Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Csepel 125 D- réz karburátor tető?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Csepel 125 D- réz karburátor tető?

    Sziasztok márkatársak!

    Nemrég sikerült beszereznem egy réz karburátor tetőt Csepelhez.
    Nem tudom, hogy gyári e, vagy valami maszek gyártmány?
    Megtetszett, tehát elhoztam
    Click image for larger version

Name:	karbi tető.jpg
Views:	1
Size:	185.9 KB
ID:	157088
    "Akaraterő és szorgalom, ez a két tulajdonság az, amellyel bármilyen célt el lehet érni."


    #2
    Egyedileg esztergált cucc, én is láttam már hasonlót. A gyári bakelit nagyon törékeny, a miatt készült belőle annyi.
    Örs kedvelte ezt.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      #3
      Köszi a választ! De néztem,(nem kötözködni akarok) és ferde recék vannak benne, elég pntosan csinálták.
      Megróbálok holnap egy jobb minöségű fotót feltenni. (Amúgy bakelit tetőm is van egy marékkal)
      "Akaraterő és szorgalom, ez a két tulajdonság az, amellyel bármilyen célt el lehet érni."

      Komment


        #4
        Köszi a választ! De néztem, (nem kötözködni akarok) és ferde recék vannak benne, elég pontosan csinálták.
        Ferde recéjű görgővel simán megcsinálja egy esztergályos. Akkoriban rengeteget maszekoltak bent a gyárban az emberek. Talán valahol nekem is van ilyen az elfekvőben...
        A bovdenvéget befogadó menet volt a gyenge pont a műanyag tetőben, gyakran kikopott.
        Utoljára szerkesztve a következő által: Lemezjáték; 2014 aug. 27, 06:24.
        sepy, Titus és Örs kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Köszi a válaszokat!
          Ferde recéjű görgővel simán megcsinálja egy esztergályos.
          Rendben, többet nem okoskodok!
          Szerintetek hagyjam a motoromon, vagy cseréljem bakelitre? Nem OT-s motorom van
          "Akaraterő és szorgalom, ez a két tulajdonság az, amellyel bármilyen célt el lehet érni."

          Komment


            #6
            és ferde recék vannak benne, elég pntosan csinálták.
            Erre van szerszám. Többek közt nekem is.
            Ha neked tetszik, hagyd rajta nyugodtan.
            Örs kedvelte ezt.
            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

            Komment


              #7
              Köszi még egyszer! Ja, Bocsi wsievers, valami hiba lett.
              "Akaraterő és szorgalom, ez a két tulajdonság az, amellyel bármilyen célt el lehet érni."

              Komment


                #8
                Click image for larger version

Name:	4794_pre111463.jpg
Views:	1
Size:	4.8 KB
ID:	140942
                Ilyen egy recéző szerszám.
                Nem egy bonyolult eszköz, de hasznos
                Örs kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Ilyen egy recéző szerszám.
                  Jó cucc... Mennyiért lehet venni?Ja, és új hírek! Nem ide vág, de sikerült egy 100-as Sachs motort beszerezni! Nem kizárt, hogy shb-ban volt.
                  heeegany kedvelte ezt.
                  "Akaraterő és szorgalom, ez a két tulajdonság az, amellyel bármilyen célt el lehet érni."

                  Komment


                    #10
                    A bovdenvéget befogadó menet volt a gyenge pont a műanyag tetőben, gyakran kikopott.
                    Igen, pont emiatt szoktak rézből gyártani. Persze ketté is törhetett ha nagyon meghúzták. Ép Csepel fedelem nincs is nekem, mindből kikopott a menet, a Csepeleimen mind Danuviáé van.
                    Örs kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      mindből kikopott a menet,
                      Ezért nehéz alapjáratot állítani
                      "Akaraterő és szorgalom, ez a két tulajdonság az, amellyel bármilyen célt el lehet érni."

                      Komment


                        #12
                        Ha rajt van az állítócsavaron a kontraanya akkor annyira azért nem. Viszont ott fals-ot szívhat, az a problémásabb.
                        Örs kedvelte ezt.

                        Komment


                          #13
                          Örs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Jó cucc... Mennyiért lehet venni?
                          Ilyen fapadosat(ami a képen is van), fix, nem cserélhető görgővel pár ezer ft-ért.
                          Határ meg a csillagos ég. Vannak 6 számjegyesek is. Meg egy jobb görgő annyi mint egy ilyen v.terás ketyere.
                          Bár a azzal vasat nem is recéznék szívesen. Nem tűnik túl masszívnak. De aluhoz, rézhez tökéletes.

                          Komment


                            #14
                            Viszont ott fals-ot szívhat, az a problémásabb.
                            A sziloplaszt mindent megold!

                            Ha rajt van az állítócsavaron a kontraanya akkor annyira azért nem
                            De ha a bakelitből ki van jőve a menet, akkor kontrázhatom bármeddig
                            Szerintem ezt úgy lehetne megcsinálni, hogy a bakelitet két anya közé szorítani, szükség esetén hosszabb állítócsavart tenni. Csak akkor alapjárat állítás után le kell venni a tetőt, és ráhúzni az anyát
                            "Akaraterő és szorgalom, ez a két tulajdonság az, amellyel bármilyen célt el lehet érni."

                            Komment


                              #15
                              De ha a bakelitből ki van jőve a menet, akkor kontrázhatom bármeddig
                              Nekem a síber rugó elég jól lekontrázta, bár amennyit én használom, nem igen tudott elállítódni.

                              a bakelitet két anya közé szorítani
                              Az is jó lehet, inkább a Danuvia fedél.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X