Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Csepel első teleszkóp!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Csepel első teleszkóp!

    Segítséget szeretnék kérni kis csepelem első telójának szétszedésében! Nem tudom hogy lássak hozzá...szétbarmolni nem szeretném. Esetleg van valami trükkje, vagy valami spéci szerszám kell hozzá?

    #2
    Ha régi szerkezettel találkozol először csavarlazitó minden csatlakozási pontnál csavarnál mozgó alkatrésznél,utána tisztitás: kaparás,drótkefe,rongy,ecset,gázolaj,petró,benzin,brigéciol,viz.utána csavarlazitó.Ezután látni fogod mik gátolják a szétszerelést.Szereld le a külső alkatrészeket sárvédő,villakifli,és minden csavar,ja és ne siess.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      A csavarlazítós dolgok már megvannak. Az alsó villakiflihez még nem nyúltam ugyanis azt sem tudom, hogy le jön-e...Nem mertem vele küzdeni! A teleszkóp alsó szárában a keréktengelytől felfelé ha jól látom, vagyis gondolom valami csavaros megoldás lehet mint más motoroknál.Nem ott kellene lazítani? vagy tévedek?

      Komment


        #4
        Nekem anno nem segitettek,sok dolgot töbszöri nekifutásra is csak rosszul sikerült megcsinálnom közben megtanultam kijavitani a lesarkalt szétbarmolt dolgokat,és ma is hibázok.Próbálkozz vag igy vagy ugy egyszer sikerül,hidd el amire magad jössz rá az egy életre szól.
        Ne a mamámat,engem szidj(-:
        sepy kedvelte ezt.
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #5
          Ha mozog a teleszkópod, akkor nem lesz nehéz szétszedni. Amennyiben beállt, akkor kicsit nehezebb.Felső villakifli leszed, alsó villakifli lazít, Lámpatartó védőborítással együtt a két villaszárat kihúzod. Első keréktengelyt központosító perselyt kiszedni. Alatta található a villaszár végén a teleszkóp rögzítő csavar. Kiszerel, teló alsó és felső szár széthúz (esetleg óvatos melegítés). A gyárilag beépített bakelit megvezető kegyetlenül be tud rohadni. Remélem tudtam segíteni. Én tegnap szereltem össze az első teleszkópomat. Üdv.
          Ricsi95D és Marci199 kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Kössz! Sokat segítettél vele! Sajna az enyém be van állva sajnos...Az alsó teleszkóp rögzítő csavart mivel lehet kiszedni? (amit a központosító alatt van). Valami tippet szívesen fogadnék mielőtt szétverem vagy valami....

            Komment


              #7
              Berohadt csavarokat melegítéssel a legcélszerűbb megmozdítani.először pirosra melegited a csavart ha kihült valamilyen kenőanyaggal beáztatod és előre hátra mozgatva szétszeded.Egy kovács ismerősömtől tanultam az alábbit,ha hidegen körülkalapálod az anyát kinyúlik kicsit,ugyanez a csavarnál beszorult csavarfejre ráütünk megnyúlik a szára és csökken a feszítése jobban behatol a lazító.Ha melegen ütünk rá zömül az anyag és még jobban ráfeszül.A kalapáccsal óvatosan,mert nem mindenhol van hozzá elegendő hely!
              sepy, soveny és Marci199 kedvelte ezt.
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #8
                Holnap meló után ha lesz hozzá elegendő energiám megpróbálok vele megküzdeni. Meglátjuk mi lesz...

                Komment


                  #9
                  Hello!

                  A szétszedésre kíváncsi vagyok én is, mert nálam is van kettő beállt teleszkópos Csepel. (Elől se, hátul se mozdul sajna.)

                  Komment


                    #10
                    Marci199 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Kössz! Sokat segítettél vele! Sajna az enyém be van állva sajnos...Az alsó teleszkóp rögzítő csavart mivel lehet kiszedni? (amit a központosító alatt van). Valami tippet szívesen fogadnék mielőtt szétverem vagy valami....
                    Az alsó teleszkóprögzítő csavar melegítésével óvatosan. A tengely alsó és felső részén gumibak található. Az alsó részen közvetlenül a menet befejeződésénél. Túlhevítés esetén megolvadhat. A pótlása már nem olyan egyszerű. Nekem szépen lejött egy lapos csavarhúzóval, pedig a szárak nagyon ösze voltak állva.Üdv.
                    Marci199 kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      Hello! Nekem nincs beállva a teló inkább az hogy a legkisebb döccenőn is felüt. öntöttem bele egy kis olajat. Reggelre hatalmas tócsa és azóta is barna rozsdás undormány szivárog folyamatosan. Mentem a mocival és elől nagyon csörög, gondolom a rugók. Nem úszom meg a szétszerelést. Ha nincs semmi beállva, akkor spec szerszámok nélkül is össze fogom tudni szerelni? Mi akadályozza meg hogy kifolyjon az a kb 1-1 dl olaj a telóból. Lehet hogy az ment tönkre? Köszi a válaszokat!

                      Komment


                        #12
                        Üdv!

                        Az első teleszkóp alsó szárába való tömítő karmantyút lehet kapni méret szerint?




                        Üdv Mucsom!

                        Szerintem mind a kettőnknek tömítő karmantyú kéne a teleszkópba. Szerintem ott folyhat ki az olaj. Ha az alsó csavar rendesen be van húzva, máshol nem is tudna.
                        mucsom kedvelte ezt.

                        Komment


                          #13
                          Kovacsk84 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szerintem mind a kettőnknek tömítő karmantyú kéne a teleszkópba.
                          Holnap szétszedem, de találtam rajzot is azon is benne van a tömítő karmantyú. Nem hiszem hogy ilyet bárki is árulna, de lehet hogy hasonlót igen. Hátha át lehet alakítani.

                          Komment


                            #14
                            Majd leszerelem azt a kis poharat, ami tartja, hátha valami számot lehet találni benne...meg elviszem boltba és ha nem is ugyanakkorát, de közelítő méretet beszerzek...meglátjuk, hogy mire jutunk.

                            Komment


                              #15
                              Oksa! Igyekszem majd képeket is készíteni, hátha másnak is jól jön majd!

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X