Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Meg azt is ha „üt
    Szeretem a kakaót is,de ha már bor...

    Komment


      ezek szerint a penész a pikáns ízek kategóriája !
      Az a jó pince amelyiknek a falán van nemespenész.

      Komment


        a penész a pikáns ízek kategóriája
        Sajtból is az a finom!

        Látszik milyen sar idő van, jól rányomja a bélyegét a fórumra. Csak eszünk meg iszunk, szerelés, motorozás meg szinte sehol...
        Utoljára szerkesztve a következő által: madorka; 2017 szept. 21, 11:55.

        Komment


          Amikor diót kell szedni,akkor a szerelés félre van téve,mert a dió és a gyümölcsök nem várnak a fán,azok bizony leesnek és egyből romlásnak indulnak,de a vasak legfeljebb egy kissé rozsdásabbak lesznek és egy párszor többet kell húzni majd rajta a drótkefével.

          Üdvözlettel:Che

          Komment


            Én ma már kétszer szedtem össze a diót. Elég jól adja a fa. És megyek ki a műhelybe esztergálni a Csepelhez alkatrészeket.

            Komment


              És megyek ki a műhelybe esztergálni a Csepelhez alkatrészeket.
              Ezért nem tudok megélni abból amihez értek:én pedig megpróbálok kikalapálni valamit,nevetséges ez a világ!!!

              !És ma nem szedtem össze a diót!A fa alatt egyedül kellett szalonnát sütnöm....... igaz meghajolva de törve NEM!

              - - - Updated - - -


              motorozás meg szinte sehol...
              Mert szar a motorom és remény meg messze!

              - - - Updated - - -


              motorozás meg szinte sehol...
              Mert szar a motorom és remény meg messze!

              Szeretem a kakaót is,
              Végre:egy másik rendes kakaófogyasztó!!!!!!

              - - - Updated - - -


              Az a jó pince amelyiknek a falán van nemespenész.


              Kívül........................................................
              Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2017 szept. 21, 19:28.
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                Mert szar a motorom és remény meg messze!
                mert mi baja?
                és a Pannónia?

                Komment


                  En mindennap hasznalom a Pannoniat csak mar hogy tobbet kell szerelni min amit megyk vele ennyi bajom meg motorral nel volt

                  Komment


                    Szervusztok!

                    Erre ma egész nap olyan igazi hűvös áztató eső hullott.Úgy hívom az ilyen időt,hogy kifingásra való,az embernek az élettől is elmegy a kedve,pedig ez még csak ízelítő,a közelgő hideg napokból,-szóval sokkal jobb volt amikor pakolásztam be az autóba,indulván Tiszakeszibe.

                    Akármilyen kellemetlen is ez az idő,azért azt tudom,hogy rossz után jön a jobb,ezért mégis a túlélésért küzd az ember,jelen esetben gyűjtögeti a diót és az egyéb még hasznosítható terményeket.A mi territóriumunkhoz négy diófa tartozik,kettő az utcán a ház előtt van,amelyről a diók az útra is hullanak,ezért oda negyedóránként ki kell menni és összeszedni a lehullott termést,mert széttapossák az autók.A széttaposottak sem mennek kárba,mert elcsipegetik a vadgalambok és egyéb madarak,de azért törekszem a minimális madáreleségre.

                    Szalonnasütésre nem is lehetett errefelé gondolni az eső miatt,esetleg serpenyőben a tűzhelyen lehetne,de annak meg semmi romantikája,meg különben is egyedül szalonnát sütni,-esetleg muszályból,de az úgy igazi,ha körül ülik a tüzet.

                    Valahol olvastam régebben a tokaji aszúról,melynek a gyógyító hatását a benne lévő penészgombáknak tulajdonították,egyébként Eger környékén kevés olyan pince van,amelynek falát nem lepi penész és úgy tartják az ottaniak,hogy úgy az igazi,-én meg nem értek hozzá,nem vitatkozom,-hagyom őket a tudatban.

                    Üdvözlettel:Che

                    Komment


                      A bor.. nagyon érzékeny a külső hatásokra. A hőingadozás is befolyásolja a minőséget,ezért jó a pince. Hordós érlelésnél a bor "lélegzik" s nem mindegy mit. A pince falán lévő nemespenész hatással van az ízre... a hagyma is,de nem kedvezően. Az én lehetőségeim korlátozottak,de azért próbálom a legjobbat kihozni.

                      - - - Updated - - -

                      Az eső egész nap esett,nem is csináltam semmit. Így ha holnap jobban esik,akkor is muszáj lesz.

                      - - - Updated - - -

                      tobbet kell szerelni min amit megyk vele
                      Élménymotor egy szerelgetni szerető embernek.

                      - - - Updated - - -

                      Ezért nem tudok megélni abból amihez értek:én pedig megpróbálok kikalapálni valamit,nevetséges ez a világ!!!
                      Én ezen nem nevetek.. persze azért nem tör le.. Nálam is hasonló a helyzet,a krumplit annyiért szedik órabérben mint amennyiért én dolgozok.

                      Komment


                        movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        En mindennap hasznalom a Pannoniat csak mar hogy tobbet kell szerelni min amit megyk vele ennyi bajom meg motorral nel volt
                        Ahogy javítgatod úgy lesz egyre megbízhatóbb . Én gépem egy faék egy pancsihoz képest de ne tudd meg mennyi gányolás volt rajta. Szomszédúr mindig azzal "cikiz" hogy amennyit szereltem már több 100 lóerősnek kéne lennie .

                        Komment


                          Pannoniat csak mar hogy tobbet kell szerelni min amit megyk vele ennyi
                          Szeretem a pannóniát,de kicsit keveset tud,nem napi 200-km-es motor. Igazából 70-es tempóra készült.....ennyi!A többi közlekedő sem tolerálja a"lassú"utazót!

                          Nem értem:miért kell szerelni?Tudtommal felújított a motorod,így csak a ragadás és a beállítás finomítása marad.A megszakítót 500-1000km-enként megnézed esetleg gyémántporos tűreszelővel finomítasz rajta a helyén a megszakítóhézagot leellenőrzöd menni fog.A karbival nem volt gondom,maximum a tankban lévő rozsda okoz gondot,a belső festést ennél a motornál nevetségesnek tartom,van másik....ha ezek jók akkor a tempóddal van gond,ha 70-alatt hajtod lassan gyorsítasz,kimegy a világból(ha van türelmed hozzá).

                          Nagyon nyugis motor,ha felveszed a tempóját élvezni fogod a kényelmét!

                          - - - Updated - - -


                          mert mi baja?
                          Túlfolyik a karbim menetközbenTűszelepet már cseréltem,de ehhez a típushoz valahgy nem találok szelepfészket
                          Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2017 szept. 22, 06:17.
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            Tűszelepet már cseréltem,de ehhez a típushoz valahgy nem találok szelepfészket
                            Ne úgy keresd hogy ipari hulladék rizskályha típusú motorkerékpáromhoz, hanem vedd a kicsi kezedbe mutasd fel, mert egy halom kínai robogó kb pont ilyen karburátor-koppintást használ, de az úszóházuk biztos ilyesmi mert ugye az összes japán hasonlót használ, így a kínai is ilyesmiket koppint. Lehet hogy a "bótos" lusta kinyitni a kedvedért a partscatalogot , mert úgy gondolja drágálni fogod.
                            Nekem a Honda főreléje került volna 4xxxx Ft-ba de az összes robogóé pont ugyanilyen 4500Ft-ért. ezért vettem 1 tartalékot is hátha ez nem bírja 27 évig. Oszt és??

                            - - - Updated - - -

                            Jut eszembe, ha van üzemanyagszivattyúd, nézd meg azt is, mert lehet a tűszelepeknek nincs bajuk, hanem a benzinpumpa reléje ment tönkre és tolja folyamatosan a benzint, amit a porlasztó nem tud lezárni.
                            Ha időben észreveszed az elektronikát nem kell cserélned mint nekem.

                            Komment


                              Máté! A tank belső kezelése ennél is elengedhetetlen hisz ha másikat teszel rá az is rozsdás már és kezded előről eszed a mérget csak. Tank belső rendbe tétel, karbi ultrahangos tisztítása és ha svimmelős a karbi akkor használhat a tűszelep besziszolása. Polír papír- sokszor az a gond,hogy a használattól válla keletkezik és nem zár le. Hozzá teszem a" Pancsi" karbiját nem ismerem ez a gyakorlati tapasztalatom. Jikov-nál én tolómérővel válogattam a leghosszabbat mert a hossz is mérvadó. Oldal stenderen jelentkezett leginkább a túlfolyás. Fúrógépbe befogtam és úgy políroztam / függőlegesen tartava!! mert elgörbülhet az úszó vékony szára és eldobós lessz vagy megreped a forrasztás körülötte. Ha nem ilyen a karbi akkor ez csak eszme futtatás.

                              Komment


                                sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ha nem ilyen a karbi akkor ez csak eszme futtatás.
                                De, csak itt az úszóba egy cső van beleforrasztva és azon van átdugva a tű. A pozícióját meg egy, szintén az úszóra forrasztott drót biztosítja a tűn lévő beszúrásoknál. Így rögtön állítható is a tű az úszóhoz képest.
                                Click image for larger version

Name:	3370d1324209394-pannonia-karburator-kep-003.jpg
Views:	2
Size:	183.4 KB
ID:	152890

                                - - - Updated - - -

                                heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                De, csak itt az úszóba egy cső van beleforrasztva és azon van átdugva a tű. A pozícióját meg egy, szintén az úszóra forrasztott drót biztosítja a tűn lévő beszúrásoknál. Így rögtön állítható is a tű az úszóhoz képest.
                                Click image for larger version

Name:	3370d1324209394-pannonia-karburator-kep-003.jpg
Views:	2
Size:	183.4 KB
ID:	152890
                                (valamit nekem is kezdenem kell vele mert ha leállítom a gépet és nem zárom el a csapot vagy 10 perc és már tócsa van alatta... )

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X