Közlemény

Collapse
No announcement yet.

melegen nehezen indul

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    mucsom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Doxa Csepelemmel
    copyrigt by CZsolti
    Ricsi95D és mucsom kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      copyrigt by CZsolti
      de ha egyszerűen minden jól művelt csepel = doxa....
      sepy és mucsom kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        markopolo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Viszont azt a gyújtótekercses tesztet megcsináltuk... Majdnem teljesen oda kell szorítanom a kábelt a blokkhoz hogy adjon szikrát .8mm-ről szó sincs...
        Az új kondival vagy a régivel próbáltad ki?

        Komment


          #19
          CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          copyrigt by CZsolti
          Itt az előzmény: http://veteran.forum.hu/danuvia-szer...html#post32349

          és utána még néhány hozzászólás.
          mucsom kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Új kondival próbáltam.De most meg a maradék szikrám is eltűnt úgyhogy teljes elkeseredés.Kellene szereznem komplett gyújtást lendkerékkel.........




            Van egy komplett felesleges babetta blokkom kifogástalan gyújtással fel kéne valahogy tenni a Danuviára azt nem lenne több probléma.....

            Komment


              #21
              markopolo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              De most meg a maradék szikrám is eltűnt úgyhogy teljes elkeseredés.Kellene szereznem komplett gyújtást lendkerékkel...
              Előtte én megpróbálnék egy új gyújtótekercset!

              Ha melegen produkálja a hibát,akkor felesleges méregetni,hiszen mire kiszeded,visszahűlhet annyira,hogy hibátlannak tűnik! Ez a hiba a leg szivatósabb a világon......
              Utoljára szerkesztve a következő által: Beagle; 2013 júl. 30, 18:58.
              sepy, Titus és OdinHEM kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                Szia! A gyújtó tekercset (ha arra gondoltál) nem kell ahhoz kivenni, sőt az áramleszedőjével együtt kellene melegen lepróbálni, hogy milyen ellenállásokat mutat melegen. Lehet, hogy ott lesznek a meglepetések. Nálam eleve nincs beépítve a saját gyújtó tekercse, pont ebből a hibából kiindulva, mert sok esetben ez volt a jelenség melegen. A nálam működő blokk nem rendeltetés szerűen van használva és elég szélsőséges körülmények között dolgozik, de melegen még sosem állt le. A "régi szép időkben" még nem volt olyan szinten a technika, hogy ezeket ki tudták volna küszöbölni, vagy a szerelhetőség szempontjából lett így megtervezve (nagyfeszültségű áramkivezetős megoldás). Ha a gyújtógyertyára csatlakozó kábel erét ráforrasztották volna a tekercs kivezetésére és azt oldották volna meg szerelhetőre a blokkon, akkor egy kontakt hiba ki volna küszöbölve. A tekercselésnél adódó esetleges menetzárlatról nem is beszélve, ami hidegen és árammentesen nem is mutat számottevő értékkülönbséget!

                Komment


                  #23
                  Köszönöm a sok segítséget mindenkitől.Meglett a hiba.Gyújtótekercs.Találtunk egy cseredarabot(nem új sajnos)És most akkora szikra van hogy még.És melegen is pöccre indul.Lehet csak az én agyszüleményem de én még erősebbnek is érzem a motort most.Gyönyörű egészséges szikra van.Még egyszer köszönöm mindenkinek!!!!
                  CZsolti, Che és sepy kedvelte ezt.

                  Komment


                    #24
                    markopolo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Van egy komplett felesleges babetta blokkom kifogástalan gyújtással fel kéne valahogy tenni a Danuviára azt nem lenne több probléma...
                    Csomagtartóra gumipókkal rögzítve?
                    wsievers, sepy és madorka kedvelte ezt.

                    Komment


                      #25
                      nem.Amúgy már láttam olyan képet amin babetta gyújtás van danuvián.

                      Komment


                        #26
                        SZerintem nem csak úgy érzed mert egy jó gyujtó szikra növeli a teljesítményt is. Ha jót akarsz magadnak maradj az eredetinél azon egy csavarhúzóval álítassz megszakító hézagot és mész tovább míg a Babi gyújtás ha meghal marad az utánfutó!!. Üdv. Sepy. Persze ez lehet, hogy maradi ragaszkodás.

                        Komment


                          #27
                          sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Persze ez lehet, hogy maradi ragaszkodás.
                          Lehet, de akkor én is maradi vagyok. Hiába megbízhatatlanabb a megszakítós gyújtás, mégis jobban szeretem.
                          Az a szép alapjárat, amit megszakítóssal be lehet állítani.... Elektronikus gyújtással szerelt ETZ-n lehetetlen volt olyan lassú, nyugodt járást elérni, mint a megszakítóssal (gyári értéknél kicsit nagyobb megszakító hézaggal)...

                          Komment


                            #28
                            sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ha jót akarsz magadnak maradj az eredetinél azon egy csavarhúzóval álítassz megszakító hézagot és mész tovább míg a Babi gyújtás ha meghal marad az utánfutó!!. Üdv. Sepy. Persze ez lehet, hogy maradi ragaszkodás.
                            Egyetértek. Nincs rosszabb annál, amikor az ember bután néz egy lepukkant motor mellett és azon gondolkodik, hogyan tovább babettagyújtás?

                            Nem mellékesen a lendkerék hiányzó lendülete egyenetlenné teheti a járást. A Babetta alumínium-acél kombinációs gerjesztőagya (magam alkotta szakkifejezés ) nem elég nehéz ahhoz, hogy ezt a hiányt pótolja.

                            Komment


                              #29
                              CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              hogyan tovább babettagyújtás
                              Bizony én is elmorzsoltam pár imát az erősen ....khm... "fellelt" állapotú Babetta motorfelújítása után, az első indítási kisérletnél. Istenem, csak szikrát adj ebbe az ördögi szerkezetbe! Bármit megoldok ezen a gépen, de a szikracsináló berendezése olyan misztikus!
                              Ha ebben valami elromlik, igen nehéz kinyomozni, cserélni. leginkább csak kompletten kuka, majd csere.
                              Szerencsém volt, és a jó Isten is adott hozzá szikrát!
                              ...
                              Egyébként a lendkereket én sem áldoznám be, szerintem kell az a normális működéshez, különösen alacsony fordulaton.

                              Komment


                                #30
                                Nálam jól működik az eredeti gyújtás a Danuvában. Legyenek mindig tiszták a wolfram érintkezők és legyen elég olaj a kenőfilcen akkor megbízhatóan szolgál ez a koros technika.
                                Babetta lendkerékkel biztosan nem lehetne beállítani alacsony alapjáratot a dancsinál, talán pörgősebb lenne a kisebb lend-tömeg miatt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X