Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Csepel 250 motorszám.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Csepel 250 motorszám.

    Sziasztok. Érdeklődni szeretnék,hogy egy Csepel 250-es blokk száma: 3/10-412 Milyen évjáratú lehet?

    #2
    1953 10-hó.........................
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      Kérdezném 53 végén eltűntek az betűk a csepel motorszámából?

      Komment


        #4
        Ezt viszont nem tudom.
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #5
          Azért köszönöm a választ mateapu , hátha valaki segít boncolgatni a dolgot.

          Komment


            #6
            Szervusztok!

            Itt a kistraktor-kiárusítási szezont itt a kisebbik síkságán Hazánknak - így kicsit szeretném feléleszteni ezt a témát.
            Próbáltam a neten körülnézni, hogy mégis mit, milyen számokat kell látnia az embernek egy Csepel 250 blokkon, de elég kevés sikerrel.

            A fenti példából látszik, hogy a kisebb Csepelre hasonlító módon számoztak.

            Van jellegzetes eltérés a számsorok között?
            A korábbi, betűs jelölésről én szinte semmit sem tudok, vagy még kevesebbet. Látom a fenti példában az utolsó "egység" 3 számból áll, míg a 125-ösökön én 4-et szoktam látni.

            A párosítószámoknál van esetleg ismert tartomány?

            1954-től gyártották a TL-t, ha minden igaz: tehát ami előtte van, az Csepel blokk, ami már 4-essel kezdődik, az mind TL?
            There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

            Komment


              #7
              Amennyiben TL-.... kezdődik igen. Szerintem a TL-nél már feltüntették a blokknál azt is hogy mié.

              Komment


                #8
                Szerintem a TL-nél már feltüntették a blokknál azt is hogy mié
                Köszi az infót.

                Épp aktuális dolog miatt kérdezem: itt a közelben árul egy "Pannonia motoros kistraktort" egy srác, de a blokk nagyon Csepel/TL. Blokkszámot ő nem talált, a párosító 9886. A henger cikk-cakk bordás, de a többi stimmel (váltófedél, karbi, hengerfej, deklik). A kuplung oldali kisdekli nem Csepeles, ebből gondoltam hogy mégis TL lehet.

                Épp ezért kérdeztem a párosítókat is, hátha valaki az alapján tud tippelni gyártási évet, a lá Csepel 125.
                There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                Komment


                  #9
                  Legtutibb módja az lenne ha a primer oldali deklit le vehetnéd...

                  Komment


                    #10
                    ha a primer oldali deklit le vehetnéd
                    Ó tényleg, a Csepel fogaskerekes...
                    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                    Komment


                      #11
                      De ahhoz viszont fordított gyújtásalaplap van, ott könnyebb megnézni.

                      Komment


                        #12
                        Igaz mindkettő (a primer és a gyújtás is) csereszabatos a későbbi alkatrészekkel - szóval nem olyan egyszerű magát a blokköntvényt azonosítani...
                        There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                        Komment

                        Ugrás az oldal tetejére
                        Working...
                        X