Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Zetor 25/Zetor 25k felújítás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Zetor 25/Zetor 25k felújítás

    Sziasztok!Gergő vagyok Hajdú-Bihar megyéből. Hogyogynem van egy Zetor 25k-m egy családörökség.Ezt folyamatosan újítgatom szerelgetem míg kész nem lesz.Elsősorban azért regisztráltam mert ezzel a traktorral kapcsolatos témákat láttam az oldalon.De nem csak ez a tipus érdekel minden veterán traktor is.

    #2
    Üdvözöllek!Nekem is van k25 szögelem.

    Komment


      #3
      Hogy haladsz vele hol tartasz?

      Komment


        #4
        Üdv! Ma raktam össze a hidraulika házat , felújítottam.Hengerfej ,forgácsoló munka kész.Első futómű ,perselyek kész ,összeállításra vár.Váltó lesz a következő falat.Kuplung harangot le kell emelni.A váltót csutkára szétszedem ,minden csapágyat megvizsgálok ,kidobok,.Mindent újra hézagolok .Fékek felszabályozva.A motor lesz a giga meló.El van mosva minden. Alkatrész kell még hozzá.Ezután vonalba fúrás,csapágyak illesztése,főtengely befűzés ,vezérműtengely.Van még mit csinálni rajta.
        OdinHEM és mátéapu kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          A motorhoz honnan veszed az alkatrészeket?Nekem is kellenének alkatrészek pl.: dugó,hüvely stb..Meg mindenhez is.




          Most hétvégén szedtük le az elejét a gépnek.Egy teljesen új első híd kell mert ez mindenhol hegesztgetve van és már nagyon gyenge. Főtengely szimering cserés a motorja csiszolgatjuk mindenhol.A hidraulikát 2 körösre csináljuk meg hogy lehessen vele pótkocsit billenteni is.A fékek felújítva összerakva.Áprilisig kész kell lenni mert ezzel hordjuk a magot a vetőgéphez.A legnagyobb meló a festés lesz.De csináljuk még van is mi hátra.

          Komment


            #6
            Üdv ! Vettem két blokkot ,meg egyebeket mindenből kettő ,ez a szlogenem.ha hamarabb szólsz, eladtam a dugókat hüvelyeket.Van még cuccom,de szinte kár megválni tőle, nagy pénzt nem lehet kérni érte,akkor marad tartalékba.Most is a 3db hidróházból csináltam egy ütőt.Jelezz mi kell aztán kiötlünk valamit.A billentés érdekel, bár újat látni nem hiszem hogy látok.Két körös a fék szokott lenni.

            Komment


              #7
              A hidraulikát csináljuk meg úgy hogy legyen egy kihelyezett kör is. MTZ kormányszivattyút szeretnénk megvalósítani.Meg van hozzá egy vezérlőtömb is,előre tesszük a kormányszivattyút az egyik szíjtárcsáról vesszük a hajtást.
              Köszi hogy segítesz.Amúgy mi is szeretünk mindenből kettőt venni mert jó lesz még valamikor pótalkatrésznek.

              Komment


                #8
                Üdv!Szerintem ,egyszerűbb lenne az eredeti hidróház bal oldaláról ,a kúpfogaskerékről kihajtást nyerni,Oda kell ékszíjtárcsa,egy u gerenda amire a kormányszivattyú fel van fogatva.Oda is ékszíj tárcsa,megoldani az olaj útját.Én is így nyomom majd, de egyenlőre eredetit állítom vissza.Mondjuk ha MTZ -vel sikerülne mármint kormány sz -vel,akkor nem kellene vezérlő tömb .A hidr ház oldalán van legalább két olyan furat amibe be lehetne kötni valamit.Működés :előre adó tengelyt bekapcsolod , meghajtja a kúpkerék tengelyt amin ékszíjtárcsa van ez hajtja a k.szivattyút ha be lehetne kötni az oldalába az olajat a régi karral lehetne működtetni.Hát ez elméleti sík ,de meg lehetne oldani egy kis furfanggal.

                Komment


                  #9
                  geri98 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  egyik szíjtárcsáról vesszük a hajtást.
                  A megoldás király,de a szivattyútengelyt tehermentesiteni kell.
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    #10
                    Üdv!Tengelyre rá egy csapágy,bele egy házba,megtámaszt.Hagy szíjja....
                    geri98 és mátéapu kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      Üdv ! Van egy első futómű K25-höz ,mondtad hogy ez kellene.

                      Komment


                        #12
                        Igen mondtam a kormányösszekötő kellene elsősorban meg a csupasz híd.Hol van helyileg?Na meg mennyibe kerül?Nagyon köszönöm az utánajárásodat.

                        Komment


                          #13
                          Szia Geri! Én is tervezem egy zetor megvételét egy barátomtól, utána teljes restaurálás. Gánymentes a holmi, ausztriában lőtte, a festés is eredeti még. Ezen a cseh honlapon találsz új motoralkatrészt is. Nekem az egyik foncsor+üveg hiányozni fog, azt vadászva találtam erre: http://www.ibeno.cz/ukindex.htm Átnyomod a cselákot angolra, aztán E-shop. Majd teszek fel képet a vasról, ha érdekel. Z. Nivaroninnak is ajánlom!
                          Utoljára szerkesztve a következő által: Hajtókar; 2013 jan. 31, 20:15.

                          Komment


                            #14
                            Üdv!Rámentem a témára .Néhol van ára a cuccnak.De ha kell, akkor kell.

                            Komment


                              #15
                              Igen,nos nem semmi az ára a cuccoknak.Mennyi a szállítási költség?

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X