Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Közlekedési morál

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Nekem az autóm nyitották ki 20 mp alatt mikor benne hagytam a kulcsot.
    Hehe, ez ismerős . Nekem az ADAC-os nyitotta ki. Egy légpárnával kifeszítette az ajtó jobb felső sarkát és egy rúddal benyúlt a kilincsért.

    Komment


      Én a kollégám Ladáját egyszerűbben lánghegesztő pálcát kettőt össze pötty és az ellentétes oldalról az ajtó felső sarkát az üvegnél kihúz a kilincset meghúz. Egy bolt előtt zárta be a kulcsát. Mikor hazajött egyből ajtókárpit le zár ki és megműtöttük, hogy így ne lehessen nyitni! szerencséjére itthon történt az 1500 -el ami akkor nagy szó volt! Természetesen ez nem egy betörő iskola csupán a régmúlt felidézése!! Ez okulásként aki még nem alakította át a zárját tegye meg mert 1 perc alatt beülnek a Ladába. Ezért vannak hengeresre készítve a mostani belső zárak, hogy úgy se lehessen nyitni!! A régi szoc. reláviónak tipikus felkínálom lépése volt!.

      Komment


        Egyszer én is feltörtem a saját autómat. Matattam a csomagtartóban, a kulccsomót le kellett tennem, hát bedobtam a hátsó ülésre. Nem is gondolkodtam közben, úgy el voltam foglalva a pakolással. Aztán lecsuktam a csomagtartót. Ami a swiftnél nem kilincses v. gomdos. Ha lecsukod, azt csak kulccsal tudod nyitni.
        Majd mikor indultam volna, tapogattam a zsebeimet kegyetlen mód, majd megláttam hogy ott figyel a kulcs a lezárt autóban .
        A hátsó "elefántfül" ablakot feszítettem fel, illetve egy erős dróttal benyúlva fordítottam át a zárját. Aztán már csak ki kellett pecázni a kulcsot

        Komment


          Eredetileg a "De jót motoroztunk" rovatba akartam írni, de oda sajnos nem illik.

          Fölültünk a fiammal az Izs-re és mentünk egy kört a környéken, mert jó meleg délután volt. Egy derékszögű jobbos kanyarba érve éppen döntöm a motort, amikor szembe jön autóval egy szoláriumos, műkörmös pics@, fejét jobbra hajtva beletemetkezve a telefonálásba lazán a bal kezével kormányozva teljesítve a kanyart...Naná, hogy átjött a sávomba és motorral nem annyira könnyű kitörni egy ilyen helyzetből, legfeljebb ha még szűkebbre veszem a kanyart, és árokba megyek.
          Az utolsó pillanatban félrehúzta a kormányt...

          Nyílt sisakom van, így az arcomat jól láthatta, miután az ablaka is le volt húzva, remélem, tisztán hallotta, amit a képébe üvöltöttem...Utólag próbáltam rekonstruálni, mit is mondhattam?...Az biztos, hogy volt benne"ribanc", közeli hozzátartozó női felmenő, meg valami cselekvő ige is...
          zahi kedvelte ezt.

          Komment


            Meg ingyom- bingyom mert bizonyára csúnyát nem akartál mondani?, hisz elfoglalt volt szegény üzlet asszony! Éppen téged akart eladni a Teremtőnek
            Lemezjáték kedvelte ezt.

            Komment


              2007-ben mentünk háromfős csapattal a Szállerbeck maratonon. Már Pesten tartottunk a cél felé mikor utolértönk egy piros Corsat, ami úgy ment mint a kígyó 3 sáv használatával. Az elöljárónk mellé óvakodott és megkérdezte "Tudod Te mit csinálsz?" erre a bent ülő nő válasza miközben felmutatta a bögrét: "Hát kávézom ba,dmeg!" A barátom ettől lefagyott mint a Windows, képtelen volt erre válaszolni!
              sepy és Lemezjáték kedvelte ezt.

              Komment


                Még tavaly egy nyári este megyek hazafelé motorral. Előttem tetű lassan megy egy autó, világítás nélkül. Igaz hogy van közvilágítás(minden 2. oszlopon van lámpa) de azért elég sötét volt. Villogtam rá párszor, semmi. Szemből nem jött semmi szóval mellémentem, mutattam neki hogy kapcsolja fel de olyan ijedten nézett rám a szöszi hogy inkább otthagytam a francba
                Lemezjáték kedvelte ezt.

                Komment


                  olyan ijedten nézett rám a szöszi
                  Ezen nem csodálkozom !
                  sepy, jagdtigger és 3 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    „Hát kávézom ba,dmeg!” A barátom ettől lefagyott mint a Windows, képtelen volt erre válaszolni!
                    Ha megállt akkor benyúltam volna a kulcsért és eldobtam volna... Ezért írtam már több helyen is hogy kedves rendőröknek "civilbe"(öltözék és autó is) kéne ellenőrzést tartania az utakon. Annyi jogsit kéne bevonni meg büntetni hogy bedőlne a rendszer.

                    /SZERK
                    Félreértés ne essék nem akarok én senkinek rosszat de sajnos nagyon sokan életveszélyesen közlekednek.
                    Fergusson és kedvelte ezt.

                    Komment


                      Ezért írtam már több helyen is hogy kedves rendőröknek „civilbe”(öltözék és autó is) kéne ellenőrzést tartania az utakon. Annyi jogsit kéne bevonni meg büntetni hogy bedőlne a rendszer.
                      Tévedsz fellendülne,akinek a szükségesnél többje van nehezen hinné el,hogy nem tud vezetni,hiszen venne másik jogsit!
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        Hacsak el nem tiltják, lehetőleg végleg.

                        Komment


                          Szervusztok!

                          Mindannyian aki közlekedünk,bármi is legyen a közlekedési eszközük,csak emberek vagyunk és bármikor hibázhatunk,vagy elnézhetünk valamit és visszafordíthatatlan következmények okozói,vagy elszenvedői lehetünk.Apacsavó hivatkozott mindig a defenzív közlekedésre és teljesen igazat kell adnom neki,-mindig gondolni kell arra és felkészültnek lenni,hogy akár mi magunk,vagy a szembe jövő,váratlan manőverre kényszerülhet,-legyen ennek az oka egy kátyú,vagy egy átfutó sündisznó,vagy valamilyen műszaki hiba,de lehet rutintalanság,fáradtság,helyismeret hiánya és még sorolhatnám,-a lényeg,hogy számítsuk egy mindig egy váratlan esemény elhárítására.

                          Az utakon tartózkodók mindegyikét hazavárják,-ne fosszunk meg senkit ennek a lehetőségértől.Nem lehet semmi olyan sürgős és fontos,hogy fölé helyezzük az emberi életnek,ami csak egyszer adatik meg minden embernek.

                          Az emberek sajnos,ha járművel közlekednek,hajlamosak meghülyülni,a személyüket mindenek fölé helyezik és minden áron le akarják győzni a másikat,-meg kívánják mutatni ki a legtökösebb,pedig az igazi győzelem a saját magunk legyőzése.

                          A mobil telefon nagy áldás,egyben nagy átok is az emberiségnek,de vezetés közben,talán szerencsésebb mellőzni,mert számtalan tragikus eset bizonyítja,hogy elvonja a figyelmet és használatának baleset lett a következménye.Lehet rám mondani,hogy maradi vagyok,de állítom,hogy az emberek a mobilt még csak használni sem tudják kúltúráltan,állandóan rajta csüngenek,mit egy csecsemő az anyja keblén és ha kell,ha nem csak pofáznak és pofáznak,-mintha olyan komoly kérdés lenne,hogy vigyen e haza a boltból ezt,vagy azt,vagy a ki kivel,hányszor és mikor,-mert otthon nem lehet ezt megbeszélni.Valahol a rádióban hallottam,hogy a Magyarok az élelmiszer vásárlás után a mobilra költik a legtöbbet,-csak úgy felteszem a kérdést,-szükségünk van erre?

                          Nem akarok mobil ellenes propagandát folytatni,mert indokolt esetben nagy segítség,de locsogni-fecsegni,értelmetlen és talán mások személyes dolgainak végig hallgatását,akarva-akaratlanul végigszenvedtetni még udvariatlanság is.

                          Nem számítok sem a közlekedési morálban,sem egyébben semmilyen pozitív változásra,-sőt rosszabbodásra,mert a társadalom tagjai egyre megosztottabbak,egyre nagyobb feszültségben,depresszióban élünk,ami az agressziót csak fokozza,de azért próbáljunk meg úgy közlekedni,hogy mindenki haza érhessen,még akkor is,ha hibázott,mert mindenkit hazavárnak!

                          Üdvözlettel:Che

                          Komment


                            Hacsak el nem tiltják, lehetőleg végleg.
                            Ismerek olyat aki,terhes anyát ütött el,kórházba szá...elhunytak,egy év függő...egyébként rendes ember,szemébe sütött a nap és elé lépett?!Mire jó egy ügyvéd...

                            Tanárnéni hajnalban az útszélén fekvőt nem vette észre,halálra taposta.A fekvő volt a hibás(apu ügyvéd...)újságban sem volt hír!!!!

                            Engem bekanyarodáskor(balra kispolszkival)közel 10 m-ert tolt egy négyütemű trabi lakott területen.A biztosítós,rendőr a fővadász és a pap rávezettek,hogy irjam alá semmi bajom nem lesz!Ma sem értem hogy értek oda negyed óra alatt külömböző helyekről,köpni nyelni sem tudtam az ijedségtől!!!!
                            Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2017 ápr. 02, 06:27.
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment

                            Ugrás az oldal tetejére
                            Working...
                            X