Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Ezt látta már valaki? Vagyis kapott már valaki ilyen meghívót? Varró Feri bácsi témája szúrt szemet.

    Komment


      Én kaptam egy ilyet,a szokásos helyre irányítottam!

      Igen a téma érdekes...!
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        Ezt hívják plágiumnak????

        Komment


          sinter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          kapott már valaki ilyen meghívót?
          Nekem a Pannónia Mgtsz-től jött. A papírozás mindig aktuális a téma, ha motoros idő lenne el is gurulnék szívesen. Az út keresztül megy a Bakonyon. Na meg hallanék egy-két dolgot is talán.

          Komment


            Szervusztok!

            Ahogy tegnap este gondoltam,-elment a mai nap a hómunkával.Olyan jó 10 cm. eshetett kisebb-nagyobb intenzitással,-dolgozott a valaha szebb napokat látott Trabant ajtóborítás némi melegedős megszakításokkal szinte egész nap.A portáról hordtam ki a havat az utcára,mert már nem fértem tőle,ott meg elfér a diófák alatt az árokban.Szerencsére az utcánkba nem jutott el a hótoló és aminek még jobban örülök a sószóró se.A gyerekek örülnének a hónak,ha volnának,de van az utcában vagy három,azokat meg jól eldugják a szülők nehogy bajuk legyen.Amikor én gyerek voltam,voltunk az utcában vagy tizenöten és ilyenkor ment a hógolyózás,a szánkózás,a hóember és hóvár építés reggeltől estig,-de hol vannak már azok az idők?

            Most nemrégen voltam kint és nagy "örömömre"-most éppen fagyott eső esik,-olyan óvatosan kell lépkedni,mintha tojásokon járna az ember.Remélem mindenki szerencsésen túl van a mai napon és senkinek nem történt semmi baja!

            Azért azt így utoljára megjegyzem,hogy a fecskék várható érkezéséig már csak öt hét van hátra,-hát nem tudom,de pillanatnyilag nem úgy néz ki.

            Üdvözlettel:Che

            Komment


              Nálunk az idei télen most esett jelentős hó ,legalább két ujnyi,de én csak holnap takarítom le,felénk az úton járnak az emberek,holnap meg nincs posta(amúgy lusta dög vagyok)
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment



                Kedves Máté!

                Úgy gondolom nem vagy Te lusta,csak fáradt és kifázott amikorra előkerülsz a munkahelyről és ez teljesen érthető.Az én helyzetem teljesen más,mert én már "kegyelem kenyéren",nyugdíjasként élem az életem,az aktív dolgozók jóvoltából.Nagyon szégyellném magam,ha annyit sem tennék meg a társadalomért,hogy hóesés alkalmával nem takarítanám le az utcán a járdát,hogy az emberek ne csúszkáljanak.A portán belül meg az én érdekem,mert másként hordanám be a lábamon a lakásba a vizet.Egyáltalán nem vagyok tisztaság mániás,de azért nagyjából amennyire okvetlenül fontos rend legyen,illetve csak akkora káosz,amit még át tudok látni.Ami inkább rosszul esik,hogy már március van,-elméletileg tavasznak kellene lenni,várnám már,hogy a napocska melengesse a derekam,-ehelyett most kavar be az életembe a zordságával a tél,amit amúgy is kifejezetten úútáááálok.A tél számomra a nyomorúság,az elszegényedés,a vacogás,az ördög,maga a halál.Úgy gondolom,ha nem lenne tél az emberek,sokkal tovább élnének,-hát ezt jól elszabta a kaporszakállú,ha egyáltalán van.

                Üdvözlettel:Che

                Komment


                  Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A tél számomra a nyomorúság,az elszegényedés,a vacogás,az ördög,maga a halál.Úgy gondolom,ha nem lenne tél az emberek,sokkal tovább élnének,-hát ezt jól elszabta a kaporszakállú,ha egyáltalán van.
                  Hívott az egyik ismerős, menjünk a fogarasi havasokba síelni !
                  Mondom neki megdöglök...ő pedig nem,jól kell öltözni és mozogni! Az én félresikló csontjaimmal,hideg-utálatommal ?

                  Szerintem ezt is kiosztja a sors , van akinek nagyobb élmény jézuskát-csinálni,csúszkálni ,hógolyótól,lucskosan hazamenni , mint pancsolni a 40-fokos melegben....Én is télen sokat fagyoskodtam a szegényes téli-göncöm miatt,de muszályból végigkínoztam a napot !

                  Egyértelmű mikor már megtehetem ,hogy ne fázzak kint:akkor sem szórakozás a hideg környezet..................
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    Én is lapátoltam egy jót, a mai meglepetés, hogy eshetett egy ki ónos eső mert kemény volt a teteje. de túltettem rajta magam. Közben arra gondoltam hogy még jó hogy megjöttek a helyi adó értesítései mert így menetközben sokat gondoltam a szeretett polgármesterünkre közben és jobban telt az idő.
                    feltételezem a helyi adó mértéke nemtartalmazza a le nem takarított utcákat
                    Egyébként jól esett.
                    Amennyire fázós voltam gyerek és ifjú körömban annyira nem zavar most a hideg, igaz nem is csinálok kinti munkát.

                    Komment


                      Endre azt mondod jól esett: Így volt az egyszeri rendőr is mikor kint állt a szakadó esőben és megkérdezték tőle, hogy mit csinál?. Az anyukája arra tanította akkor egyen mikor jólesik!! Ma mentek Kittiék a Kincsem Parkba két lovat vittek mert verseny lesz. Egyáltalán nem örültem neki de Pesten alig van hó nyilván ide hordták hozzánk! Ez a kevés Tél Tábonoki bemutatkozás, meg kellett már kicsit letöri az influenza és a hernyók kedvét!! Miből lesz pálesz ha megeszik??

                      Komment


                        Sándorom!

                        Pálinkát akár büdös zokniból is lehet főzni,cukor és fajélesztő kérdése,-csak annak olyan is lesz az illata,-lábszag "illatú"..Az időkép.hu vasárnapról-hétfőre virradóan még -11 fokot jósol Szeged térségére,-tehát van esély a rügyek károsodására és akkor se nagyon lesz gyümölcs.A kártevők ellen valóban hatásos,remélem meggyérülnek a meztelen csigák is,mert abból felénk volt jó bőven.

                        Üdvözlettel:Che

                        Komment


                          Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          ,remélem meggyérülnek a meztelen csigák is,mert abból felénk volt jó bőven.
                          Só és nitrogén műtrágya megadja a jussukat.

                          Komment


                            Ez oké de a só nem tulságosan használ annak a növénynek amit esetleg a csiga is elrág így 2x es a kártétel. Józsi egy ilyen illatúval kellene nevezni a pálesz versenyre elég egyedi lenne jól mellbe vágná a zsűrit.

                            Komment


                              Némi remény, hogy tegnap hozzánk megérkeztek a seregélyek. Egész rendes madárkák lennének, ha nem vernék le a gyümölcsöt. Most szedegetik a fagyöngyöt, meg amit találnak.

                              Ha a seregélyek megérkeznek, akkor a varjak mennek. Egyenlőre még itt vannak, de csak a hó miatt. Ha elolvad itt a tavasz.

                              Nemsokára jönnek a gólyák is.

                              Komment


                                Meg a fecskék !.......................

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X