Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Leszokni a dohányzásról

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Sziasztok! Én tavaly augusztus végén szoktam le a cigiről! 40 éves vagyok és 17 éve dohányoztam,ebből az utolsó 5 évben,napi 2! doboz cigi ment füstbe! A leszokásom története: kevés pénzből szerettem volna egy papírozható Pannoniát. Megfogadtam az asszonynak,ha sikerül,leszokom a cigiről. Miután tavaly sikerült kis pénzért beszereznem egy 1971-es T5H-t,ezért le kellett tennem a cigit. Na nem volt olyan egyszerű,miután elég masszív dohányos voltam,nekem a Nicorett rágó segített! Az "E" cigi fabatkát sem ér! (szerintem) Azóta én is kigömbölyödtem kicsit,de ez van...

    Komment


      #17
      Én még szakmunkásban szívtam bele az első szál cigibe, de hála Istennek olyan sz@r volt hogy majdnem megfulladtam.
      Amúgy itt a fórumon már senki sem dohányzik? Ez dicséretes!

      Komment


        #18
        Sziasztok!
        Látva a témát, gondoltam én is írok pár sort.
        A leszokás erősen anyag függő.
        A heroin egy morfin váz acetátos észtere(alkaloid), első alkalom után függőséget okoz.
        A cigi, azaz a nikotin egy piridin vázas alkaloid, jóval hosszabb a rászokási idő. Leszokáshoz, azt javaslom, vegyél egy kis keserű sót, oldd fel és kend a cigi füstszűrős végére, amit a szádba veszel, irgalmatlan rossz ízű. Vagy hamuzz a benzintankba, aztán mindenről leszoksz.(Vagy mint Sinter kollega is írta, a cigi sz@r, de szó szerint, mivel kb. mindegyikben van emberi fekália, némelyikben nem csak nyomokban, ebbe gondoljon bele aki dohányzik.)
        Az alkoholizmus, (nos azt acetaldehid-dehidrogenáz blokkolókkal kezelik ki(a másnaposság nem távozik el, megnyúlik)), az népi sport.
        Én is egyszer szívtam bele cigibe, hát ennyi is volt.

        De a kétütemű olaj+a berregés, na erről nem tudok leszokni.
        Üdv.: Majdánka
        Utoljára szerkesztve a következő által: majdánka; 2013 jún. 23, 22:48.

        Komment


          #19
          Szervusztok!

          Szégyenlem,de én igen,-igaz nem régen kezdtem el,csak úgy 51 éve.Meg kell jegyeznem,hogy boldog ember az aki nem megalázottja ennek a K.-va szenvedélynek és azt kívánom,így utólag,hogy bár tört volna ketté a kezem,amikor az első felkínált cigarettát elfogadtam,de sajnos dohányzom.Dohányzott az Apám is,bár tiltotta nekem,de azért sikerült elég jól belejönnöm.Mindig a filter nélküli cigarettákat szerettem és ma is azt szívom,mivel a kedvelt márkámat,a munkást,már régen nem forgalmazzák,-megtanultam sodorni és ,ha esz érte a fene,-csavarok egyet.Tudom tölteni is,de az valahogy nem smakkol,-mindig kérdezik tőlem miért nem töltöm,a válaszom az szokott lenni,hogy a csavart illik a személyiségemhez,-erősíti a proletár identitás tudatomat.

          Egyszóval,szégyenlem magam,de egy megrögzött piszkos nikotin függő vagyok,-lehet rám a követ dobálni,de ha annyira egészségtelen be kellene tiltani,-de ne feledjétek azért ez valahol,valakiknek nagyon jó üzlet.Előfordult már az agyamban,amióta a dohányárak ilyen szépen ürítik a bukszát,hogy termeszteni kellene,csak saját célra,-de annak nem jártam utána,hogy szabad e,mert ha nem,akkor nem csinálnám.

          - Egy orvos beszélt egyszer a rádióban és ,valami olyasmit mondott,hogy a dohányzás egészségtelen dolog,de a megrögzött dohányosoknak a szervezete,be van állva egy egyensúlyra,-védekezik a szervezet,ha hirtelen abbahagyják,felborul az egyensúly és jönnek a különféle betegségek.Részben igazolva látom a környezetemben a fentieket,mert leszokott emberek gégerákban mentek el,mások olyan kövérre híztak mint a disznó,vagy ott lett a cukorbetegség.

          A fenti gondolatmenet,nem valami kibúvó keresés és mindenkinek azt mondanám,-soha ne vegyen a kezébe cigarettát, de,de bár-hogy akartok egészségesen élni nem tudtok.Süthetitek a kenyeret a búbosban,lehettek biók,vagy bármik,a végén,direkt a kedvetekét,az egészséges életért,csinálnak majd olyan törvényeket,hogy-ha átolvassátok és egyáltalán értelmezni tudjátok és megértitek,hogy minek mi a következménye,olyan gyomorrottyot kaptok,hogy egyből két tekercs budi papírt is letekertek a helyéről és meglehet,hogy akkor is nikotinos marad a gatyaülep.

          Van a dohányzásnál egy sokkal pusztítóbb dolog,-az emberek folyamatos stressz alatt tartása és miért is van mindez?Sokan vagyunk ezen a glóbuszon és bár a földünk,-talán még ötször ennyi embert is el tudna tartani,-de ekkora igényekkel nem.Ekkora fogyasztási igényekkel ez a dolog nem sokáig fog működni,egyszóval az úgynevezett fogyasztói társadalom a végnapjait éli.Mit tudnak ilyenkor csinálni,egyrészt forgalmazzák a dohányt és dumálnak is ellene,akinek szenvedélye úgyis megveszi,ha nem eszik is és majd csak beledöglik valamibe,-legalább eggyel kevesebbnek kell munkát adni,-ha mindez nem lenne elég,majd barkácsolnak egy háborút és azután,ha minden kakává lett pusztítva,-jöhet az építkezés,jöhet az újabb nyereség,a hullák sírja felett,kiket gyermekek,feleségek,anyák és apák siratnak.


          Jaaj,-ez már megint politika lett,a fene egye meg,-de mit csináljak ez jött ki belőlem.Csodálkozom magamon,hogy a dohányzáson keresztül,milyen gondolatokhoz lehet eljutni.

          Túl a fentieken,a dohányzás káros az egészségre,a hódolóinak tüdőrákot,érszűkületet,meddőséget,impotenciát,.........okozhat,a forgalmazóinak,busás hasznot,-éppen ezért,ha valaki még nem kezdett el dohányozni,ne tegye,aki tudja mérsékelje,aki meg szívja mint én,az majd csak elhullik,és ezzel lesz a társadalom igazán hasznos tagja mert többé semmi gond nincs vele,sőt a temetkezési vállalkozó még azt a keveset is elveszi a családtól amit sikerült hátra hagyni .

          Végkövetkeztetés,a dohányos ember,különösképp hasznos tagja a társadalomnak,mert várható korai elhalálozásával,elősegíti a pénzforgalmat és ezáltal támogatja a mindenhatót,a gólemet,a tőkét.

          Üdvözlettel:Che

          Komment


            #20
            Che,Kedves Idősödő Barátom!
            Tulajdonképen majdnem egyet értek e mélyen szántó eszme futtatásoddal!Csak egy-két gondolat erejéig (nem vitáznék,inkább csak mellé tenném!)Szerintem:....ha valaki teljes és boldog életet tud élni a káros szenvedélyével,hagyjuk meg neki ezt a jogot és ne próbáljuk gyereknek nézni!!!!Mindenki döntse el hogy mi jó neki!Inkább cigizze végig az életét boldogan mint depressziózzon a hiányától!Te dohányzol és a szeretteid így szeretnek(és én is ....habár személyesen még nem is találkoztunk!) így fogadnak el és tartalak annyira ,,értelmes" embernek hogy nem zavarod a füstölgéseddel őket!......................a másik:a karvajtőke elleni felzúdulásod!Álltalánosságban meg szoktam jegyezni hogy ilyeket csak azok a polgárok írhatnak akik 1972-után születtek(ugyan is ők nem szavazhattak a ,,gengszter" váltásra)mi többiek akár voksoltunk annak idején akár nem csak viseljük a szabad,demokratikus választás következményeit!................kedves idősödő szaktársam!Ne haragudj hogy bele okoskodtam az őszintének szánt magad ostorozásába!
            Maradok továbbra is odaadó híved: Gyula!(bocsi a hibákért amit úgy helyesírásomban és eszmefuttatásomban elkövettem!)

            Komment


              #21
              ...............ja!1979 Január 28-óta nem dohányzom!

              Komment


                #22
                A témakört pozitív motivációnak szántam-nem kihegyezve a dohányzásra-,ehhez most is tartom magam!
                Én csak azt nem értem,miért tesz olyan dolgot az ember magával,ami még csak jól sem eseik neki......
                A függőséget értem,hisz részese az életemnek sajnos (hiába tettem le 1,5 éve végig kíséri az életemet)
                Tapasztalataim alapján mondhatom,hogy keresnie kell az embernek "pozitív" témákat az életében,melyekbe áthelyezheti azt a fajta elkötelezett kitartást,amelyet én is működtettem a cigarettával 25 évig!Sokat segített nekem,hogy a felgyülemlett energiákat le tudom vezetni (pl.sporttal) - a füstölgés helyett
                Lezajlott szombaton a balatonfüredi úszás,egész jó eredménnyel zártunk a barátommal-aki 1957-es születésű!!!!2,5 km-t úsztunk a Balatonban, Ő 73.helyen végzett én 149.helyen. Belegondoltam,hogy tavaly június 3-án úsztam először és alig bírtam 700 m-t mellben.....
                Szóval nem magamat akarom itt fényezni,hanem az emberi lény csodálatosságát!!Azt tapasztalom,hogy bármire képes lehet az ember még ha veterán is!
                Nézzétek el nekem,ha kicsit elrugaszkodottnak tűnök a szürke hétköznapoktól,de komoly töltést adott ez a hétvége
                Ismét alkottunk valamit az utókor számára-hisz természetesen velünk voltak a gyerekek is.Már jelezték,hogy jövőre szándékoznak velünk tartani!
                Hajrá Veteránok,fel a krómmal,le a rozsdával!!

                Komment


                  #23
                  apacsavo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  1979 Január 28-óta nem dohányzom!
                  Én meg 1965 november 24-óta, beeeee...
                  A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                  Komment


                    #24
                    Che, apacsavo nagyon megkapó dolgokat írtatok!
                    Én is dohányzom, két leszokási kísérleten vagyok túl és egyik "tiszta" időszakom sem tartott egy évig. Engem viszont egyre inkább zavar, hogy függök valamitől és befolyásolja a tetteimet (ki kell mennem, félbe kell hagynom dolgokat, hogy rágyújtsak, stb.). Egy visszatartó erő van ami miatt nem tudom végleg letenni, a pipázás. Azt nem akarom feladni, mivel TÉNYLEG élvezetet okoz nekem és kikapcsol az az egy, másfél óra, amíg elfüstölök egy tömetet. A pipáimmal való bíbelődésről és a pipák gyűjtéséről sem akarok lemondani!
                    A probléma, hogy ez is olyan, mint a többi függőség! Gyógyult függő nincs, csak olyan, aki nem csinálja. Amint újra nikotin jut a szervezetbe, beindulnak a receptorok, amiket elaltattál a leszokáskor. Ha a csak úgy tudom letenni a cigit, hogy a pipát is le kell, akkor inkább dohányzom... egyenlőre.
                    Utoljára szerkesztve a következő által: taluga; 2013 júl. 04, 18:02.

                    Komment


                      #25
                      taluga,Szerintem azt tedd amit jónak látsz!Senki sem okosabb ha magunkról van szó!Majd ha úgy hozza a sors meghozod a helyes döntést!Magunk sorsát magunk tudjuk legjobban irányítani!Akinek rozoga az egészsége(mint nekem!)az mérlegeli hogy mi a jó döntés!Mivel férfiak vagyunk(?)kitartunk a döntésünk mellett!A cigit azért hagytam abba mert két vérző gyomorfekélyem volt 79-ben(tehát muszály volt!)..............de jó döntés volt mert 2005-ben két infarktus.....most meg a két csípő protkó..........az orvosok szerint is könnyebben átvészeltem!Jobb unokázni és motorozni az öreg vasakon mint ágyban senyvedni!Öregen és rozogán..........edzés után!

                      Komment


                        #26
                        apacsavo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Magunk sorsát magunk tudjuk legjobban irányítani!
                        Ebben nagyon igazad van és köszönöm a szavaidat!


                        apacsavo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Öregen és rozogán
                        Ezekkel viszont nagyon nem értek egyet! Azok után, amiket leírtál... és még mindig talpon és nyeregben! Ráadásul ilyen hozzáállással!
                        Ez PÉLDAMUTATÓ!

                        Komment


                          #27
                          taluga,Nem hiszem hogy példás lenne!!!Inkább csak szükséges!!!!!!!!!!........de én is köszönöm!

                          Komment


                            #28
                            Köszöntöm az elmélkedőket! Fiúk minden a fejben dől el gondoljatok csak bele bizonyára Ti is láttátok az az embert kinek nincs keze és lába és viszont egy példa mutató optimizmussal áll a világ dolgaihoz! Mi akiknek van még ha beteg is de van melyet természetesnek veszünk. Vennünk kell ilyen emberektől egy nagy adag optimizmust és élni akarást!!. És tudnotok kell " öreg az országút azon sokan járnak", mi legfeljebb öregedő Fickók vagyunk és mint apacsavó is írta úgy legyen "talpon és nyeregbe" magyar!..

                            Komment


                              #29
                              A korral,tapasztalattal megtanuljuk,elviselni a fájdalmakat.Az ember élete akkor ér véget,ha feladja!
                              Ez is függőség,az élet függősége.
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment


                                #30
                                taluga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ha a csak úgy tudom letenni a cigit, hogy a pipát is le kell, akkor inkább dohányzom...
                                Én (mint ahogy már írtam) tavaly szeptemberben tettem le a cigit. Nekem nem a pipa,hanem a jó szivar volt a gyengém. Azt is letettem! A jó kávét is szerettem,de nekem a kávé csak cigivel esik jól,ezért attól is megváltam. NEM BÁNTAM MEG! Ugyanis én viszonylag későn alapítottam családot,a fiam 36 éves koromban született és szeretném ropni a táncot az esküvőjén! Ez persze nem biztos,hogy összejön,de úgy érzem (fizikailag),hogy a cigi letételével nagyobb lett erre az esélyem. Ugyanis én nagyon sokat szívtam (cigit),ezért már brutál köhögésrohamok jöttek rám,nem beszélve a slejmről... Ezek ELMÚLTAK és amire csak most jöttem rá,hogy egy dohányos ember milyen büdös tud lenni! Na ez is ELMÚLT. Tavaly szeptember óta gyüjtöm egy dohányos dobozban a cigi pénzt (őszintén szólva jóval kevesebbet) és idén abból fizetjük a szállást a Balatoni nyaralásunkra! (három éve nem voltunk sehol nyaralni)
                                Íly módon nekem csak POZITÍV a leszokás! Igazából még ma is eszembe jut néha,hogy de rágyujtanék...,de ekkor előveszem ezeket a pozitív dolgokat a gondolataimból és már nem is hiányzik annyira!

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X