Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kémleljétek az eget!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Szervusztok!
    Jön az ősz... A tegnapi vihar itt Dunakeszin is éreztette a hatását. Kissé szeles volt az idő, de károkat nem igazán okozott. Azért ma körbe jártam a kertben, mégis mi a helyzet.
    Hát kérem! Jelentem virágzik a két cseresznyefám egy egy ágacskája. Az-az van egy-egy virág a fákon. Plusz az alma is bimbósodik.
    Szép sorban: első képen a "vén" cseresznye virága, másodikon az alma, majd véletlen duplán a "fiatal" cseresznye.

    Komment


      Szervusztok!

      Igen már itt az ősz és egyáltalán nem esik jól megélni.Sajnos úgy elszaladt ez az év is,hogy szinte észre se vettem,ki sem látszik az ember a sok tennivalóból,de legalább haladna egy kicsit előre.minden napra jut valami hülyeség,még nem is olyan régen fejeztem be a "férfi lekvárt",mert azzal is nagyon sok a munka és már lehetett szedegetni a mogyorót,azt meg most a dió követi,rengeteg idő elmegy vele és még lehet törögetni,ami eltart nálam,vagy két és fél hétig.

      Az ég helyett most a falat nézegetem,mert azok a rohadt poloskák iparkodnának be a lakásba,nem elég,hogy tönkretették a paradicsomot és jóízűen nem tud az ember már lassan egy gyümölcsöt sem megenni,mert mindig a szeme előtt vannak a rajta mászkáló és szívogató undormányok.Az egyik barátom,aki egy városhoz közel eső tanyán él,a déli fekvésű falán annyi összegyűlt,hogy a komám gázpörzsölővel esett neki,mondja,hogy kint már nem is mernek főzni,mert bele eszi a fene őket az ételbe,-szóval katasztrófa.Nem tudom miért nem dolgoz ki az állam valamilyen hatékony védekezést,mert a gabonatáblákban is rengeteg kárt tesznek.

      Nálunk nem virágzott a cseresznye,de a füge szépen beérett,még ilyen édeset soha nem sikerült neki teremni.

      Nem vagyok azért túlzottan levert és reménykedem,hogy eljön majd a szép tavasz és a jövő és sokkal jobb lesz,csak odáig még be kell egy pár mázsa fát pakolni a kazánba,de szerencsére azt még a késő tavaszon beszereztük és a déli oldalon felpakolva várakozik a sorára.Már hűvösebbek az éjszakák és a nappalok,de még nem akarunk egy darabig begyújtani,mert ezek az 55cm-es vert falak azért tartják a meleget.A varjak már előkerültek és mintha a vadludak is elindultak volna már,mert valamelyik éjszaka olyan hangokat hallottam fentről.

      Üdvözlettel:Che

      Komment


        Click image for larger version

Name:	20220102_131344.jpg
Views:	112
Size:	372.1 KB
ID:	229495 Szervusztok! Kellemesebb évkezdést kívánok! Miért is? Nos a kép a ház falán megpihenő méhecskéről készült 2022,01,02 14:13 órakor. Megbolondult az időjárás! Sajnos ez rossz előjel... Kémlejétek az eget!
        Attached Files

        Komment


          Igen ez a kártevők túlélését is segíti,lesz mit permetelni.Sajnos már az is élményszámba megy,ha lát az ember egy verebet...
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            Én óvom az udvarban a vadgerléket vannak már kik itt keltek és nevelkedtek azok be várnak 1,5 m re közben csipegetnek. valamit mindíg elszórnak a gyerkőcök télen meg kapnak külön kosztot is. Igaz van takarítani való is utánnuk de valamit valamiért! lassan olyan idő lesz nálunk is itt a dél alföldön mint Moviszéknál!

            Komment


              sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              lassan olyan idő lesz nálunk is itt a dél alföldön mint Moviszéknál!
              Már-már bánom, hogy leszittyóztam a tankot. A baj az, hogy a kártevők megússzák, ahogy Mátéapu mondja, a barackvirág meg majd a tavasszal nem fogja ahogy tavaly és tavalyelőtt sem. Vagy két hétig nem voltam, így utólag kívánok minden kollégának békésséget, boldogságot és jó egészséget az új esztendőre.

              Komment


                pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nos a kép a ház falán megpihenő méhecskéről készült 2022,01,02 14:13 órakor.
                Egy méhész barátom azt mondta, hogy a méhek most tisztító repülést tartanak, vagyis ürítkeznek. Ez jó nekik, de ahogy írjátok a kártevőknek is kedvez ez az időszak. A mai szeles napon viszont biztos hogy nem repültek sehol erre a méhek, inkább csak hétvégén.

                Komment


                  Jankó51 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Már-már bánom, hogy leszittyóztam a tankot.
                  Hát igen a 2 ütem átka sajnos , Banditom nincs leeresztve de azt meg nem volt kedvem kirángatni a helyéről... (Pont pár napja mentem hátra hogy feldugjam töltőre meg kicsit járatni, hát elég nyűgös volt [amatőr füleimnek úgy tűnt mintha csak 3 henger járt volna eleinte].)

                  Komment


                    jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    úgy tűnt mintha csak 3 henger járt volna eleint
                    Nekem könnyebb észrevenni,csak a fele ment.Átkozódtam egy kicsit ...,ha már beindítottam felmelegítettem rendesen utána leállítottam,másnap bennem volt a kisördögöccre ment mindkét henger,ekkor már vigyorogtam.
                    Ledermed a gép,leül az olaj,a trutyi meg mit tudom én,nem csoda ha nem pöccen ezzel a "kotyfolt"benzinnel...
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      Tisztelt Társaim! Mikor ezt az oldalt nyitjuk meg mindíg Közös Barátunk jut eszembe ki sajnos itt hagyott bennünket és én úgy érzem ennek hatását még most sem heverte ki a VF!.

                      Komment


                        Igen ő ,ha csend volt:kreált mindig valami érdekeset..................
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          Szervusztok! Bár nem volt szerencsém ismerni Őt, de emlékének adózva bátorkodtam újra lendületet adni a témának. "Csak az hal meg, akit elfelejtenek.

                          - Maurice Maeterlinck"

                          Komment


                            Szervusztok! Jó reggelt! 2022,04,03 7,50- Dunakeszi

                            Komment


                              Észak-Kelet 8-h :hópárna..havas-eső,ebédre..eső....napsütéssel
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment


                                Engem is hasonló kép fogadott reggel, egész este esett.....

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X