Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Ki az igazi veterános?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Hali.Az igazi veteranos ne csak a sok pénzel legyen.Elismerésem azoknak akik a két kezükkel épitik az almaik kis csodáját, mert az az igazi öröm... luigi
    Utoljára szerkesztve a következő által: luigi; 2011 márc. 19, 13:02.

    Komment


      #17
      Engedjetek meg egy röpke történetet ! A vaterán rendszeresen feltűnik egy veterános aki ilyen-olyan motorokat kínál eladásra. Ezt a nagy veterán szeretetét, a felhasználó nevében is elég "SZERÉNYEN" tudomásunkra hozza. Sokan tudjátok, hogy egy simson 250 felújításával görcsölök, amihez még hiányzik bőven ez-az. Történt a közelmúltban, hogy az egyik licitálós portálon megjelent két Simson, egy eladótól. FIX áron ! Az egyik kosárban, a másik egyben, és nagyon jó árban. Ketten is érdeklődtünk az eladónál. A másik érdeklődő leírta hogy mennyire vágyik egy ilyen motorra, és csodásan felújítaná ha az övé lehetne. Persze ha még engednének egy picit az árból. Már a gombon volt a kezem, de arra gondoltam miért ne legyen neki is ha annyira szeretné. Végül is nekem már van. Leütötte megvette.
      Alig két nap múlva már egy veterános ismerősöm újságolta, hogy X-Y most kínálgatott neki két motort. IGEN jól gondoljátok ! Ez a " vágyakozó" érdeklődő nem volt más mint ez a nepper, aki más felhasználó nevet használva vásárolta meg azt, amire én is vágytam. Természetesen a motort HÁROMSZOROS áron kínálgatta ( és el is adta ! )
      Ő IS IGAZI VETERÁNOSNAK mondja magát, és sajnos volt aki meg is ette. Én voltam, és az aki eladta neki 10.000 ft-tal olcsóbban, hogy ő aztán a tripláját fogja rajta. Remélem magára ismer.

      Komment


        #18
        Attached Files

        Komment


          #19
          Húúúú ez nagyon durva, ezt nem is mesélted. Tanulságos történet...

          Komment


            #20
            A keresztnevetek nem azonos ??

            Komment


              #21
              Hú Srácok... nagyon sok mindent írtatok és ki fejtettetek. Mindenkinek adok igazat és nem személyeskedés,de minden hozzászólás tettszik.
              Aki ( Ügye mink ) Szereti a régi öreg masinákat,és nem csak az üzletet látja benne. Hanem azt az érzést ,hogy lábra állít egy roncsot, és mikor kész , azt rengetegen megtekintik , és el ismerik a munkáját. És nem hazudtolja meg magát,hogy a két keze által ( Vagy kis segítséggel ) Készült el a gépezet. persze érteni is és kiváncsinak is kell lennie. A Milliomos azt se tudja, hogy mivan a motoron belül. Ő fizet és megy a kész termékért. Majd bele ül és gizdán kinéz a lehúzott ablakon. Mintha ő csinálta volna.

              -- Veterános szerelem az egy más világ. Ezért vagyunk mi itt,hogy egymással meg osszuk a véleményeinket.

              ja ! És nem vagyok milliomos,Szeretem az öreg járgányokat. Mindegy , hogy motor vagy repülő, vagy más műszaki cikk. Ez a mi gyerekkorunk emlékei.. Üdv mindenkinek.

              Komment


                #22
                A Karpatok kozul szolok hozza a temahoz....Erre fele sem szeretjuk az ilyen kupec fajta veteranost,igaz ezt ok is tudjak, es a talalkozokon kulon csoportba is ulnek Mi oket nevetjuk ok meg minket ,hat igy van ez.Ne tevesszuk ossze a VETERAN-t a VATERA_val..
                Ennek a fajtanak megvannak a legujabb legszuperebb mocijai is ( JAAAA.... egyik talalkozon egyik ilyen ,,tag"szuper japan aranyozott ezustozott csodajaval alig tudott elindulni a fel talalkozo rohogte Masik ket ,,AGYALAGYULT" egy oreg IZS-t gyilkolt egesz talalkozo idejen,ami csak tolva indult, utoljara mar mindenki tolt rajta egyet es mikor beindult akkor a fel talalkozo meg tapsolt.
                AKKOR MI VAN ????????????????????

                Komment


                  #23
                  kicsipiedone eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A Karpatok kozul szolok hozza a temahoz....Erre fele sem szeretjuk az ilyen kupec fajta veteranost,igaz ezt ok is tudjak, es a talalkozokon kulon csoportba is ulnek Mi oket nevetjuk ok meg minket ,hat igy van ez.Ne tevesszuk ossze a VETERAN-t a VATERA_val..
                  Ennek a fajtanak megvannak a legujabb legszuperebb mocijai is ( JAAAA.... egyik talalkozon egyik ilyen ,,tag"szuper japan aranyozott ezustozott csodajaval alig tudott elindulni a fel talalkozo rohogte Masik ket ,,AGYALAGYULT" egy oreg IZS-t gyilkolt egesz talalkozo idejen,ami csak tolva indult, utoljara mar mindenki tolt rajta egyet es mikor beindult akkor a fel talalkozo meg tapsolt.
                  AKKOR MI VAN ????????????????????
                  Pedig arról szólnak a hírek, hogy ti vagytok a nepperek legfrissebb beszerzési forrása. Nálatok még találni motorokat.

                  Komment


                    #24
                    Idén elmentem a bodrogkeresztúri börzére árulni,gondoltam kiszórok azokból az alkatrészekből amiből jó sok van otthon.Ahogy pakoltunk ki egy srác rögtön lerohant minket,és felvásárolt tőlünk egy csomó cuccot,persze mi fillérekért osztottunk mindent.Egyszer mondom a havernak ,hogy megyek szétnézek már van e valami jó cucc,látom is hogy a srác kettővel följebb már árulja a cuccokat(nem kis árréssel) amit tőlünk megvett.

                    Komment


                      #25
                      Engedjétek meg, hogy még egy érdekességet megemlítsek ehelyütt. Fórumunk rövid történetében néhány napra csatlakozott hozzánk egy „legigazibb veterános” kolléga. Ő annyira igazi volt, hogy nem talált itt magához méltó társakat, és mivel mindezt szörnyen kompromittálónak érezte saját magára nézve, kérte hogy töröljem Őt ... töröltem ...


                      Szevasztok!

                      Szerintem aki veterán vagy bármilyen jármű javításába kezd nem árt ha rendelkezik fémipari alapismeretekkel. Történhet, hogy egy alkatrészt baltával lazít meg, esetleg egy DKW-t szétfarag mert az jó.... tudom többen megköveznek a gondolataim miatt, de sajnos van alapja.
                      Nálam a "B" oldal forog 7 éve és még mindig alázattal nyúlok a gépekhez, bár csak egy darab NSU Max-om van meg rengeteg alkatrészem hozzá de soha eszembe nem jutna, hogy egy meglévőt, működőt szétfaragjak. Van amivel évek óta küszködök pl: ilyen a lengéscsillapító első és hátsó. Sajnos nincs hozzá semmi és nem csak itthon. Kárászy-ék már beengednek a műhelyükbe (hálás köszönet érte) és segítenek, de Ők sem tudnak a semmiből valamit csinálni.

                      Összefoglalva: Regisztráltam, mert amit tudok azt szívesen megosztom. Hála sokaknak (a nevüket még nem tudom) az ifjú oldtimer barátok kapnak némi fémipari képzést ami segíti a munkájukat. Ez a fórum pár hónap alatt rengeteget fejlődött, talán én is hozzájárulhatok valami kevéssel.....

                      Tehát a félreértések elkerülése végett igazi veterános szerintem az, akiben a gép iránt van alázat, tisztelet és a régmúlt mérnöki munkáit nem akarja egy közel 50-60 éves motoron megreformálni.

                      Baráti üdvözlettel: dino az egyik legigazibb veterános (TZ szerint)

                      Komment


                        #26
                        Sziasztok! Arról is mindenkinek más a véleménye, hogy melyik az igazi veterán? Egy állapotában megőrzött, vagy csontra szétszedett, újraépített szerkezet! Szerintem az első!!!

                        Komment


                          #27
                          Sziasztok ez egy igen érdekes felvetés nyuszifül-től csak az a baj hogy veteránosok között is nagyon sokféle akad mindenféle variációba.Gazdag-rendes,gazdag-telhetetlen,szegény-rendes,és még sorolhatnám napestig,ez egy olyan dolog amit valaki üzletnek,valaki életformának valaki hobbinak tart miden csak azon múlik hogy kit hogyan érintett meg az a bizonyos veterán fuvallat,hiszen lehet valaki igazi veterános akkor is ha csak imádott motorjának a képét nézegeti nap-mint nap.

                          Komment


                            #28
                            "hiszen lehet valaki igazi veterános akkor is ha csak imádott motorjának a képét nézegeti nap-mint nap."

                            Ebben az esetben, "műkedvelőről" beszélhetünk! Megítélésem szerint aki az oldtimerekhez erősen vonzódik az igyekszik minél gyakrabban összeolajozni a kezét.

                            Senkiből nem lesz orvos/plasztikai sebész ha egy plasztikázott mellet napjában többször, fotón megnéz!
                            Utoljára szerkesztve a következő által: dino125ad; 2011 szept. 13, 08:00.

                            Komment


                              #29
                              nyuszifül eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Azért nagyon örülök, hogy csak ki tudtátok olvasni a gondolataim nagy részét.

                              Én is leírom tulajdonképpen mire gondoltam:

                              Valóban nincs olyan, hogy "igazi veterános".
                              Sokféle emberrel találkoztam és rájöttem arra érdemes figyelni aki a háttérben marad és nem próbálja kioktatni a másikat. Legfeljebb, ha véleménye van, odamegy a veterános kollegához és evvel kezdi: "Ne haragudj nem akarlak kritizálni, ......
                              Ezután jószándékbol tanácsokat mond és ha meghaldatják partnerként kezel, ha nem elnézést kér és elmegy.

                              Nekem volt egy tanárom, akit nagyon tiszteltem. Ő azt mondta: "Az a búzaszál melyiknek a kalászában nincsen mag mindig egyenesen ál. Viszont amelyik kalász tele van maggal az nem emelkedik ki a sokaságból, mindig meghajolva áll."
                              "Nincs olyan, hogy igazi veterános" ezt úgy pontosítanám, hogy mindenki igazi veterános, aki bármilyen okból: jó szándékból, hobbiból, elkötelezettségből, mániából, unalomból megmenti a múlt egy szeletét, anyagi, kétkezi vagy egyéb lehetőségeitől függően. Én magam egy elfajzott gépész vagyok, valamikor hivatásszerűen gyakoroltam a szakmát , de ma már egész mással foglalkozom. Nem esik ki ugyan a szerszám a kezemből, de a profi technikustól (mint akik itt megszólalnak, és én nagy tisztelettel olvasom soraikat) nagyon-nagyon messze vagyok már. Ennek ellenére büszke vagyok az öreg vasaimra, - és arra, amit teszek - , amelyek megóvásában inkább csak az esztétikai részekben tudok tevékenyen részt venni. De. az öreg gépek jó helyen vannak, ezek már nem fognak egy fészerben szétrohadni, megbecsülöm őket, sőt amelyikkel lehet járok is, hirdetve a "igét" és tapasztalataim szerint nem kis fogadó készség van az emberekben a régebbi idők műszaki relikviái iránt. Tehát én nagy tisztelettel azt javasolnám, hogy ez a közösség ne a megosztásról szóljon (igazi - nem igazi), hanem az egyesítésről, mindannak a képességnek az összefogásáról, ami hozzá tud tenni valamit az öreg gépek túléléséhez.
                              És akkor én is egy idézettel zárom e szösszenetet, amelyet egy nagyon nagy tudású orosz tanáromtól tanultam, úgy egy évezreddel ezelőtt: két vashordó gurul lefelé egy lejtős macskaköves utcán, egy üres és egy teli. Vajon melyik szól hangosabban?

                              Komment


                                #30
                                En tokeletesen egyet ertek az elottem szoloval.Kulonben nagyon nehez lenne megfogalmazni korbeirni az "IGAZI VETERANOS"jellemzeset az biztos hogy akit a mozdony fustje meg csapott az nehezen tud kikerulni belole de aki megis az nem igazan az.Az pedig hogy milyen formajaban nyilvanul meg a veteranozas , szerintem a lehetosegek szabnak hatarokat.
                                Ami ellenben nem tetszik az a veteranosok kozott szerencsere nem sokat tapasztaltam de amikor a nagy meregdraga veteranojarmuvek tulajai fikazzak a 250-es jawat vagy az izs-t stb.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X