Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Mik derülnek ki a világban...

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Mik derülnek ki a világban...

    A nagypapa kincsei komoly vagyont is érhetnek - Autónavigátor.hu


    Kicsit érdekes, hogy Franciaországban (is) mire lehet találni...
    Utoljára szerkesztve a következő által: Fergusson; 2014 dec. 11, 07:29.

    #2
    Ez a nem semmi. Ha enyém lenne felújított állapotban mind akkor ellenék velük
    Fergusson kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Ezt olvastam én is, Kollarg kollégával külföldi oldalkon. Ott megemlítik hogy az Alain Delon Ferrari-ja is köztük van a talált autóknak!
      Exclusive: Treasure trove of 60 barn-finds includes ‘lost' Ferrari 250 GT SWB California Spider | Classic Driver Magazine

      Nagyon nagy értékű a gyűjtemény!
      apacsavo, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        De durva.... nem is tudom mit kezdenék akár egy járgánnyal .... nemhogy ennyivel.
        Fergusson kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          " most viszont az unokák a sarkukra álltak...." Semmi más nem történt, mint az unokák sejtenek benne valami lecsót ! Vélhetően szó sincs itt nagyfater iránti tiszteletről, vagy a régi járművek szeretetéről. Fülest kaptak, hogy ezek jó pénzért elpasszolhatók és ennyi. A veterán apró tele van hasonlóval, csak kicsiben. " Nem tudom mi ez, nem tudom mire való, valaki megmondhatná mire használható, de a disznóólban volt ezért 100.000 ft."
          A gyűjtemény igazán szép, mindentől függetlenül.
          OdinHEM, St.Z.350 és 4 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Sajnos ez nálunk is elő fordul!Kedves Mir-mur!Itt a közelünkben is van olyan idős bácsi akinek a garázsában 2db a nevén lévő T5-s van a lomok alatt!De nem eladó!!!!Mert jó lesz az unokának!Engem már be sem enged mert tudja hogy azonnal megvenném bármi áron!.............ez van!!!!Aztán ha majd egyszer kipakolnak csak néznek hogy mik vannak ott!!!!.........és még jó ha értik is!!!!?
            sepy, dongos78 és 2 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Tipp: ÁNTSZ-vizsgálat. A szerteszét heverő vasdarabok miatt vészesen elszaporodtak a patkányok és a drótférgek. Drótszamarat is láttak már a kertben.

              Komment


                #8
                Néztétek a listát?
                9 db Talbot Lago, 4 db Ferrari, egyéb luxusautók, Hispano-Suiza, Lagonda, Maserati, Bugatti.

                A Maserati pl. nem kap túl sok figyelmet, pedig abból a kivitelből összesen 3 darab készült. A figyelem középpontjába került Delon-féle rövid tengelytávú Ferrari 250-ből meg 55 darab.

                Na meg a 60 darabos lista csak a nagyobb érdeklődésre számot tartó gépeket tartalmazza, a részletes fotókat elnézve van azért ott még pár gép, amikre azért az utcán felfigyelne az ember, pl. Ford Taunus és egyéb hétköznapibb típusok.

                Sajnos ez nálunk is elő fordul!
                Persze. De legtöbbször az ember nem fér hozzá. Én is tudok ilyet, lehet már meséltem róla, de nincs mód megmenteni úgy, hogy az eladó, a vevő és a gépek is jól járjanak. Illetve dehogynem: nyerek a lottón és kifizetem amit a néni szeretne egyben, nem érdekes hogy piaci ár felett szeretne kapni a dolgok 70%-áért...
                There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                Komment


                  #9
                  Nekem ez egy kicsit hírlapi kacsának tűnik.
                  mert ezek a gépek nem tűnnek olyannak amik kilóra vehetők voltak valaha is. az a vagyon akkor is hiányzott valahol amikor megvették őket.
                  Nem tudom elképzelni hogy az unokák sosem voltak nagyapónál és nem akarták bevenni magukat akár lányként is babázás céljából valamelyikbe. Viszont akár sikerült ez nekik akár el voltak tőle tiltva már van emlékük a dologról.

                  Komment


                    #10
                    az a vagyon akkor is hiányzott valahol amikor megvették őket
                    Nem emlékszem a magyar forrás mit írt le, de az angolban egyértelmű, hogy az unokák játszottak a kocsik között kisgyerekként.

                    A nagypapának volt fuvarozó cége és közismert volt, hogy múzeumot akart csinálni, elsősorban a háború előtti francia gépekből. Habár az autók romnak tűnnek, vannak amik már átestek egy felújításon sok évvel ezelőtt. Az épület azon a telken épült volna fel, ahol a fotók készültek, csak aztán nem lett belőle semmi. A konkrét történet az, hogy a nagypapának ennél nagyobb volt a gyűjteménye, amit a fuvarozás haszna tett lehetővé, de még a 70-es években bajba került a vállalkozás anyagilag és akkor kb. 50 autót értékesített. A többit meg onnantól kezdve elhanyagolta, de állítólag annyira, hogy a családtagjai sem voltak tisztában melyik autók kerültek eladásra és melyek maradtak a pajtákban.

                    Szóval az unokák tudtak a gyűjteményről, csak a nagyapjuk értelemszerűen nem akart megválni tőle, a gyűjtő fia nem foglalkozott vele, aztán most hogy az unokák megörökölték került képbe az aukciósház, az eladás és a "közhírré tétel".

                    Mondjuk kíváncsi lennék, hány unokát fog ez a nagypapa Csepeljének-Pannoniájának értéken felüli meghirdetésére ösztönözni... Ha azok a rozsdás vasak ennyit érnek, akkor mennyit érhet az amin még látszik a gyári festés...
                    Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2014 dec. 12, 09:54.
                    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                    Komment


                      #11
                      A közhírré tétel a legjobb üzleti fogás az eladónak. Ma már másként " dobolnak" ha közhírré akarják tenni. Így kell az aukciós cégnek telt házat csinálni.

                      Komment


                        #12
                        Ma már másként „dobolnak” ha közhírré akarják tenni.
                        Erről eszembe jut egy kb 2 éves naplós riport "Rendkívüli hideg a Hargitán" címmel. -29 °C volt markáns hóeséssel a riport készítésének idején. A riportalany egy székely bácsi jellegzetes kucsmában, rövid ködmönben, kigombolt nyakkal sál nélkül. A riporternőt nem mutatták hogyan van felöltözve. A csaj váltig érdeklődött, hogy "Ugye ilyen hideg nem is volt még errefelé?". A Bácsi meg hümmögött, hogy erre bizony vannak nagy hidegek, de ezt most nem érzi még annak.

                        Komment


                          #13
                          Szervusztok!


                          Nem tudom fiúk,-tényleg jó sok értékesnek tűnő autó áll ott felhalmozva és lehet,hogy a bemutatásuk üzleti fogás,-a jó üzlet reményében.Valószínű be is indul majd a bolt és dől a zsé,de azt már nem tudhatjuk,hogy az eladók,vagy az új tulajdonosok a pénztől,vagy a birtokolt szent tárgyaktól boldogok lesznek e?

                          Ismerek embereket,akikhez betársult a pénz és a fokhagymás pirítóst reggelire meg se szagolnák,nemhogy megegyék,a veterán autó meg egyenesen a tengeren túlról gurult hozzá,majd le is zúzódott egy italgőzös pillanatban.Tudom,hogy az ilyen hirtelen gazdagok,az asszonyokat is úgy cserélgetik,mint más a taknyos zsebkendőt.Akkor megéri,érdemes vágyakozni olyan dolgok után,ami csak birtoklást jelent,de csak a birtoklás megvalósulásának pillanatáig,mert utána már valami más dolog lesz a vágyak céltárgya,de hol marad a boldogság?

                          A boldogság,úgy vélem a napi apró kis sikerélmények halmaza,mely évek hosszú során keletkezik és amelyhez igazából nem szükséges nagy értékű tárgyak birtoklása és halmozása.Másrészt,-ezekben az autókban,nem ültek a szüleim,nem vittem benne a számomra gyönyörű ifjú párom,nem köt semmi érzelem,így szeretettel se tudnék hozzájuk nyúlni,a szeretet nélkül végzett munka meg nyűg és ártalmas a lélekre,így az egészségre is.

                          Halmozni természetesen lehet és egy idő után,már annyi minden felgyűlik mint ezeken a képeken látható,de kétlem,hogy a gyűjtő,ha még egyáltalán él boldog volt e ettől a sok "értéktől"?A fentieket részben a magam tapasztalata alapján írom,mert nálam is fel van halmozva a sz@rtól az ejtőernyőig minden,a műhelyt réges-rég kinőttem,"vad csapáson"közlekedek benne,de amihez igazán kötődök,a JAWA Pionyr,az apám CSEPELJE,a CZ 450 és az első autóm egy FIAT 850 Spot Coupe,de ezen kívül,ha jól összeszámolom van még jó-pár,de sokszor még magamtól is megkérdezem minek?Amennyiben mind renben lenne,még akkor is,csak a karbantartási teendők,napi 72 órát igényelnének,az meg háromszor több mint 24 óra.

                          A fentieket csak tanulságként írom,-gondolatébresztőnek.

                          Üdvözlettel:Che

                          Komment


                            #14
                            Ez teljesen így van az én felfogásom szerint is. Teljesen elferdült az emberek érték rendje. Azt képzelik a kacsa lábon forgó kastély vagy a garázsban álló Ferrarik tucatja az emberi mérték. Pedig nem attól lesz ember valaki ha mint a médiában is ami lejön napi szinten" hatalmas aranylánc ,luxus autók, pipik" és közben azt sem tudják,hogy mi az ,hogy család. A sztárságuk közben pedig nem fér bele a karrier építés mindennapjaiban a tartós párkapcsolat és a gyerek.Mire meg megjön az esze régen egyedül van és depis a jómódjában! Mondom ezt úgy ,hogy a 17.-18. gyereket neveljük Nejemmel és számunkra még mindíg az az öröm mikor valamelyikőjük örömteli ,ragyogó tekintettel megölel és emlékeztet rá,hogy "SZERET". És teszik ez minden nap nem csak karácsonykor.Érdekes ilyenkor adakoznak az emberek pedig aki éhezik és fázik egész évben rossz cipőben és ruhában van és sok közülük emberebb az embernél. Persze mint mindenkor ebben is vannak kivételek.

                            Komment


                              #15
                              Mondom ezt úgy ,hogy a 17.-18. gyereket neveljük Nejemmel és számunkra még mindíg az az öröm mikor valamelyikőjük örömteli ,ragyogó tekintettel megölel és emlékeztet rá,hogy „SZERET”. És teszik ez minden nap nem csak karácsonykor.
                              Erre nem lehet mit mondani, csak csillogó szemekkel olvasni.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X