Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát...

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát...

    Sziasztok!
    Sokáig gondolkodtam, mit csináljak, hát most kiírom magamból a düht, fájdalmat... Kérlek, olvassátok végig és próbáljatok meg segíteni, mit lehet tenni ilyen esetben:

    Aki olvasta régebbi cikkemet, az tudja rólam, hogy kapcsolatba kerültem egy román emberrel, akinek volt egy üres zündapp 800-as blokkja. Lényeg, hogy cserélni szerettünk volna, meg is állapodtunk, hogy ki mit a másiknak, már be is csomagoltam tisztességgel az árut és vártam, hogy a távolsági busszal érkezzen a csomagom és kicseréhessem az alkatrészeket... Persze nem jött össze a dolog, mert a román szerint túlzsúfoltak voltak a buszok és nem fért fel a blokk. Jó, ezt még elhittem...
    Néhány hét után, mikor már elmúltak az ünnepek, írtam a románnak, hogy mi van a cserével, erre közölte, hogy már mással cserélt, nincsen meg az alkatrész. Első csalódásom ez volt... Az ember, akivel cserélt, nevezzük MERCedes Jóskának, egy másik alkatrészt ajánlott az embernek és hát így lemaradtam a blokkról...

    Eddig még nem sok az érdekesség, egy csalódás ért, hogy a román átvert, nem tartotta szavát. Jól van, románokkal nem üzletelek többet, beigazolódott, hogy nem nagyon szavahihetőek, hallottam már ezt azt odaátról... (Félreértés ne essék, nem akarok általánosítani, csak azért szívesebben cserélek egy nyugati országbeli embrrel, mint egy keletivel...)

    Néhány hét telt el, már csörgött is a telefonom, bejelentkezett Jóska és kérdezte, hogy mennyit adok a blokkért? Mondtam, hogy adok X öszeget, ami a jelenlegi német Ebay-es áraknak felel meg!!! Tehát nagy pénzről van szó, csak megjegyzem! Eltelt egy hét, hívom, hogy na mi van a blokkal, majd a két hét múlva rendezendő szigeti börzén át is venném a blokkot, ha megegyeznénk az árról... Közölte, hogy egy német ember ajánlott másfél X összeget, vagyis az ajánlatomnak a másfélszeresét... Persze, el is hiszem, mondtam, hogy nem kell a blokk és elköszöntünk egymástól. Egy nap múlva hívtam és mondtam, hogy mégiscsak adnám a másfél X-et, mert nagyon beleéltem már magam ebbe az alkatrészbe és kifizetem az elvárt összeget, amit persze a gazdag német simán kifzetne(ez még hihető is lenne egyébként, de azért én nem vagyok ilyen naív). Jó, többszöri telefonon megbeszéltük, hogy ENYÉM a blokk, visszamondja a némettel az üzletet. Tehát marad a szigeti börze és át is vehetem kemény euróért a blokkot.

    Mai nap, egy nappal a börze előtt fel is hívtam ezt az embert, hogy akkor holnap találkozunk, ugye? Válasz: Hát volt nála két idegen ember(akinek neveit nem tudja), akik elvitték a blokkot, nem is tudok róla?

    Na röviden ennyi.

    Következtetéseim, véleményem: Nem is értem az egészet. Hogy lehet valaki ilyen alattomos, hazudozó, hihetetlen... Valahol éreztem az első beszédünknél, hogy hazug emberrel állok szembe és nagyon utálom az ilyet. Nevén nem nevezem az emberkét, de aki tudja kiről van szó, csak annyit mondok, hogy vigyázzanak vele, mert hazug emberrel állnak szembe. Több emberrel is beszéltem, hogy ki is valójában ez az ember és ők is megerősítettek, hogy ez egy nem szavahihető valaki.

    Hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát!

    DCS
    Utoljára szerkesztve a következő által: DCS; 2012 márc. 17, 18:19.

    #2
    Szia !

    Ez ellen sajnos nem lehet tenni semmit ! Ebben a történetben az a "jó" ,hogy csak bosszúságot okozott .Akkor kezdődik a gond , ha a pénzed is bánja .Tudom milyen rossz ,mikor nagyon akarsz valamit és ilyen alattomos ember miatt hiúsul meg az üzlet.Gondolj arra ,hogy majd lesz másik blokk ,tedd túl magad rajta és sza...d le.
    Azért arra kíváncsi lennék , hogy mennyivel adta el többért , mint amit te adtál volna érte , ha egyáltalán ő nála volt a blokk !
    Bucsuk, kvaga és DCS kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Igen, lehet, hogy nem is volt nála a blokk Persze, lesz...hatnám, de valahogy belső kényszert éreztem, hogy megosszam veletek ezt a szitut, hogy vannak ilyen ismert nepperek az országban, akik nem ismernek üzleti etikát, tisztességet, becsületet! Szerintem egyszerűen az irigységük miatt próbálnak keresztbe tenni másoknak, mert van még rajtuk kívül is néhány ember, aki ugyanazokat az alkatrészeket gyűjti, mint ők...

      Valóban, pénzem nem bánta az esetet, de mi lett volna, ha mondjuk tegnap átváltottam volna a forintomat euróra, hogy majd azzal fizetek? Ezek szerint lett volna árfolyam veszteségem is , ami szerencsére nem lett. Mert ezek akkora nepperek, hogy már csak euróban számolnak! Nem is ismerik a forintot. Mindegy, tényleg lesz..om, majd lesz másik blokk... Pajtából, istállóbúl, fészerbűl, főd alúl is előkerítjük...




      Visszatérve az árra, végülis nem titok: 1000 eurót ajánlottam és 1500-at mondott ő. Ez a legeslegmagasabb ár, én kizártnak tartom, hogy ettől drágábban tudta volna eladni valakinek, véleményem szerint ez az egész megkeresés kamu volt részéről, de még mindig nem értem, mi volt a célja? Én beletörődnék, ha esetleg valaki magasabb árat ajánl nálam, de egy üzleti megegyezés után ilyen nincsen normális körülmények közöt, hogy hoppá, eltűnt a blokk, valakik elvitték... Ez kib..zott hazugság... Bocsánat a csúnya szavakért, de felidegesítem magam, mikor erre a sz.rházi alakra gondolok.
      Bucsuk és Tamás78 kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        DCS eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        írtam a románnak, hogy mi van a cserével, erre közölte, hogy már mással cserélt, nincsen meg az alkatrész. Első csalódásom ez volt... Az ember, akivel cserélt, nevezzük MERCedes Jóskának
        DCS
        Én már hallottam olyat,hogy összebeszéltek a "bocskorosok" azzal a szándékkal, hogy felverjék az árát a portékának és behúzzák a jó embert a csőbe!
        Majdnem sikerült is nekik, úgyhogy aludj nyugodtan és nézd jó oldalát, megmaradt a pénzed!
        Azt irtad, hogy ennyiért már az ebay-on is van! Hát ne tétovázz mert még ott fog felbukkanni a román alkatrészed!
        Bucsuk és DCS kedvelte ezt.
        A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

        Komment


          #5
          Az én meglátásom az , hogy itt az irigység háttérbe szorul , szerintem csak a pénz miatt alakultak így a dolgok .A nevezett Józsi a maximális árat akarta megkapni a blokkért (ha nála volt).Még arra gondoltam , hogy mennyire mutattad ki azt , hogy neked nagyon kell ? Mert ha az x összeget még megtoldotta egy féllel, kitalált duma kiséretével ,akkor ő tudhatta , hogy nagyon meg akarod szerezni .Lehet , hogy egy kis idő elteltével majd az a "két idegen " (akik , igazából Józsi barátai ) fognak felhívni és 2x ,3x áron ajánlani a blokkot. Természetesen ez csak fikció , de mindenre gondolni kell az üzletelés során !!
          Utoljára szerkesztve a következő által: Tamás78; 2012 márc. 17, 19:56.
          Bucsuk kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Mocsok egy dolog! Én ezek után én akkor sem vennék tőlük semmit, ha nincs belőle több a világon sehol! Sőt ezeknek a fajtáját is elkerülném!

            De ahogy írtad: Hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát! és ne feledd egyszer úgy is besétál az utcádba!
            Bucsuk kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Tisztelt DCS!

              Kérlek tedd magad túl rajta! Tudom, könnyű ezt mondani, de hidd el, nem te vagy az első és az utolsó akit a birtoklási vágy iszonyú tüze éget!!! Én egy nagyon egyszerű szabályt követek: akiről az a benyomásom támad komunikáció közben, hogy ködösít, vagy nem szavahihető, azzal egyszerűen NEM ÜZLETELEK!!! Mindig akad a hőn áhotott alkatrészből, olyan személynél akivel szívesen üzletel az ember és nem rossz szájízzel bonyolódik az üzlet!

              Nekem bevált és ajánlom mindenkinek!
              sepy, Bucsuk és 5 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Tisztelt dino125ad!

                Ezt hogyan ell érteni?:
                "és ne feledd egyszer úgy is besétál az utcádba!"

                Igen, egyértelmű volt, hogy nagyon kell nekem a blokk, hiszen reklámozom is magam, hogy ilyen alkatrészt keresek és tudott a románról is... De nem is ezzel van a gond, nem az árral van a gond, hanem a mai válaszával, hogy hoppá, elvitte két ember a blokkot Még most sem hiszem el, de mindegy, most már nem bánkódom ezen, csak kinevetem ezt a helyzetet Ilyen üzletekben én nem ismerek tréfát, ezért nagyon megharagudtam erre az emberre. Én ha egy olcsó vagy drága (ártól független!) tárgyat félreteszek valakinek, akár hetekre is, egyértelmű, hogy nem adom el másnak, hiszen ez íratlan szabály, hogy ha megbeszélünk egy adás-vételt, akkor fix és megváltozhatatlan, még akkor is ha valaki tízszeres árat ígér!

                Köszi a hozzászólásokat!

                Üdv. DCS
                Utoljára szerkesztve a következő által: DCS; 2012 márc. 17, 20:15.

                Komment


                  #9
                  Teljesen igazad van! Magam is így érzem!
                  Azt gondolom, hogy az érdeklődésed miatt kaptak vérszemet és akarták felsrófolni az árat! De megítélésem szerint ebben az üzletben Te vagy az egyetlen aki a 1,5X-ös árat is kifizeti! Gyanítom nem telik el egy hónap és ismét jelentkeznek, hogy véletlenül van még egy blokk, ami sokkal jobb mint az előző volt, ezért kicsit drágább!

                  ...és ekkor már a Te utcádban vannak, innentől Te vagy előnyösebb helyzetben, csak ne érezzék, hogy nagyon kell...
                  Utoljára szerkesztve a következő által: dino125ad; 2012 márc. 17, 20:28.

                  Komment


                    #10
                    Tisztelt DCS!

                    Nagyon sajnálom a történteket!
                    Régen az emberek a "szavukat adták" egymásnak.
                    Ez többet ért bármely leírt szerződésnél.
                    Mostanában már nem "divat" szavahihetőnek lenni, sajnos (persze, tisztelet a kivételnek).
                    Nem tudom, hogy egy "szégyen fal" jellegű topic javítana-e a közérzeteden?
                    Gondolok valami olyanra, hogy névvel, elérhetőséggel fellehetne ide írni, hogy ez az ember "jól átvágott" és senkinek nem ajánlanám.........

                    Az ember rossz híre jobban terjed mint a jó (legalábbis szerintem).

                    Üdv: sricsi70
                    Utoljára szerkesztve a következő által: sricsi70; 2012 márc. 17, 20:52.

                    Komment


                      #11
                      DCS: én egy ház eladásnál buktam fél millát az adott szavam miatt '90-ben amikor egy panel 1,3M volt. viszont van egy nagyon nagy előnyünk: nyugodtan alszunk

                      Komment


                        #12
                        Köszönöm a hozzászólásokat!

                        Szégyenfal: Jól esne kiírni a nevét a hazug alaknak, de direkt nem írtam bele egyértelműen(bár ki az aki ne ismerné, aki zündappal foglalkozik? ), de nem lenne jó dolog ilyesmi, mert nem akarok senkivel összetűzésbe keveredni, de mégis ez a helyzet annyira bosszantott tegnapig(ma már nem is gondolok rá), hogy muszáj volt ide írnom.

                        A lényeg ebben a dologban, hogy vannak itt olyan emberek ebben a kis magyarországi veterános világban, akik nem ismernek tisztességet. Ma is beszéltem jó pár emberrel és mondták, hogy messze kerüljem el őt, mert már másoknak is hazudozott dolgokban...

                        Hallottam ma olyat is, hogy voltak itt már milliós átverések is, hogy valaki leelőlegezett egy motorkerékpárt és mire visszament, már nem volt meg...

                        A lényeg, hogy senki ne adjon előleget, foglalót ilyen embereknek, csak akkor fizessetek, ha ott élőben vagytok és egyből átveszitek az alkatrészt. Alapvetően jó lenne ilyen emberekkel nem is üzletelni, lehet, hogy az lenne a megoldás.

                        DCS

                        Komment


                          #13
                          Én hasonlóképpen jártam, pedig nem is román illető hanem gondolnánk igaz magyar ember.(Nagy Magyarország zászló, Szebb Jövőt, stb.) Röviden: (többször voltam nála, vettem is ezt-azt) megállapodtunk az adásvételben, ígértem egy hét múlva amikor megint arra járok viszem a pénzt. Hívtam mikor lesz otthon közölte, hogy eladta másnak mert tízezer forinttal többet adott érte és a pénz az nagy úr...Engem is nagyon bosszantott a dolog, többet nem veszek tőle semmit.

                          Komment


                            #14
                            Szia csövi! Tettem egy "tetszik"-et az írásodra, pedig az ilyet nagyon UTÁLOM!!! nagyon nem szeretem az ilyet, gondolom Te sem! Áttudom érezni, milyen bosszantó lehetett! Ez a megoldás tényleg, nem kell az ilyen emberekkel foglalkozni. Én rájöttem, hogy csak személyesen teszek legközelebb ajánlatokat nagyobb értékű dolgokra, mert sokszor szerintem az ilyen emberek csak azért ajánlgatnak alkatrészeket, hogy felmérjék az árakat és nem is biztos, hogy el is akarják adni. De ha meg másnak adja el, amikor ígéretet tett neked, az még szemetebb dolog!

                            Komment


                              #15
                              Szia Gyula! Sajnos sok ilyen ember van a mai világban pár ezer forintért az anyját is eladná. Korrektség már kihalt dolog. Legalább írt volna egy mailt, vagy telefont hogy van aki többet ad érte tízessel, kell-e így nekem vagy akkor odaadja másnak. (Bár ha már egyszer megállapodtunk valamiben...) Na mindegy...
                              Egyik barátom egy cserépkályhát beszélt meg, még az volt a szerencséje, hogy indulás előtt rátelefonált az eladóra. "Ja, már eladtam" Ők meg ott álltak menetkészen utánfutóval felszerelkezve. Még jó, hogy nem indultak neki a 200km-nek...

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X