Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Fórumcsevegés pótkocsifékről házimunkáról melósmozgalomról

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    hamut utólag átrostálnám vagy Che módszerével, mágnesezném...
    Rövid leszek:Mondta a giliszta is mikor meglátta az ásó kertészt!...szedje ki a szöget a faszom!..........mert finom vagyok mint a mákostészta!Elfér a kukában!
    Jó-jó!De mi legyen a pótkocsi fékjével?

    Komment


      #32
      !De mi legyen a pótkocsi fékjével?
      Fogod a szabályzót,ami nagyobb téeszek raktárában megtalálható, felrakod a kerékagyra,beállítod a fékdob átmérőjéhez,és óramutató járásával megegyező irányban addig tekered amíg le nem szedi a felesleget a fékpofáról. Ezután visszatekered,leveszed,és visszaviszed a téesz póccára.

      Komment


        #33
        mi legyen a pótkocsi fékjével?
        Hát mi?
        Fel kell szabályozni.
        Túltárgyaltuk

        Komment


          #34
          Sepy barátomnak!(ha már ő akart nekem munka dalt küldeni!)https://youtu.be/A6lkdqC5Xlk

          Komment


            #35
            A Tamás eltünt mint a kámfor,szerintem besokalt!
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #36
              mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Tamás eltünt mint a kámfor,szerintem besokalt!


              dehogy , kitanulta a dolgot és már be is vállalt néhány munkát ..

              Komment


                #37
                Szervusztok!
                https://www.youtube.com/watch?v=AESz-wpY778

                Próbálkozás feltöltéssel a You Tuberől.

                Még nem tudom sikerült e,-de majd látjuk.Nem mozgalmi,nem blues,-egy egyszerű Orosz katonadal,pontosabban kozák.

                Üdvözlettel:Che

                Fiúk!

                Köszönöm a segítséget,sikerült.Most majd próbálom memorizálni a lépéseket,de azért nem akarom a fórumot elárasztani mindenfélével,ezt is csak azért mert,bizonyos értelemben a témába vág,-elvégre a modern kozák lovak,már valószínű dobfékesek,-azt már pedig időnként szabályozni kell.
                Utoljára szerkesztve a következő által: Che; 2016 dec. 21, 19:09. Oka: utóirat

                Komment


                  #38
                  de majd látju
                  Igen, látszik, örülök hogy sikerült!

                  Komment


                    #39
                    Józsi bátyám! Ez a kedvencem. Magyarul: vár ránk a síkság, végtelen mezőkön szél jár.
                    Búcsúzni kell a témacímtől pajtás, Rád egy új témacím vár, hej!

                    - - - Updated - - -

                    Átneveztem ismét. Remélem tetszik.

                    Komment


                      #40
                      Kedves Zsolti!

                      A melós megnevezést nem kedvelem,mert egy kissé lenézőnek tartom,a munkás megnevezéssel szemben.Sokan használják,de valahogy,igen finoman,de benne van a kétkezi fizikai munkát végzők lenézése.Nem állítom,hogy igazam van,de a szó mögött valami ilyet érzek.

                      A munkás ember méltó megbecsülése,még a szavakban is elvárható bármely berendezkedésű társadalomtól,mert a kétkezi munka nélkül semmilyen terv,vagy elképzelés nem valósulhat meg,-tehát a munkás munkája kikerülhetetlen.Egy jól működő társadalomban a munkásság megbecsülése,ami még soha nem volt,elengedhetetlen.

                      A rendszerváltás fő okát is abban látom,hogy mindig azt szajkózták,hogy a "munkásosztály nevében gyakoroljuk a hatalmat",de a munkásnak semmi beleszólása nem volt semmibe,-melóst fabrikáltak belőle.

                      A fenti gondolatokat,senki ne vegye sértésnek,-mert nem olyan szándékkal íródtak,-csak gondolatok!

                      A pontos dalszöveg Magyarul:Click image for larger version

Name:	Dalszöveg.PNG
Views:	1
Size:	19.8 KB
ID:	150449

                      Üdvözlettel:Che

                      - - - Updated - - -


                      Szervusztok!

                      A blues kedvelőknek,bár az ifjúságnak a hátsó futómű beállítás fog a kép láttán eszbe jutni és azon a tájon már közel a dobfék,hogy az eredeti témához is legyen valami köze:

                      https://www.youtube.com/watch?v=0Sl8...?v=0Sl8JH2jq0g

                      Egy fárasztó nap után éjfél körül jól esik hallgatni.

                      Üdvözlettel:Che

                      Komment


                        #41
                        Egy jól működő társadalomban a munkásság megbecsülése,ami még soha nem volt,elengedhetetlen.
                        Józsikám!Talán nem figyeltél vagy már nem emlékszel a ,,cuciálista" korszakra!!???Meg voltak becsülve!A Parlamentbe adogatták át nagy ünnepeinken a plecsniket a munkásoknak.........X.Y elvti a gmcsm művek pártitkára munkássága elismerése képpen a munkaérdemrendólomfokozatát kapja a máriavalagrendeleggyütt!Ezt szorozd meg pár ezerrel és meg van a munkásosztályod megbecsülése!Mi melósok megelégedtünk némi KP-vel.De ugyan ez megy most is és ez fog menni majd 42 év múlva is!Ugyan ez a munkásosztály és annak harcos élcsapata az msnp(másnelopjon párt!)lelkesen hordta ki a gyár valamennyi értékét és alig várta hogy átadhassa a stafétabotot a ,,kápitálistáknak"....ugyan is azok is ezek a jómunkáselvtikék!+ az ivadékaik!A munka(főleg a kétkezi)már ciki!Itt nálunk nem lehet se munkást se melóst találni.busszal hordják őket 30-40 km-ről iskolázottlan,tanulatlan,munkakerülőket havi nettó 130000-ért!+kafetéria!De nincs!Nincs olyan hét hogy egy vagy két régi munkaadóm ne próbálna elcsábitani dógozni!De menjen a f....m mert én sem lógok ki a sorból!(mellesleg akkor is utáltam dolgozni amikor még kellett!) Ezért én büszke melós voltam!????

                        Komment


                          #42
                          Egy fárasztó nap után éjfél körül jól esik hallgatni.
                          Üdv. Che!
                          Igazán örülök hogy már megy a videó beillesztés. Valóban kellemetes muzsika.
                          Álmatlan éjjeleken időnként egészen érdekes hangulatok találják meg az ember fiát.
                          Valamelyik nap pl. 1 órás archaikus Örmény duduk muzsikát hallgattam
                          Nappal lehet hogy megőrülnék ha végig kellene hallgatnom...

                          Komment


                            #43
                            Gyuszikám!

                            A melóssal kapcsolatos hozzászólásom és tőled a témában a fenti,majdnem párhuzamos és egy irányból indul,azok között csak egy kevés szögeltérés van.Tulajdonképp egyet is érthetnék veled,ha nem ismertem volna és nem dolgoztam volna olyan emberekkel együtt,akiknél igen is a munka és a becsület volt az értékmérő és a munka ellenértékét nem okvetlen a pénzben és a prémiumban keresték sőt még tagjai sem voltak a pártnak.

                            Azt nagyon jól tudtuk ki a nyalógép,ki törekszik csak a karrierre,-azok előtt nem beszéltünk és gyakorlatilag ki voltak közösítve.

                            Elzavart a babám a gép mellől,-talán jobb is.

                            Üdvözlettel:Che

                            Komment


                              #44
                              nem ismertem volna és nem dolgoztam volna olyan emberekkel együtt,akiknél igen is a munka és a becsület volt az értékmérő és a munka ellenértékét nem okvetlen a pénzben és a prémiumban keresték sőt még tagjai sem voltak a pártnak.
                              Örülök neki hogy volt ilyen élményed! Én az életem során egyetlen emberrel sem találkoztam akire felnézhettem volna!Nagyképű,tapló,okoskodótörtető,tehetségtelent ismertem és ismerek is!De példaképet nem!Hacsak negatív irányba nem!Nem is igen fogadtam és fogadom meg senki tanácsát. Meghallgatom aztán átértékelem az én szám íze szerint.A családomon kívül (és természetesen a Veterán Fórum Tisztelt tagjai) nincs olyan aki bármilyen téren kivívná az elismerésemet!Sajnos az életem során(mivel nagyrészt nagyszámú embert fuvaroztam!)annyi mocskot és szennyet láttam hogy tíz embernek is elég lenne!De hát most a szeretet ünnepe lévén nem ildomos e téma!.
                              Józsikám engedd meg hogy neked és mélyen tisztelt kedves családodnak a szívem minden szeretetével kívánjak(külön is!) Nagyon Kellemes Karácsonyt és előre is Boldog Új Évet!
                              U,I: Remélem azért a meglévő enyhe nézet különbség ellenére is megőrizzük az egymás iránt táplált rokonszenvünket!Az igaz barátság szerintem az mikor nem mindenben értünk egyet és még is szeretettel gondolunk egymásra!(Most elutazunk Anyukámhoz Halásztelekre ezért kimaradok picit de jelentkezem majd ha(magamhoz) hazatérek!
                              Minden jót Barátom!

                              Komment


                                #45
                                Örülök neki hogy volt ilyen élményed! Én az életem során egyetlen emberrel sem találkoztam akire felnézhettem volna!
                                Édesapám fiatalon elment.Azt mondom ,hogy a szakik néhány oszlopos tagjának köszönhetem,hogy becsületben igyekezem a munkámat elvégezni,és nem hallgatni"a csak kész legyen"kisértésének!

                                Azt mondom a munkásréteg keményen,észrevétlenül nevelte egymást,és ennek eredménye a munka becsülete!!!!
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X