Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sebváltó hézagolás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Van egy csomó hézagoló lemezem, valószínűleg a többsége Pannóniához és kis Csepelhez.
    Megnézem az átmérőjüket, hogy milyen csapágyakhoz valók, aztán ha kell küldök!

    Szerintem lemezből kivagdosni csak végszükség esetén érdemes.

    A múltkor vettem egy marékra való kis wolfram pogácsát is a megszakítóhoz, ha valakinek kell belőle...Bár ahogy elnézem, mindenki a megszakító nélküli gyújtás irányába mozdul...
    bokor28 és sepy kedvelte ezt.

    Komment


      #32
      próbáltam a Pannóniánál pozicionálni a tengelyeket, hogy a a borda-horony kapcsolódású sebváltó kerekeknél minél hosszabban felfeküdjenek ezek a kapcsolatok
      Na igen, gondolom a Pannóniánál a fokozatjelző fedelén keresztül látod ezt. De MZ-nél hogy döntöm el, hogy melyik irányba kell menni vele? Vagy menjen középre, annak nagyobb a valószinűsége hogy jó lesz?
      Egyébként most jöttem vissza a városból, bejártam egy motoros boltot, 2 autós boltot, 1 barkácsboltot, de mindenütt csak néztek bután
      De azt hiszem délután szétborítom a felújításra váró Romet blokkot, tudom hogy abban vannak hézagolók....

      - - - Updated - - -

      Rákerestem gugliban a Romet hézagolóra, ezt adta ki képtalálatban:
      Click image for larger version

Name:	images.jpg
Views:	1
Size:	11.8 KB
ID:	147330
      Szerintetek rendeljek belóle egy párat?
      Fergusson, Süpi és 4 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #33
        Csapágyboltban lehet kapni hézagoló alátéteket csapméret és vastagság szerint. Univerzális termék.

        A képhez csak annyit, hogy ott nem hézagolni kell, hanem lyukra illeszteni.
        bokor28, Süpi és 4 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #34
          Igen ! méghozzá alapcsap rendszerben! De hiába illesztgeted lyukra , ha túl nagy a hézag !

          Komment


            #35
            Gumikalapáccsal lehet segíteni rajta. Csak tudni kell, hogy mekkorát kell ütni ahoz, hogy kellő mértékben dagadjon meg.

            Tehát figyelem! Eredegi téma a hézagolás, nem a csapillesztés.

            Komment


              #36
              Homlokra csapós vagy fejet falba verős szmájli nincs ...
              Hogy a csapágybolt nem jutott eszembe ...

              Komment


                #37
                Dongós ha egy ilyen hézagolóval haza állítasz szerintem nem fogsz az MZ-re ülni!, mert nem lesz mivel hiába lenne kivel!

                Komment


                  #38
                  Dongós! Sziasztok szaktársak! Nekem sok kis ts megfordult a portán, ha mondasz külső-belső átmérőket, szétnézek a dobozkáimban.

                  Komment


                    #39
                    CZsolti
                    Csapágyboltban lehet kapni hézagoló alátéteket csapméret és vastagság szerint. Univerzális termék.
                    Igazad van, ott sok minden hasznos dolgot lehet kapni! Az összes íves reteszt is ott vettem a Pannóniához. Igaz várni kellett rá vagy két hetet, mert Belgiumból hozták...valszeg nem minden nap kérnek ilyesmit...

                    Ha összeadnánk azt a rengeteg kincset (másoknak szemetet), ami Pannónia és kis Csepel alkatrészként ebben az országban különböző sufnik különböző polcain hever...Azért is mondtam, hogy van nekem is, bár ha van a közelben csapágybolt, akkor talán még postázni sem éri meg...

                    Komment


                      #40
                      Szerintetek rendeljek belóle egy párat?
                      Szerintem rendelj,....valamelyik biztos jó lesz

                      Komment


                        #41
                        Szerintetek rendeljek belóle egy párat?
                        Szerintem rendelj,...valamelyik biztos jó lesz
                        Nekem elég nehezen férne el a szűk polcon

                        Komment


                          #42
                          valamelyik biztos jó lesz
                          Igen, arra gondoltam, hogy az egyik elmegy helyettem kertépíteni, a másik mosogat, harmadik kifesti helyettem azt a pár helyiséget, ami nagyon égető... én meg addig VÉGRE ELMENNÉK EGYET GONDTALANUL MOTOROZNI.!!!

                          - - - Updated - - -


                          ha mondasz külső-belső átmérőket, szétnézek a dobozkáimban.
                          Köszönöm szépen, de megoldódni látszik a probléma. Milyen jó hogy a szomszédnak van egy "enyhe" gyűjtőmániája. Van egy nagy vasvödre TELI csak alátétekkel!!! . Beletelt egy kis időbe, mire tűt a szénakazalban....

                          ...
                          Közben előkészítettem a blokk feleket összerakásra, egy ismerős tanácsára vettem féktárcsa tisztító spray-t. Azt hittem, hogy a váltóház teljesen tiszta.... Aztán ráfújtam a tisztítót, még egy csomó szutykot lehozott Most már tényleg csillog-villog.
                          Jó kis találmány!

                          Komment


                            #43
                            Süpi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Nekem elég nehezen férne el a szűk polcon
                            Ilyenkor, olyan nem létezik, hogy: szűk polc

                            - - - Updated - - -

                            Igen, arra gondoltam, hogy az egyik elmegy helyettem kertépíteni, a másik mosogat, harmadik kifesti helyettem azt a pár helyiséget, ami nagyon égető... én meg addig VÉGRE ELMENNÉK EGYET GONDTALANUL MOTOROZNI.!!!
                            Nem rossz gondolat, azonban volna Itt/ott más is....

                            Komment


                              #44
                              dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              egy ismerős tanácsára vettem féktárcsa tisztító spray-t. Jó kis találmány!
                              A benzinspray kimondottan jó, főleg foltot kiszedni. Nincs benne zsíros adalék, ami újabb foltot hagyna. Vagy idegesítő legyet lángszóróval támadni, majd nézni nagyot, amikor a plafonon három méteres tűzfüggöny kúszik :-)
                              Click image for larger version

Name:	plafon.jpg
Views:	1
Size:	203.8 KB
ID:	147332

                              Komment


                                #45
                                Csak egy gondolat a hézagoláshoz . Én láttam olyant , az ember úgy hézagolta ki a 250 MZ-t , hogy fogott egy másik blokkot , ellenőrizte a méreteket (hogy egyforma -e mind a kettő ) azán a segédblokkra vágott egy nagy ablakot a váltó fölé , aztán beleszórta a váltót , nézegette , méregette , hézagolta . Aztán mikor jó lett , betette a frankó blokkba .

                                Igaz közben kapott a moci valami APRILIA (vagy mi ) szárazkuplungot is .

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X