Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Oszlopos fúró vétel..

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Oszlopos fúró vétel..

    Tavasszal szeretnék beruházni egy komolyabb oszlopos fúrógépbe csak nehéz a döntés milyet vegyek. Nem minden áron akarok újat venni csak a régebbiek amiket néztem majdnem mindegyik 400v-os nekem pedig 230-as kellene. Tudna-e valaki segíteni hogy hol érdemes körülnézni vagy van-e valakinek ismerőse aki nem használja már annyit és esetleg eladó? 60-70 ezer forint körüli összegben gondolkozom.
    Segítségeteket előre is köszönöm.

    #2
    Nem tudom milyen céllal veszed.
    Szerintem vegyél egy MÉH szökevényt ami egyben van és tégy rá egy 220v-os motort.Ismerőseim barkács asztalit vettek mind gyenge,könnyü anyagokból van és enged furás közben.Az ipari gépek alapból erősebbek.
    CZsolti, OdinHEM és sepy kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      Hát, amelyik gép ipari az 400 V-os. Amennyiben elég a csökkentett teljesítmény, akkor a háromfázisú motor tekercseit megfelelően átkötve lehet 230 V-ról működtetni, csak kisebb lesz a teljesítménye. Jól működő oszlopos gépet - ami nem lig-lóg-lötyög - ennyiért szerintem nem kapsz. Én pont emiatt nem vettem, komolyabb asztali gépeket, amik használhatóak kb 40-50 e Ft-ért lehet venni, én is annyiért vettem.
      mátéapu kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Egy kis keresgélés után találtam egy jónak tűnőt az ára is egész barátságos csak nem ismerem nagyon ezt a márkát ti már találkoztatok vele?
        Güde GTB 16/5

        Komment


          #5
          Elöbb ird már le hogy mit szeretnél , (hogy lehessen segíteni ) ---ez most ugy néz ki mintha a cipőboltban kiabálnál hogy :cipőt akarok , cipőt akarok..
          CZsolti, Che és 2 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Igen, ne haragudjatok azt el is felejtettem csövekben lyukfúrás, kisebb konzolkészítésnél maximum 5-6mm-es vastagságig, zártszelvény lyukfúrás, maximum 6mm-es anyagvastagság amit fúrnék vele.

            Komment


              #7
              Üdv.Ehhez nem kell oly komoly gép.Osztrák liszenc kínai gyártmány.Olcsó nem ráz.
              CZsolti kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Na .. akkor az én tanácsom , ha ezt az összeget szánod rá : keress kutass és vegyél egy földön álló régi Magyar gépet . Az hibátlanul működik , sőt egy része eleve 220v os .Biztos lehetsz hogy lesz valaki aki tesz ide neked néhány képet hogy könnyen azonosíts . ( nekem kicsit lassabban megy .de lesz )
                Az güde, extol meg a többi s..r még egy szót se érdemel.
                CZsolti, mátéapu és Che kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Rendben köszönöm ezért is jó hogy regisztráltam mert nem akarok elkapkodni egy ilyen fontos berendezést ami majd a műhelyben lesz előre is köszi a segítséget.

                  Komment


                    #10
                    Tényleg s.r .Kb 6-10 éves korig.Gyereknek való

                    Komment


                      #11
                      Ha nem muszáj, hogy oszlopos legyen, inkább vegyél egy régi magyar asztalit, ehhez a feladathoz megfelel, és ennyi pénzért már jót kapsz. Az biztos, egy régi magyar gép 100 évig is működik, amit néztél, az pedig lehet, hogy 100 üzemórát sem.




                      Első re ezt hozta be a kereső: ipari öntvény nagy asztali Oszlopos fúró oszloposfúró | Expressz.hu

                      Komment


                        #12
                        mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Az ipari gépek alapból erősebbek.
                        Továbbá egy ilyen alap marós munkákra is megfelel egy kis okosítás után
                        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                        Komment


                          #13
                          kicsi76 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ha nem muszáj, hogy oszlopos legyen, inkább vegyél egy régi magyar asztalit, ehhez a feladathoz megfelel, és ennyi pénzért már jót kapsz. Az biztos, egy régi magyar gép 100 évig is működik, amit néztél, az pedig lehet, hogy 100 üzemórát sem.
                          Ez és az én említett gépem közt árban allig --viszont tudásban --nagy a különbség !

                          Komment


                            #14
                            Igaz joker, de tudnunk kell mit akarunk, mennyi helyünk van, stb. Inkább venni kell egy jobb állapotú gépet, ami egy kicsivel drágább.

                            Komment


                              #15
                              Az én gépem KB 50-éves kopott-sajnos ütött is.eddig20-év alatt 4db csapágyat 2db villanymotort(Néhány évig mosógépmotorral müködött,most betonkeverőjé van rajta) 1db furótokmányt kellett rászerelnem,burkolatot,ékszijat és keményen használom,de érzéssel.szinte minden kopó alkatrész állithato igy a tulajon múlik mennyire lötyög.
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X