Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kinek mennyit megy a motorja?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Kinek mennyit megy a motorja?

    Sokak felől hallottam, hogy bejáratás után 70-80 -at megy a motor, elgondolkodtam, hogy hogyan lehetséges ez amikor gyár által megadott max sebesség 115km/h T5-nél. Ezek a sebességek a közelükben sincsen a gyárihoz. Azért sem értem, mert nekem is van egy T5H-m és még bejáratós és vígan, semmi megeröltetés nélkül viszi a 100-at, még tovább is menne.
    Kinek milyen tapasztalata van?

    #2
    Nem egy tipikus veterános téma.

    De ha a T5H-nál tartunk: egyszer mértük úgy, hogy a hugom jött mögöttem autóval, annak az órája szerint 90-95 volt a legtöbb. Még gyorsult volna valamennyit (nem volt koppanásig tekerve a gázkar), lényegében a gyári értékeket tudná hozni ahogy érzem.
    A km-órámat még szezonkezdet előtt szét kell kapnom, szerintem elfáradt az "öntvény" része, így folymatosan 120-szal megyek.. Meg egy kicsit nem ártana fogynom, a motornak is könnyebb sora lenne.
    apacsavo kedvelte ezt.
    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

    Komment


      #3
      Ez igaz, nem tipikus

      Te beálsz a lámpához, átnéz a másik motoros a motorodra és meglátja, hogy te állóhelyzetben 120-at mész leesik az álla. Megvan ám az előnye a megállt mutatónak.

      Komment


        #4
        Hát még a rend éber őreinek hogy leesne az álla...

        Még nem akadt fent, ha megállok visszahúzza a rugó, 30-ig jól mutat, utána ugrik fel és ott marad. Letörhetett az öntvény füle, ami a mágneses forgó részét tartaná vissza a km-óra hajtásának, így az felfelé türemkedik, eléri a mutató tengelyére szerelt "tányért" és onnantól 120 a mutatott érték.
        There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

        Komment


          #5
          Én átlagosan beállok a P10-el 80-as tempóra és azon haladok amíg bírja az ülő alkalmatosságom. Jó tudna többet, de nincs kedvem nagy fordulaton döngetni. Ez már hobbi motor.
          Szerintem ez a tempó is szép tőle. Ha szerpentinre megyek akkor pedig 60al szépen felbattyogok
          Régen se hinném, hogy a 100-at követelték az emberek. Az a p20 p21 körzete volt.

          Nyáron mértem le pl hogy forgalomban Polgár ház elöl Miskolc tábláig fél óra kellett. "Busznak 1 óra kell" nekem ez príma.
          "6 lakott terület 2 piros lámpával"
          apacsavo kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            A km órák nem pontosak még az autóé sem,próbáld meg GPS-el az hiteles.

            Komment


              #7
              A 150-es ETZ sem tud többet kilencvennél, pedig 110 a papír szerinti utazója. Bár, egyszer már sikerült Lillafüredről lefelé !
              sepy és BeniP10&P21 kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Ha már szóba jött Lillafüred akkor egy kis pillanatkép Eger fele fent a tetőn
                Click image for larger version

Name:	222043_2059051596375_1247193086_32441338_2744276_n.jpg
Views:	1
Size:	121.8 KB
ID:	129669
                sepy, zsíráf és 3 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Ebből is látni hogy ki az első!
                  zsíráf kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Én a jawa 250/559 -el még teljes gázzal nem mentem csak 90- el,de bírt volna még menni.Nekem meg van az eredeti kezelési utasítása (magyarul és németül ,azt ,hogy miért németül van írva azt nem tudom) amit a volt tulaj kapott a motorhoz, ebben ez áll : "A 250 ccm motorkerékpár , egyenesen ülő vezetővel 95-100 km/h, előrehajló vezetővel 105-110 km/h sebességet tud elérni".Azt , hogy mennyit megy 44 év után ,nem tudom.
                    Utoljára szerkesztve a következő által: Tamás78; 2012 jan. 19, 14:41.

                    Komment


                      #11
                      Tamás78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Én a jawa 250/559 -el még teljes gázzal nem mentem csak 90- el,de bírt volna még menni.Nekem meg van az eredeti kezelési utasítása (magyarul és németül ,azt ,hogy miért németül van írva azt nem tudom) amit a volt tulaj kapott a motorhoz, ebben ez áll : "A 250 ccm motorkerékpár , egyenesen ülő vezetővel 95-100 km/h, előrehajló vezetővel 105-110 km/h sebességet tud elérni".Azt , hogy mennyit megy 44 év után ,nem tudom.
                      És Talmácsi Gáborral ?

                      Komment


                        #12
                        mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        És Talmácsi Gáborral ?
                        Gábor meglepődne , hogy hogy szaggatja az asztfaltot a gép!!

                        Komment


                          #13
                          Szevasztok.Volt már néhány motorom nekem is,ha szabad,megosztanék néhány infót,amit általában senki nem hisz el,pedig igaz:Jawa mustang 75 km/h,250/1 Mz /2-es trophi blokkal cross-ositva szereztem:136-nál tépte le a spirál az órámat(utána nézem,csokizva volt a spirál),Jawa Cz 175:95-100-at vitte.Sokan lenézik az öreg motorokat,pedig nem kéne.Tudnak azok,néha többet,mint hinnénk.Azóta benőtt a fejem lágya,kicsit visszaálltam,főleg mióta kamionoztam.Most már ésszel "száguldozok".
                          Utoljára szerkesztve a következő által: matyi; 2012 jan. 27, 18:54.

                          Komment


                            #14
                            Elhiszem!
                            A Riga 22-esem 58-at tudott!

                            Komment


                              #15
                              Gabó_Racing eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Elhiszem!
                              A Riga 22-esem 58-at tudott!
                              Az enyém 40-50 de bármivel amivel berobban Riga drága kincs jobb ha van de jobb ha nincs !

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X