Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Danuvia gyújtás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Danuvia gyújtás

    Üdvözlet Emberek!

    Egy olyan kérdéssel fordulnék a márkatársakhoz és más veteránosokhoz, hogy fel lehet-e használni egyhengeres Pannónia gyújtótekercsét Danuviához, ugyanis egy olyan problémával szembesültem, hogy a megszakítóhoz menő kivezetés egész egyszerűen tőben letört. Már többedszere javítottam, de a kis megmaradt kábelvég és a hozzáforrasztott kábel kényszerű görbülése miatt ez mindig újra és újra letörik.
    Előre is köszönök minden segítséget!

    #2
    Helló Dutrásmaci!
    Én ugyan nem próbáltam(csak hallottam), elvileg egy kis átalakítással beszerelhető. Valamivel nagyobb.
    Van néhány ilyen letört vezetékű tekercsem nekem is, sokat nézegettem őket, hogy hová lehetne a vezetéket forrasztani de nem jutottam előbbre. Lehet lebontom egyikről a szigetelést és utánajárok a dolognak. Ha csak egy jó a tekercsek közül akkor is megérné ez a ,,rombolás".

    Komment


      #3
      Bontsátok meg egy kissé a szigetelést a forrasztandó helyen átfaragni forrasztani és nem fémtartalmú 2-k ragasztóval bekenni(lehetőleg mügyanta)fonállal betekerni átkötni és beáztatni a ragasztóval,közeliti a gyári minőséget.
      A befektetett munkán kivül nem nagy veszteség,ha nem sikerül,viszont ha igen,

      ujab szakértővel gyarapodunk(-:
      Titus és taluga kedvelte ezt.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #4
        Köszönjük mateapu, sokat segítettél! Miután beszerzem a hozzávalókat ki is próbálom a javítást.

        Komment


          #5
          Sziasztok!

          Bár Csepel 125-ösöm van, de danuvia blokk van benne. Már a megszakító is új volt, a mágnes is fel lett delejezve, de még mindig kb két perc járás után a motor leállt. Már csak a gyújtótekercs lehetett a hibás. Szétszedtem újra és egy kisebb húzásra a tekercs kivezetése, amire forrasztani lehetne, leesett. Beszéltem egy elektronikai szakemberrel, aki -nem mellékesen veteránozik is- nagyon sok érdekes dolgot mondott, többek között azt, hogy un. finom tekercseléssel lehet a tekercset felújítani, mert az öreg lakkozás is hibaforrás lehet. Nosza, Google, de egy céget találtam, akik mindent csinálnak, de sajnos nem válaszoltak a megkeresésemre.
          Fentebb írta Titus, hogy hallotta, hogy jó lehet bele a Pannonia tekercs, csak méret problémák vannak. Gondoltam beruházok egyre, meg is kaptam 4500 Ft-ért új, utángyártott darabot. A helyére tökéletesen passzol, csak a bakelit oldal lemezkéit kellett kicsit lamellás koronggal visszább csiszolni, mert a mágnes abba elakad. De ez megtörtént, azóta tökéletes a gyújtás, szép a szikra és megy a motor, nem áll le. Nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek, akinek ilyen problémája van.
          emu, St.Z.350 és 3 további látogató kedvelte ezt.

          Komment

          Ugrás az oldal tetejére
          Working...
          X