Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Danuvia "reszelése"

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Danuvia "reszelése"

    Hello egy ideje nem nagyon voltam aktív ,tapasztalatokat gyűjtöttem ( 1 schwalbe ,2 komár,1 berva amit Apacsávótól kaptam és még felújítás alatt van.. ) de végül is a fő célom egy Danuvia amit egy nénitől kaptam ... eléggé leharcolt állapotban, kint állt a szabad ég alatt.

    picit épített danuvia, és megszeretnék tudni róla pár dolgot pl : a karbi cserével az építő elérhetett nagyobb teljesítményt ? vagy fölösleges volt megcsinálnia.. ilyenre akarom megcsinálni mert nekem tetszik ez a felépítés csak picit más színben lehetne pl: fekete ...igaz a felnik használhatatlanok úgy mint a tank volt átette a rozsda(a tankon volt a 2 rész között egy átömlő ez nekem furcsa mert amit vettem tankot azon meg nincs) ... azóta beszereztem mindent már csak festés kellene meg ülés..
    Click image for larger version

Name:	0.jpg
Views:	1
Size:	136.7 KB
ID:	153785Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	1
Size:	148.1 KB
ID:	153786Click image for larger version

Name:	Kép0056.jpg
Views:	1
Size:	175.8 KB
ID:	153787Click image for larger version

Name:	Kép0142.jpg
Views:	1
Size:	119.4 KB
ID:	153788

    #2
    dongos78 és mir-mur kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      T.ficeró!
      Csak egy tanácsot tudnék adni---eggyenlőre amig a blokkot szét nem szeded és tüzetessen nincs megvizsgálva-ne add ki a kezedből!
      A képek nem tul jók de -reményt keltőek....

      Komment


        #4
        pincében várja a nyarat a rozsdától meglett szabadítva ... és igen a blokk... sajnos szétszedtem és nem azért sajnos mert vandál módon szedtem szét csak nagyon nem szép látvány fogadott a hengerfejet könnyen letudtam szedni a gyertya is még jó (rózsaszín színű) a blokk be van állva a gyújtást leszedtem az se maradt meg épen ..de a váltónál homok volt ??? vagy nem tudom csak hogy kis szemcsés volt azt kiszedtem de akkor is rozsdába ütköztem .. a váz az jó szerencsére meg így minden blokkom is van hozzá és hát nyáron megakarom csinálni cafe racesre(ezért vagyok rá kíváncsi ,hogy karburátor cserével ellehet valami nagyobb teljesítményt ? vagy hogyan lehetne növelni a Danuvia teljesítményt úgy hogy ne gyilkolja le a motort) ..a kormány tetszett a legjobban ki volt vágva belőle egy darab és úgy lett összehegesztve de kényelmes volt

        Komment


          #5
          Szoktam menni a haveromhoz Lepsénybe-ha akarod-legközelebb szólok előre és ha akarod beugrok "megszakérteni").
          Addig is KETTŐ tanács -ne bátsd a blokkot
          -bármilyen (gázolaj,motor olaj,fáradt olaj,oliva olaj)olajban meritsd el had ázzon
          sricsi70 kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            hát a blokkot már tovább adtam mert sima danuvia blokk volt a henger a karburátornál fel volt flexezve és odavolt hegesztve 2 csavar én is eleinte odavoltam hogy különleges de sajnos rozsdát leszámítva ugyanolyan blokk volt ( van 3 blokkom 2 csepel egy danuvia mind szétszedtem kíváncsiságból és össze is tudtam rakni nagy nehezen és működnek is ) csak pl azon filozok hogy le lehetne gyártani egy új hengert ??

            Komment


              #7
              Jó ,ez nem látszott ,csak sejlett!Lehet hengert csinálni -de ahhoz nanyon szeretni kell a tipust-mert nem értékarányos a dolog.Ha viszont alu hengert akarsz (nem eredeti) az nem "fáj" annyira.De a konstrukció korlátai miatt nem nagyon érdemes belemenni a tunungba -mert egy kényszerpályára kerülsz amit végig kell csinálni ha tényleg jót akarsz.
              Szerintem egy tökéletes főteng. minőségi dugó,csapágyak ill. egy osztályon felüli gépmunka,egy jó gyujtás csodát tesz.

              Kedvet kaptam tőled- és tegnap este előrtántottam a szunnyadó cross Danuvia projektemet,talán össze áll nyárra.
              OdinHEM és sricsi70 kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                na az jó majd írd hogy állsz vele főleg a blokkal én arra gondoltam hogy felfúratom 150 ccmre aztán karbi csere de a karbi csere lesz a legutolsó dolog mert eléggé necces lesz .. danuvia gyújtását hogyan lehet javítani ? amúgy meg kipufogót is akarok cserélni már mint dobot valami kisebbre ..
                Utoljára szerkesztve a következő által: ficcero; 2012 jan. 10, 17:56.

                Komment


                  #9
                  joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Kedvet kaptam tőled- és tegnap este előrtántottam a szunnyadó cross Danuvia projektemet,talán össze áll nyárra.

                  Click image for larger version

Name:	P8011160.jpg
Views:	2
Size:	194.3 KB
ID:	138587Click image for larger version

Name:	PA200167.jpg
Views:	2
Size:	191.4 KB
ID:	138588Click image for larger version

Name:	PA200168.jpg
Views:	1
Size:	192.8 KB
ID:	138589Click image for larger version

Name:	PA200172.jpg
Views:	2
Size:	192.9 KB
ID:	138590Click image for larger version

Name:	P8011154.jpg
Views:	2
Size:	194.6 KB
ID:	138591

                  Köszönjük a lehetőséget --újra műküdik
                  OdinHEM, CZsolti és 4 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Egy kis tokát eresztett az a blokk
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      #11
                      Igen ez egy bolti szűz blokk , én csinálom az eredeti mintára mert az eredeti javíthatatlan , a sok szereléstől és használattól , valamint a "tunung mesterek "sokszori jobbító szándéku anyagelvétele miatt .

                      Komment


                        #12
                        Egyik kedvenc műsoromban, a Hazajáróban (Duna2,19:30-tól,minden hétköznap) ma többek között egy 2. világháborús múzeumot is bemutattak,mely Oroszka településen található.
                        Ha jól látom ez egy Király Géppisztoly,melyet szintén a Danuviában gyártottak.
                        Click image for larger version

Name:	429199_284817221628091_471798013_n.jpg
Views:	1
Size:	78.2 KB
ID:	138845

                        Komment

                        Ugrás az oldal tetejére
                        Working...
                        X