Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Ford Sierra / Ford motorcsere-javitás, Pinto SOHC és Cologne V6

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    De konkrétan mit szeretnél ? mert akkor segítek . Nézhetek motort is , de át tudom köszörültetni a vezteng et is . vagy akár az egész hengfejet is rendbe tudjuk tenni .

    ja és ahol köszörülik a tengelyt , utána felület kezelik is ha kell ( keményítik )
    Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2017 aug. 28, 20:31.
    sinter, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #47
      De konkrétan mit szeretnél ? mert akkor segítek . Nézhetek motort is , de át tudom köszörültetni a vezteng et is . vagy akár az egész hengfejet is rendbe tudjuk tenni .

      ja és ahol köszörülik a tengelyt , utána felület kezelik is ha kell (keményítik)
      Sajnos ha így néz ki a vezértengely az komplett hengerfej-felújítást óhajt!Akkor hogyan néznek ki a hengerek?
      Minimum egy hónolás gyűrűzéssel,hogy ne egye az olajat.
      wsievers kedvelte ezt.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #48
        Még nem igazán tudom. Talán legjobb lenne a 2000-es motor. De itt a környéken 50-et mondtak a motorra minden nélkül. Pesten ez 35.
        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

        Komment


          #49
          Anno a Skorpiómon is kellett vez. tengelyt és himba sort cserélni / halogattam az olajcserét drága lett de a hengereknek és másnak hibája nem volt. Hengerfej le így kezdődött a műtét.

          Komment


            #50
            A kompresszió 9.5 és 11 között volt minden hengerben. 1:9,2 sűrítési arány a gyári adat. Itt a felső olajcső dugulása volt a gond. A vezértengely siklócsapágyai másképp kapnak olajat. Nem szoktak elkopni. A hajtókarokat nem tudom.1himba nem gyári, gondolom azt cserélték. Mondta az előző tulaj is h valamit csináltak a hengerfejen, gondolom ez volt az.
            Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2017 aug. 29, 02:25.
            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

            Komment


              #51
              Megmondom őszintén, ha 35 Mátyásért adnak motort, és megengedik hogy gyorsan lekapjuk a szelepdeklit, akkor én megnézném gyorsan a veztengelyét, mert abból azért lehet következtetni a motor többi részének állapotára. Majd ha minden okésnak tűnne akkor ott rögtön meg is alkudnék rá és inkább beletenném a 2literes motort, mert 35-ből a másikon nem túl sokmindent lehet csinálni, és még akkor mindíg csak egy 1,6-os motor.
              sepy, mátéapu és wsievers kedvelte ezt.

              Komment


                #52
                Hol van pesten ? Megnézzem ?
                wsievers, sepy és mátéapu kedvelte ezt.

                Komment


                  #53
                  Kálban is van bontó, kaptam számot is. Még ott is utánajárok előtte. Most néztem amúgy, már csak az 1.6 motorjuk van fent a jófogáson a pestieknek. https://auto.jofogas.hu/budapest/For...r_67147525.htm Volt kétezresük is ennyiért, csak Tranzitból.
                  Nem a megnézéssel lenne a gond, azt megoldanám...Inkább a szállítás. Valaki hozatott már blokkot futárral v. valami?
                  Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2017 aug. 29, 15:36.
                  "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                  "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                  Komment


                    #54
                    Valaki hozatott már blokkot futárral v. valami?
                    Azt nem de 200l-es Adbluet próbáltam, és igen elküldtek a viharba, hogy olyan kretén vagyok hogy az amúgy 31000Ft-os vacakot ennél drágábban akarnám szállíttatni (Innight)
                    Tehát előtte kérdezd meg az árát.
                    wsievers kedvelte ezt.

                    Komment


                      #55
                      Nem a megnézéssel lenne a gond, azt megoldanám...Inkább a szállítás. Valaki hozatott már blokkot futárral v. valami?

                      feljössz gyalog , megnézzük - levisszük .

                      http://ford.jaszautocentrumkft.hu/node/127


                      de ez jobb szerintem , beszéltem velük , vissza szólnak az árról ...
                      Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2017 aug. 29, 16:05.
                      wsievers kedvelte ezt.

                      Komment


                        #56
                        Annyi csak, hogy ez EFI...egy halom cucc kell hozzá még...nekem még a benzinpumpám is mechanikus. Ez esetben gondolom kellene egy külső benzinpumpa. (vagy tankcsere).
                        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                        Komment


                          #57
                          Az enyém 2000-es EFI-s volt a Scorpióban én nagyon szerettem jó kis gép volt. Fogyasztásilag szerintem ez takarékosabb.
                          wsievers kedvelte ezt.

                          Komment


                            #58
                            Nah meglett a motor...most már csak a hiánypótlás következik, plusz az átalakítások, amit terveztem. Bár elvileg mindent át tudok rakni az 1.6 ról, de lehet, hogy gyujtáselosztót, membrános benzinszivattyút, viszkót vízpumpával szerzek rá valahonnét plusszban.
                            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                            Komment


                              #59
                              Feltettem egy használhatóbb kormányt is, és ez a karbi kerül majd rá, ha elkészülök az egyedi szívócsonkkal.
                              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                              Komment


                                #60
                                Akit érdekel, itt található egy kis Pinto SOHC tuning leírás(ilyet még nem láttam, a szó szoros értelmében n inden van hozzá) :
                                http://www.ceb.ac.in/new-ceb/knowled...d%20Vizard.pdf
                                http://www.burtonpower.com/tuning-gu...ing-guide.html
                                http://westfield-world.com/how_to_po..._Ford_SOHC.pdf
                                Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2017 okt. 19, 09:53.
                                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X