Közlemény

Collapse
No announcement yet.

... a rohadt autós !!!! ...elém

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    apacsavo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A több száz méteren át bedugult autósor gyönyörűen nyílt szét mihelyst egy motort észlelt!
    Itt elég ritkán megyek be két autó közé, mert ha megállok egy aszfaltbordán, vagy megdob, akkor nem tudom megfogni a magas gépet. Ráadásul jobbról nem számítanak járműre.
    Budapesten elnéztem, ahogy a motorosok és robogósok lassítás nélkül bevágnak a kocsisor közé, bevallom, nem mertem megcsinálni. Totyogtam a dugóval, balról kielőzgettem.

    Komment


      #17
      Én is csak a lassan araszoló és álló sorok közt megyek lassan előre - a redes tempóval haladók közt elmenni nem egézséges ..

      Komment


        #18
        a redes tempóval haladók közt elmenni nem egézséges ..
        No meg tilos is! De az nem számít!

        Komment


          #19
          Én még a sor elejére se merek előre menni a lámpánál sem.

          Komment


            #20
            Itt nalunk van kaosz de mivel az emberek nagyresze mind a ket kozlekedesi eszkozt hasznalja altalaba utat adnak a motorosnak otthon sajna nem mindig ez a tapasztalatom bar mint valaki itt elottem irta en is erzek javulast az autosok hozzaallasaban.Hozzatennem hogy en szerintem otthoni mercevel kozveszelyes vagyok.

            Komment


              #21
              Sziasztok !
              Vasárnap a kora délutáni órákban sikerült nekem is összetalálkozni azzal a bizinyos "rohadt" autóssal .
              Az út szélén haladtam kemény 40-45- km/h-s tempóban mivel a motor kicsit köhögős volt és szerettük volna megtalálni a hiba okát.
              A másik oldalon egy ház elől elindult velem párhuzamosan az autós ,gondoltuk megelőz minket vagy besorakozik mögénk.
              Hát nem igy történt. Ahogy elindult kitekerte a kormányt hogy visszaforduljon az úton !
              Igy engem oldalról telibe kapott. A bal bokám eltörve néhány zúzódás. Minimum 6-hetes betegszabadság !
              A másik áldozat ugye a motor volt. Egy 1958-as Jawa 250-353 as tipus.(az utolsó csavarig felujitva).
              Mőgöttem barátom jött egy oldalkocsis 350es jawa-val , feleségével az oldalkocsiban.
              A szerencse a balesetben szerintem hogy nem ők mentek elöl. Lehet rosszabbul jártak volna ,mivel ugye a kocsi végett ő közelebb lett volna a felezóvonalhoz. Rendőrség , mentők , elsősegély és azóta otthon szenvedek!
              Ja a sofőr azt mondta nem látott ! Pedig szerintem már csak a motor magában is feltűnő jelenség nem még én a szakállas ronda képemmel !

              Mi ebből a tanulság ?
              Motorozni csak láthatósági mellényben a dudát folyamatosan használva az út közepén haladva és senki elől nem félrehuzódni !!!!!!
              Utoljára szerkesztve a következő által: kvaga; 2016 szept. 08, 13:13.

              Komment


                #22
                Kedves ,,kvaga"!
                Nagyon sajnálom hogy így jártál!Mindig a legjobbak és fiatalok esnek baleseti helyzetbe.Ilyen vén kenyérpusztító mint én igazán átvállalhatná a nehezét.Meg kell mondjam szerintem mindegy milyen feltünően öltözöl,úgy sem vesznek tudomást rólad(unk!)Már gondolkodtam róla(mert néha szoktam,bármilyen hihetetlen is!)....de nem találom a rejtéj kulcsát!Mert gondolom nem szándékosan teszik.Hisz ki akar balesetet okozni?Senki!De ez a tény hogy kutyába sem vesznek minket mocisokat!Ergo:Ezt figyelembe véve közlekedem!Ha látok egy autót akkor:Ez rám vadászik!Tudattal megyek tovább!Eddig még nem sikerült eltalálniuk,de gondolom ami késik nem múlik!De ha ez bekövetkezne akkor véget is ér a motoros pályafutásom!Pedig szép volt ez a pár év!(1969-eddig)
                Okosat nem tudok mondani tehát gyógyulj meg és ,,bocsáss meg nékik hisz nem tudják mit cselekednek!"

                Komment


                  #23
                  Kedves Kvaga!

                  Mit mondjak,-erre nem lehet tetsziket nyomni,-ez egy szomorú történet.A bokatörés önmagában is komplikált,gyógyulása hosszadalmas és még rehabilitációt is igényel,-több lesz az mint hat hét.Remélem idővel,visszanyered az eset előtti kondíciód és nem marad vissza semmi maradandó sérülés!

                  Sajnos vannak ilyen esetek és még az is lehet,hogy a baleset okozójával,-túl ezen az eseményen a legteljesebb egyetértésben lehetne élni,de így érthető a harag.

                  Sajnálom a motort is,mert egy felújított motor leamortizálását nehezen lehet túlélni,de az még mindig a kisebb baj.

                  Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok!

                  Baráti üdvözlettel:Che

                  Komment


                    #24
                    Kedves kvaga!

                    Nagyon sajnálom ,hogy így jártál,gyógyulást kívánok!

                    Komment


                      #25
                      Köszi a jóki. Agnságokat !
                      Az autóson a pillanat hevében és mig nem éreztem afájdalmat kiadtam a dühömet.
                      Szerencsére az ablakon már nem sikerült kihüznom , mert barátom hátulról átfogott és elhúzott onnét nyugtató szavaival.
                      De haladhatitt volna arra biciklis is vagy gyermekocsit toló anyuka is !
                      A korházba érve már átfutott rajtam a harag. Mondtam is a rendőrnek ha rajtam mulik nem szeretnék problémát a sofőrnek.
                      Hisz emberek vagyunk , mindenki pénzből él és ha elveszti a jogsiját esetlegesen elveszitheti a létfenntartáshoz való lehetőségét.
                      Sajnos nem rajtam mulik , hanem az orvosi jele tés és a munká ól valo kiesésem hosszából.


                      Hát vasárnap estétől rehabilitálódok.

                      Komment


                        #26
                        Jobbulást! Először neked, aztán a motornak is.

                        6-hét gipsz? Ha igen akkor utána aligha fogsz tudni lábra állni.
                        Legalábbis nekem anno 6 hét gipsz után kelletett még 6 mire újra normálisan tudtam terhelni...
                        És persze egy törés után olyan sose lesz mint előtte.

                        Komment


                          #27
                          Nagyon sajnálom a történteket Gábor!
                          A mielőbbi gyógyulásodat kívánva csak abban tudok reménykedni, hogy a kártalanításod mind anyagilag, mind emberileg elvárható módon meg fog történni.

                          Komment


                            #28
                            Legkisebb gondom most a lábam meg a motir. A lábam meggyógyul , a motrot ujraépitjük.
                            Tegnap eladtuk a lakásunkat. Október első hetéig kell kiköltöznünk. Igy gipszben nem nagyon tudok a házunk átépitésén dolgozni. A költözésnél is csak az irányító szerepét tudom bevállalni. Szerencsére vagyok olyan helyzetben mint Mátéapu és már mostanáig annyian jelentkeztek segiteni hogy talán mindenkinek csak egyszer kell valamit levinni.
                            Majd alakulunk. A háznál ugy saccoltam kb. 2 hónapos meló és beköltözhetünk. Addig édesanyámékhoz cuccolunk be.

                            Üdv , Gábor

                            Komment


                              #29
                              vagyok olyan helyzetben mint Mátéapu
                              Pedig már az járt az eszemben, hogy itt az újabb szerveződés !
                              6-hét gipsz? Ha igen akkor utána aligha fogsz tudni lábra állni.
                              Én egy évig voltam gipszben gerinctöréssel ! ( Néhányan ismerik a történést ) Mikor levették ( szó szerint ) attól féltem hogy szétesek !!!! Rettenetes érzés volt. Az izmaim elsorvadtak stb . De neked nem kell ettől tartanod ! Viszketni fog, meg marhára büdi lesz egy idő után, de 6 hét nem a világ ! Tudom ,te ezt most nem így gondolod. Jobbulást !

                              Komment


                                #30
                                Ezek szerint:jobb lett volna a tetőn?!

                                Sajnos nem lehet előre tudni a dolgokat,a rehab-ra van jó tippem....-tánc!!

                                Jobbulást,és kitartást a házhoz!
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X