhatóak maradjanak.A roncsolt deszkákat utána szegtelenítem,hogy a hamuval ne kerülhessen ki és a későbbiekben ne okozhasson balesetet,defektet,-bár a hamut beásom a kertben a földbe.Akárhogy ügyeskedek,azért sokszor marad beszakadt szeg,ezért a kályhából kikerülő hamut egy hangszórómágnessel még átkeverem és a mágnes kiszedi a visszamaradó néhány szeget is.

                          Úgy könnyű bátornak lenni,ha nincs otthon a parancsnok,-na jó főzést kívánok.Milyen süteményt csinálsz az ünnepekre?

                          Üdvözlettel:Che

                          Komment


                            #28
                            Úgy könnyű bátornak lenni,ha nincs otthon a parancsnok,-na jó főzést kívánok.Milyen süteményt csinálsz az ünnepekre?
                            Ho-hó!!!Józsikám!Mit gondolsz te rólam?bátor vagyok én ha itthon van is!(csak kint a garázsban!)...........miiiiii?????Még hogy süteményt????Az már tényleg női téma!!!!(Legfeljebb néhány tepsi mézes puszedlit!Mert azt csak én szeretem!Esetleg egy kis hájast...de tényleg csak egy két tepsivel!De ha már ott vagyok csinálhatom én a bejglit is!).......mert én vagyok az úr a házban!!!!!2 óráig biztosan!(????)

                            Komment


                              #29
                              csak előbb meg kell kérdeznem
                              Ezek szerint tiéd az utolsó szó?(igen drágám)

                              Komment


                                #30
                                raklap,ráment egy órám a szétszedésre,
                                Egyszer én is vittem haza egy utánfutónyi raklapot. Tervezgettem mi mindenre fogom felhasználni a léceket...
                                De hamar rá kellett jönnöm, hogy ezeket olyan szegekkel rakták össze, amit nem lehet csak úgy kihúzni...
                                Redős, recés, csavart szegek, melyek többnyire rozsdásak is... ragaszkodnak a helyükhöz rendesen. Szinte lehetetlen roncsolás nélkül szétszedni.
                                A sok-sok tervből végül csak egy 12 pár férőhelyes cipős szekrény, néhány virágtartó falipolc és egy előszobafal (kabátakasztó "panel") valósult meg.
                                De végülis ingyen volt, jól elbabráltam vele, az eredmény sem lett csúnya...
                                Ha tüzelőnek dolgoznám fel, lehet nem lenne ennyi türelmem, és láncfűrésszel szabnám méretre, majd a hamut utólag átrostálnám vagy Che módszerével, mágnesezném...

                                - - - Updated - - -

                                ... szegény Zsoltinak azért feladjuk a leckét

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X