Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Házfelújítás és egyéb veterános mesterfogások

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Házfelújítás és egyéb veterános mesterfogások

    Üdv a klubban. Mi onnan kezdtük, hogy maradtak a főfalak szétvert ablakrésekkel, meg a gerendázat. Röpke egy év pár hónap nagyrészt sk. maszatolás és már innen írok. Egyébként is a régi mondás úgy tartja - ami tegnap még ókori indiai bölcsesség volt - az ember akkor lesz igazán férfi, ha elültet egy fát, felépít egy házat és felnevel két gyereket.

    Ezen felül embörnek attól számítasz, ha megszületik a gyereked. Innentől senki nem kérdőjelezheti meg, amit kimondasz.

    (Aki tud más verziókat, kérem írja le.)

    #2
    Szép ez a " BÖLCSESSÉG" bár gyermek nevelésnél a 17.- nél tartunk igaz nem vágyunk a Legek könyvébe.
    sinter és bokor28 kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Hát ez nagyon jó!!!! Csatlakoznom kell!

      Most jöttem be ebédelni, mert már belefáradtam a vésőgépbe...Vettem egy lakást, és totál felújítás (központi fűtés szerelés, víz, villalnyvezeték csere, járólap, festés, stb...).

      Most vagyok túl a belső falak átalakításán, és a bontás nagy részén, reményeim szerint ma sikerül felszednem az utolsó járólapot is. A villanyszerelők is termeltek kivésett téglát, de az enyémmel együtt a 4 m3-es konténer már megtelt...

      Én csak bontok, csempét, járólapot szedek fel, konvektorokat szerelek,le csöveket vágok le, meg tapétát szedek le, meg hornyokat javítgatok majd, de a szakipari munkát úgy csináltatom, mert nem értek hozzá...

      ...Valahogy mint ha nekem is kevesebb időm lenne mostanság a veteránozásra , meg jó eséllyel a lakás bedarálja a D-Csepelemet, meg félek, a nagy Csepelt is...a Pannónia viszont megmarad motorozni!

      Ja, gyerek is akad már 4!

      Valahogy úgy volt réges-régen egy mondás, hogy akkor lesz férfi valaki, ha házat épít, gyereket nemz, és csatában megöl egy ellenséget...Hál' Istennek a családban a nagyapám volt az utolsó, akinek az e fajta penzumot teljesítenie kellett a Nagy Háborúban az orosz fronton...
      Utoljára szerkesztve a következő által: Lemezjáték; 2015 okt. 15, 13:52. Oka: elütés
      sepy, Atti69 és bokor28 kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        meg tapétát szedek le,
        Azaz kicsomagolod a lakást?

        - - - Updated - - -

        Egyébként ritka jó mulatság tud lenni. Vizezni, áztatni, kaparni, vizezni, kaparni, vizezni, vakarni... A végén már a falat kaparod!
        .-.... vagy már az elején is?
        sepy, Fergusson és 2 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Hogy ne legyen teljesen "off" a téma, a lakásfelújítás is kicsit olyannak tűnik nekem, mint a veteránozás.

          Vehettem volna egy lakást tíz és félmillióért a nyár elején, ami tetszett is nekem, nem is nagyon kellett volna hozzányúlnom, mert 6 éve újították fel, de az utolsó pillanatban elvitték az orrom elől (az ingatlanközvetítő ott valamit manipulált, máig sem tiszta nekem a dolog...).

          Így aztán miután nem találtam kedvemre valót, vettem egy felújítandót 7 millióért. Dolgozok rajta amit tudok, de nagyon úgy néz ki, hogy drágábban fogok kijönni...
          bokor28 kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            De jó lett volna, ha valaki annak idején elmeséli, hogy a falvakarással kezdjem az egészet. Én a javítás/simítózás után vakartam az eredeti falakat, mennyezetet, midőn is leesett a háló fél mennyezete, meg jó néhány turpisság előkerült. Valamint takargathattam a szép új ablakokat. Ilyen ha az ember maga tanulja a szakmát.

            A törmelék pedig szaporítja önmagát. Ezt a kicsi udvarrészt háromszor pakoltuk tele és pakoltuk ki konténerbe.
            Elment két 7köbös, egy ötös és utánfutóval kb. 10tonna sittet adtam le (ez kb. 6-7 köb).

            Click image for larger version

Name:	törmelék.jpg
Views:	1
Size:	202.1 KB
ID:	147325

            Lemezjáték írta: de a szakipari munkát úgy csináltatom, mert nem értek hozzá...
            Ha összeraktál ennyi motort, ezt bizony kétlem.
            Nem vállaltam: tetőfedés, értelemszerűen gázszerelés, vízvezetékrendszer beépítése (bár csináltam volna...), ablak beállítás (csak az elsőt házat rontja el az ember...), csempézés (művészet), aljzatbeton simítás (nekem mindig csámpás), fém kémény beépítés (jó ajánlatot kaptam), pince vakolás (elfáradtam).
            Fergusson, Lemezjáték és dongos78 kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              vettem egy felújítandót 7 millióért. Dolgozok rajta amit tudok, de nagyon úgy néz ki, hogy drágábban fogok kijönni...
              Igazi veterános jelenség

              Én is vehettem volna 200-ért már elég korrekt 125-öst. Az MZ vége jóval többe lesz

              Komment


                #8
                És nem mellékesen itt el indult az újabb projektek halmaza :-)
                Click image for larger version

Name:	TLF.jpg
Views:	1
Size:	201.4 KB
ID:	147326

                Komment


                  #9
                  bokr28
                  De jó lett volna, ha valaki annak idején elmeséli, hogy a falvakarással kezdjem az egészet.
                  Megint segítettél nekem, köszönöm! (Most még pont időben vagyok...) Be akartam vakolni a kivésett hornyokat, de akkor előbb leszedem a tapétát...

                  - - - Updated - - -

                  sepy
                  bár gyermek nevelésnél a 17.- nél tartunk igaz nem vágyunk a Legek könyvébe.
                  ...Hát akkor Te nagy mágus vagy!!! Nekem 4 van, az is két alomból...

                  Komment


                    #10
                    Először is: Valamelyik kedves moderátorunk átpakolhatná ezt valami lakásfelújítós témába

                    Itt azért annyira nem sok a munka. Egy falról a tapéta eltávolítása(szerencsére nem ragaszkodott túlzottan a falhoz). Laminált padló felszedése, gipszkarton fal, két ajtóval. Laminált padló vissza, két falat padlótól plafonig lambériázni közben a gipszkarton falba és a lambéria mögé egy rakat kábel(TV, internet, áram...).
                    Aztán galériás ágy, hogy bonyolítsam a dolgokat és egy műanyag erkélyajtó, ami talán 6 hét múlva el is készül(8 hétre vállalták a legyártását...)

                    És egy kis érdekesség:
                    Nézegettem villanykapcsolókat, egyedi LED-es világítás lesz, 3 részre osztva tehát 3 kapcsoló kellene. De ugye csak 2-es van, abból is egy normális 4eft körül... Szóval ismét kína és meg is találtam ezt. És még távirányító is van hozzá
                    A másik: TV-hez koax kábel fali csatlakozó, a legolcsóbb itthon 2000ft körül van. e-bay-en 700ft-éer már lehet venni olyant amibe RJ45-ös csatlakozó is van(UTP kábelnek).
                    kicsit azért meglepődtem hogy ekkorák a különbségek. Úgyhogy megint várok vagy 6 csomagot Kínából
                    (mert persze mindent máshonnan vettem)


                    Jut eszembe:
                    Ki járt már úgy hogy az akkus fúróba, csavarozóba bedöglött az aksi?
                    Majd írok róla és az orvoslásáról pár sort
                    Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2015 okt. 15, 14:39.

                    Komment


                      #11
                      Ha szerelvényekből egyszerűt akarsz, akkor Schneider electric "Anya" termékei. Minőségi, tetszetős, kiválóan használható, olcsó.
                      Akkus fúróra kíváncsi vagyok.

                      Komment


                        #12
                        Akkus fúróra kíváncsi vagyok.
                        Arra én is, bár sejtem nem laptop aksi lesz a megoldása...
                        Házfelújításról csak annyit hogy én is emiatt vagyok keveset erre . Szadán nekem egy komplett tetőteret kell berendezni. Szigetelés, gipszkartonozás, villanyszerelés, fűtésszerelés, vízvezetékszerelés, glettelés, festés, lamináltpadlózás, eddig. Ezután pedig még burkolni kell a fürdőszobát, berendezni egy kazánházat és rákötni a meglévő rendszerre, de ez már csak jövőre. Úgyhogy van még tennivalóm bőven. Ja és ha mindezzel megvagyok akkor kezdhetem építeni a műhelyemet.
                        Ja és jövőre kezdhetem a műhelyt is építeni.

                        Komment


                          #13
                          Ja és jövőre kezdhetem a műhelyt is építeni
                          Szintén... Igaz már bepakolok..de jövőre födém csere+bővítés.

                          Komment


                            #14
                            Anyám meg itt csesztetett hogy ilyenkor már senki nem építkezik, ezt nyáron kelletett volna
                            (de ez van, fizetett a qua...r aztán most van rá pénz.)


                            Persze hogy nem lítiumos aksiból van a fúró aksija felújítva :P

                            Komment


                              #15
                              bokor28
                              Schneider electric „Anya” termékei.
                              Nekem is ezt ajánlotta a villanyszerelő, amikor kérdeztem a véleményét! Azt mondta, hogy a Prodax nagyon megdrágult, és manapság ennek a legjobb az ár-érték aránya.

                              - - - Updated - - -

                              heeegany
                              Anyám meg itt csesztetett hogy ilyenkor már senki nem építkezik, ezt nyáron kelletett volna
                              Igaza van! De vannak akik nyáron inkább motoroznak, és ők ilyenkor érnek rá építkezni...

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X