Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A UNI-T márkájúval érdemes vigyázni. A motoron végzett méréseknél többre én nem igen használnám. Például:
    https://youtu.be/i2Tkm21dI1g?t=208

    Ha itt ennyire spóroltak akkor az se lehet egy életbiztosítás...

    Azért egy feszültség kémlelő ennyire csak nem gányolt belülről. Abba azért lényegesen kevesebb technika van.




    Egyébként működnek? Két mérőtüskét összeérintve sípol? (ha nem akkor kapd szét és cserélj elemet. Würth-öst szerintem szét kell szedni. Mondjuk ami nekem van abba még nem cseréltem elemet. Pedig már vagy éve megvan. Van egy másik fajta is, annak az alján vagy egy fedél, azt kitekerve jönnek ki az elemek. Ha jól látom az UNI-T is ilyen)
    Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2017 szept. 02, 23:08.

    Komment


      Azért egy feszültség kémlelő ennyire csak nem gányolt belülről.
      "nem jó kísérteni a szerencsét, úgyis kisebb mint kéne. És még hosszú az út..."

      Komment


        Bal oldali Würth-ös ketyere van nekem is. Egyik kedvenc
        A mellette lévő kb ugyan azt tudja ránézésre.
        Meggyőződésem, hogy ugyanaz a gyártó, csak más a forgalmazó ! Más címkét nyaltak rá. Ennyi !

        Komment


          Az igazi nem illatosított petróleumot is ajánlom hisz remek a rozsda oldó és kúszó képessége. A csavarlazító is ez csak kisebb mértékben van benne mint alkotó.

          Komment


            Nem úgy van már,hogy fogjuk az 5l-es bádogkannát és elmegyünk a háztartási boltba,és a Nédó bácsi,vagy a Mándli Irma néni (mindkettő az orosházi háztartási bolt eladója volt valaha),telecsurgatja a kannánkat,a jó büdös "petróval" és lazíthatjuk a csavart ész nélkül,vagy tíz évig,amíg a kanna ki nem fogy.

            Nem tudom,hogy egyáltalán hol be lehet e szerezni még valódi petróleumot,vagy mosó benzint,mert most mindenféle "világító folyadékot,folttisztító folyadékot,......"lehet ugyan vásárolni örök áron,de annyit már meg sem ér az egész.

            Úgy gondolom,a melegítés egy jó megoldás,kombinálva a petróleumos kenegetéssel,de az ilyen berohadt dugattyú,illetve gyűrű,kiszedése a hengerből,mindenféleképp nagy körültekintést,türelmet és ráfordított időt igényel főleg,ha pótolhatatlan darabról van szó.

            Üdvözlettel:Che

            Komment


              Nem tudom,hogy egyáltalán hol be lehet e szerezni még valódi petróleumot
              Festékboltban szoktam venni a petróleumlámpámba.
              Nem olcsó, de legalább nem büdösített mint a citromos- szúnyogriasztós vackok.

              Komment


                Lehetséges még Ó divatú petrót venni mert erre a célra az a jobb. Józsi Te mindíg előkotorsz valamit a régmúltból valóban a régi Háztartási bolt hozzáértő szakembere volt Nédó bácsi. Akkor még valóban igen olcsó volt de a benzin sem ezen az áron volt.

                Komment


                  Mai nap tartályokkal bíbelődtem,s nem tudom mi motiválhatta az emberkét aki szurokkal bőven beöntve próbálta szivárgásmentessé tenni a tartályt. Nem volt kellemes kiolvasztani,vakarászni... Persze ez egy kihívás ami nem fog ki rajtam... szerencsére.. Az összekötő csövek vissszaforrasztásakor jelentős köd képződött az udvaron... egy kicsit meg is sirattam. Holnap fénykép erről is,és a krómozás alá kalapálandó préselt emblémájú másikról is.

                  Komment


                    Rendeltem neten hengerhónolót. Kibontás után furcsáltam a méretét,mint valami gyerekjáték heelikopter alkatrész. 40-90mm hengereket lehet vele kezelni. A benne lévő kövek elég finom szemcsézetűek sajnos (más estben ez előny) nekem durvább jobb lenne. Viszont működik Már két hengert amik rozsdásak voltak rendbetettem vele. Nagy csodát nem kell várni,de 3000Ft-ért nem rossz vétel. Ha valaki esetleg gondolkodik hasonlóban,akkor hosszabb köves változatban keresgéljen mert ennek 40mm-es kövei akadhatnak a 2 ütemű motorok csatornáiban.

                    Komment


                      Kedves Atti!

                      Nagyon vigyázz ezekkel a szurkos,sz@ros bádogokkal,mert ezek a gőzök,gázok,trutymók,könnyen kikezdhetik az egészséged!Mindenféleképp gondoskodnod kellene,valamilyen elszívó berendezésről,mert nagyon veszélyes dolog amiket csinálsz!

                      A munkát illetően le a kalappal,én csodálom,de másnak ilyet elvállalni kész őrültség,mert egyrészt egészségtelen,-másrészt megfizethetetlen,-az más kérdés,ha saját dolgaidról van szó,-vagy virtusból csinálod.

                      A virtust illetően,volt jópár közeli barátom,ismerősöm,akik nagyon jó szakemberek voltak és virtusból elémentek a kihívásoknak,szinte ingyen,önként,de már egyikkel sem tudok kezet fogni,mert mind a temetőben van.

                      Baráti üdvözlettel:Che

                      Komment


                        Kedves Józsi bátyám! Köszönöm hogy aggódsz, megnyugtatlak óvatos vagyok. A fényezést maszkban csinálom,a hegesztéseket,füsttel porral járó munkákat jól szellőzött helyen. Ha a por ártalmas,szintén maszkot használok. Mivel dohányzom,így a cigaretta is szűr.. Egyes részegységekre aránytalanul (sokszor úgy tűnik értelmetlenül) sok munka,és anyagi ráfordítás esik, viszont csak így lesz komplett egész. Ami fényképeket feltettem,ezek már azok a kategóriák ahol megéri rádolgozni. Ezek más tulajdonát képező motorok,én nem keresek annyit hogy ilyent megengedjek magamnak (egyenlőre) viszont megélek a béremből. Azért csinálom,mert megtudom.. és kifizetik, persze az is jó érzés hogy elismernek.

                        Komment


                          Click image for larger version

Name:	face hird 109.jpg
Views:	1
Size:	191.6 KB
ID:	152838Click image for larger version

Name:	face hird 110.jpg
Views:	1
Size:	193.7 KB
ID:	152839 A kalapálás durva része kész,most a fénytöréseket figyelgetve finomítás következik.

                          - - - Updated - - -

                          Visszanézve a képek nem adják vissza a valót.. Jó akkor elmondom: Jobb mint látszik,s még jobb lesz.

                          Komment


                            A hétvégén vendégem volt!Click image for larger version

Name:	DSCN0086.jpg
Views:	1
Size:	201.4 KB
ID:	152840Click image for larger version

Name:	DSCN0087.jpg
Views:	1
Size:	203.5 KB
ID:	152841

                            Tamás vette a fáradságot és"kerített" a motoromhoz benzincsap javítót,házhoz is szállította tegnap melyet:rendje módja szerint megünneleltük......
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              Látjátok milyen nagy dolog a közösséghez tartozás és milyen fontos a barátság,nem a csapjavító miatt,az kicsiség,-azon kívül és felül!

                              Külön örülök,hogy a kutyus is jól van,illetve emlékeim szerinti állapotban tündököl és annak is,hogy szemre jól állnak a cserepek és dudák a ház tetején.

                              Üdvözlettel:Che
                              Utoljára szerkesztve a következő által: Che; 2017 szept. 11, 00:18. Oka: Javítás

                              Komment


                                Mivel hétvége volt, lazításképpClick image for larger version

Name:	face hird 088.jpg
Views:	2
Size:	197.3 KB
ID:	152860 Click image for larger version

Name:	face hird 087.jpg
Views:	2
Size:	195.5 KB
ID:	152861 szétbontottam... a himbatengelyeket savban beáztattam,átmozgattam. A szelepeket,nyomórugókat kiegyengettem,becsiszoltamés összeraktam. Összerakásnál rájöttem mit cseszett el a mester,mi okozta a javított motor megakadását majd a sok éves pihenőjét. A hibát javítottam, és próbakör is meg lett volna...de nem volt itthon benzin. Most indulok anyagért,s próba.

                                - - - Updated - - -

                                Nyomórudakat.................

                                - - - Updated - - -

                                A képen látszik mindkét szívószelep bentebb áll. Azok voltak elgörbülve.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X