Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Csak érdekességként: visszajött egy motor Nországból mert megbukott a műszakin. Gumiméretek nem gyáriak voltak,km óra részben olvashatatlan volt. Most végeztem vele (tegnap este 22-kor fogtam hozzá) Most ezeket a hibákat kijavítva fotót kell küldeni,és megvan a műszaki vizsga.... értitek... fotót. Egy két jó dolgot átvehetnénk tőlük.. (emberszabásúakat kivéve)

    Komment


      Kihasználtam a jó időt,amíg nem esett nagyon az eső.. s tekertem a darálót Otellóval töltve. Jó esetben 150liter leve lesz.

      - - - Updated - - -

      De nagyon jó dolog ez a csapágykatalógus... néha előveszem s okosodom... Csak jelzem a tisztelt közönségnek hogy van ilyenem.. Ha esetleg van kérdés,kétely,tanácstalanság..akkor szivesen utánanézek.

      Komment


        Most evett be a fene a műhelyből,-szilvát magoztam és még mindig van egy fél fányi amit le kell szedni és magozni.Nagyon unom már,egy bő hónapja ez megy ,szilvamagozás,körte aprítás és zúzás,szőlő szemezés és zúzás,aki nem csinált még cefrét,csak a pálinkát szürcsölgette,nem is tudja,sőt fel sem tudja fogni,hogy mennyi munka van vele.

        Nem is értem miért csinálom,mert eladni egy kortyot sem szoktam,inni sem nagyon iszom,-kivétel,ha van valami összeröffenés a baráti körben és természetesen,ha Keszin békülünk,mert annyi haragost begyűjtünk egy év alatt,hogy ekkora haragban nem elképzelhető az élet.Beérnek a gyümölcsök és az ember sajnálja a fa alatt elrothadni hagyni,mert úgy szokta meg és látta az elődöktől,hogy mindennek értéke van és azt meg kell becsülni

        A késztermék mennyisége nem szokott érdekelni,csak a minőség,idáig még minden jónak tűnik,nincs penész,jók az illatok,telnek a csobolyók,de nagyon de nagyon fáradt vagyok,-ilyet csak hülyék csinálnak.

        Üdvözlettel:Che

        Komment


          Ezt a kimagozást nem szokták csinálni és mégis jó a cucc, hallottam olyanról pl hogy a cefrét beleteszik centrifugába így megmarad a mag benne és tiszta levet nyernek.
          Mi max almában utazunk így a mag nem számít, azt csak felezni szoktuk. illetve megfőzzük még a seprőt is ( boralja ) de attól még mindenki resetelt.

          Komment


            hogy mennyi munka van vele.
            Remélem még nem túl késő. Én menetes szárra fűrészlapból készített pengéket fogattam,és azzal pépesítettem. A pépből a magok leszűrhetők,és így gyorsabb az erjedés is.

            Komment


              Én menetes szárra fűrészlapból készített pengéket fogattam,és azzal pépesítettem. A pépből a magok leszűrhetők,és így gyorsabb az erjedés is.
              Hasonlóképpen cselekszünk, csak közönséges keverőszárral pépesítünk.
              Almát, körtét mosás felezés után tárcsás (késes) ágdarálóba beküldjük. Haladós

              Beérnek a gyümölcsök és az ember sajnálja a fa alatt elrothadni hagyni
              Nincs is annál szomorúbb látvány, mint mikor a fa alatt vastagon hever és rohad el a szép gyümölcs. A "gazda" meg megy a tesszkóba megvenni mert hát az a steril szép és egészséges.

              Komment


                hever és rohad el a szép gyümölcs.
                Kaptam körtét egy ismerőstől... megdicsértem hogy finom,erre hozott egy nagy ládával,már négy napja beteg vagyok tőle,de még tömöm így is.. Sietnem kell vele,nem akarom,hogy rám romoljon. Meg persze szeretem is. Érdekes gyümölcs,valamilyen Japán fajta (szinte gömbölyű) permetezve nincs,és mégsem kukacos. Állítólag több a körte a fán mint a levél.

                Komment


                  már négy napja beteg vagyok tőle,de még tömöm így is..
                  Én szőlővel szoktam így lenni. Annyira szeretem hogy amikor végre eljön a szezonja, nincs határ
                  Azok voltak szép idők mikor szakközépben ilyentájt vittek minket 2 hetes gyakorlatra, szőlőszüret...
                  Székrekedéses panaszok nem gyötörtek senkit, az biztos

                  Komment


                    Én szőlővel szoktam így lenni.
                    Én pedig a cseresznyével, a barackkal, aztán almával, aztán szilvával és szőlővel. Addig eszem amíg látom, vagy ki nem folyik a fülemen. Szerencsére az utóbbi ritkábban van.
                    Utoljára szerkesztve a következő által: madorka; 2017 szept. 20, 15:10.

                    Komment


                      Szőlővel azért nem vagyok így mert még nincs. De majd lesz. Ukrán csemegéket telepítettem,de nagyon gyengén eredtek...remélem jövőre már mutat valamit.

                      Komment


                        Emu a régi öregek a söprűből készült Törkölyt tekintették a pálinka Annyának! Kicsit szagossabb mint a többi.

                        Komment


                          Emu a régi öregek a söprűből készült Törkölyt tekintették a pálinka Annyának! Kicsit szagossabb mint a többi.
                          No a boralja (nem tiszta bor illetve ami a hordóban marad) olyan pálinkát ad, ami szintelen szagtalan mondhatni víz izű, nem karcol. A páciens azt hiszi nem iszik semmt, pedig 52 fokos.
                          Nem találkoztam olyannal aki csak simán berúgott volna tőle, és ne lett volna egy életre szóló legenda ez a találkozás

                          Komment


                            Nem vagyok nagy szakértő...a z egyik legjobb pálinka amit ittam az seprő+törköly vegyes. Nagyonn sima,erős,ízes,enyhe"penész" ízzel. (lehet nem jól írom írom az íz jelleget)

                            - - - Updated - - -

                            Megszámoltam most: még 42db körte van..az szolídan,beosztással még négy nap.

                            - - - Updated - - -

                            Nálam a borkészítés: Szőlő fertőtlenítős mosása majd darálás, s ezután a szoktatott előnevelt fajélesztő (ami 20% alkoholig tűr a vadélesztővel szemben) és élesztőtápsó+ pektinbontó (segíti a héjban lévő színek aromák kioldódását) hozzákeverése. Ezek után a lezárom a hordót,de naponta egyszer átforgatom, s egy hétig hagyom héjával erjedni. Egy hét után préselem és üvegekbe töltöm. Szeretem ha szinte harapni lehet a bort..

                            Komment


                              Szeretem ha szinte harapni lehet a bort.
                              Meg azt is ha "üt" ha jól értelmezem a metódusodat .

                              Komment


                                ,enyhe „penész” ízzel.
                                Ezt még nem kostoltam, de ezek szerint a penész a pikáns ízek kategóriája !

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X