Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Egyhelyben forgó lendkerékrögzítő anya kicsavarása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Egyhelyben forgó lendkerékrögzítő anya kicsavarása

    Halihoo!

    Ti hogy jártok el abban az esetben, ha a lendkerék rögzítő csavarját hiába tekerem lefelé, csak forog, de nem jön lentebb.
    Valószínű el van rajta marva menet.
    A motorblokk danuvia, ezért a csavar az benne van a lendkerékbe, tudom hogy pannónia motorblokk topic, de a probléma bárhol bárkivel megeshet. Ötlet?

    #2
    Ötlet?? Hmmm. Talán valahogy aláfeszíteni a lendkeréknek, és úgy csavarni. Vagy meghúzni a lendkereket lehúzóval, aztán tekerés, megint húzás stb..
    dott és sricsi70 kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Valószínű el van rajta marva menet.
      Úgy ahogyan TUZI is írta, húzni. Nem tudom, esetleg fogóval hozzálehet-e férni az anyához? Ha igen, akkor próbálld meg azzal húzva tekerni.

      Komment


        #4
        Valami ilyenre gondoltam én is, hogy feszítem s utána majd hátha lefelé jön. Nem mai a blokk, elnézhetem neki, hogy nehezen adja meg magát.

        Komment


          #5
          És ha már lejött, mit csinálsz a megszakadt menettel ? Átvágod eggyel kisebbre ?
          joker kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Nem, de legalább a lendkereket meg kéne menteni. A főtengely amúgy is elég rozzant, neki már majdnem mindegy lesz szerintem. Igaz ezt akkor tudom meg ha levakartam a csavart róla.... :S
            A csavar benne van a lendkerékbe, ezért nehéz az ügy, + a lendkerék a régi fajta csepel blokkhoz való, így meg kéne menteni. A project neve: beállt 125-ös csepel blokk szétszedése.
            Utoljára szerkesztve a következő által: dott; 2012 nov. 01, 19:36.

            Komment


              #7
              Na szia.

              Ha megprobálod egy lehuzóval megfeszíteni és mindig huzás alatt az anyát mindig egy kicsit kifele tekerni. Egy szer az anyát csavarni, utána a lehuzón fesziteni egy kicsit. De ezt mind ovatosan tedd. A fötengelyt meg lehet biztos még menteni.

              Üdv Jana

              Komment


                #8
                jana.38db eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ha megprobálod egy lehuzóval megfeszíteni és mindig huzás alatt az anyát mindig egy kicsit kifele tekerni.
                A lendkerék(be hajtható) lehúzó nem fér be az anya miatt, a külső lehúzókkal (ami a lendkerék szélét feszíti) meg amiatt lennék óvatos, mert könnyen oda lehet a lendkerék egytengelyűsége.
                Che és joker kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Ha jól olvasom , akkor csak a lendkerék kell ...??---akkor fektesd le az oldalára -ha lehet akkor egy állványos fúró alá és furd le a főteg végét anyával együtt . Anya leesik , aztán lehúzó, ha rövid a lehúzóban a csavar -tegyél oda egy kissebb anyát .

                  Persze ez csak egy barbár ötlet-tőlem .
                  Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2012 nov. 02, 16:27.
                  mir-mur, mátéapu és korompaiistvan kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    láttam balos anyával szerelt lendkereket jól figyeld meg a menetet.Ha semmiképpen nem jön furd le.
                    A főtengelycsonkot is ki lehet cserélni ha a többi része jó.
                    Che kedvelte ezt.
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #11
                      Köszi az ötleteket. Először megpróbálom a kulturált módszerekkel, hátha menthető még a főtengely. Igaz még nem volt időm foglalkozni vele, mert most épp egy másik motort próbálok intézni. De nemsokára nekilátok megnézni mit tudok belőle kihozni.

                      Komment


                        #12
                        mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ha semmiképpen nem jön furd le.
                        Én is erre szavazok. Az anyát kell valahogy kettévágni. A lendkereket nem ismerem, hogy mennyire masszív. Lehet, hogy nem bírja a nagy feszítést és eldeformálódik.

                        Komment


                          #13
                          CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Idézet mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ha semmiképpen nem jön furd le.
                          Bár mateapu, és Jóker nem épp erre gondolt, ez sem rossz gondolat. A következőképpen képzelem el. H az anya falvastagsága oldalanként pl 10mm, akkor 7 es fúroval belefúrsz az anya lapjába. mind a két oldalon. ( Egymással szemben ) Olyan fúrót válassz, hogy minél kevesebb hús maradjon. Aztán pedig fogalmam sincs Valahogy barkácsold le.

                          Komment


                            #14
                            mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Olyan fúrót válassz, hogy minél kevesebb hús maradjon. Aztán pedig fogalmam sincs Valahogy barkácsold le.
                            Éles vágóval homlokirányban elvágni a maradék húst. Lehetőleg felül kezd el vágni. Lehet, hogy egy-két ütéstől meglazul annyira, hogy lejön kézzel. Finom menet, tehát max. 1,5 mm-t kell táguljon.

                            Komment


                              #15
                              Attached Files

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X