Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Festés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy festék témában nagyon jártas ismerősöm ezeket az anyagokat ajánlotta:

    - savas bemarató alapozó (1K + higító) - CR4510
    - epoxi alapozó (2K) - Duxon DX1061

    Mindkettő a DuPont érdekeltségébe tartozik, nem a legolcsóbb anyagok, de nagyon jónak mondják őket.
    A dobozok már ott állnak a polcomon egy ideje, de még nem volt alkalmam kipróbálni egyiket sem .
    Én meg is fogadtam az ismerősünk tanácsát, több járművet fényeztem le az általa javasolt anyagokkal és technológiával. A végeredmény nagyon szép és bizonyítottan időtálló...

    Komment


      #17
      Sziasztok!
      Épp Jawa 250 felújítás előtt állok, és azt szeretném megkérdezni, hogy a ezeknél a típusoknál kell a lakkréteget felhordani a bordó alapszínezésre. Tudtommal nem, de megerősítést és tippeket várok a fényezéssel kapcsolatban. + bordó színkódnak nagyon örülnék.
      Csóki.

      Komment


        #18
        Szia, nem kell lakkozni sima kétkomponensűvel fényeztesd. Közszájon kerengenek mindenféle színkódok, nekem a Skoda 8302 kódú 2K-s acryl festékkel lett lefényezve a gépem. Egy halvány árnyalattal talán élénkebb az eredetinél, de ha nem látod a két színt egymás mellett, akkor nem tudod megkülönböztetni.

        Komment


          #19
          OKÉ, megbeszélem magammal - én fogom fényezni. Köszi a választ.

          Komment


            #20
            Sziasztok!

            Két kérdésem lenne.
            2K-s fekete festéket szeretnék venni. A RAL színskálán több fajta fekete is szerepel és ha a boltban megkérdezi az eladó, hogy melyiket szeretném, akkor tanácstalan leszek. Ezért fordulok hozzátok, hogy legyetek szívesek segítsetek, hogy melyiket vegyem majd meg. (9011, 8022, 9005,...???)

            A másik kérdésem az lenne, hogy csíkozó mestert tud-e valaki ajánlani Veszprém megyében. Egy embert ajánlottak, láttam már a munkáját, de nem tudom mennyiért csinálja és igazából azt sem tudom, hogy mennyi a csíkozás körülbelüli ára.

            A festés és csíkozás után érdemes még lakkozni, vagy az már túl csicsás lesz akkor?

            Ádám

            Komment


              #21
              ici169 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Sziasztok!

              Két kérdésem lenne.
              2K-s fekete festéket szeretnék venni. A RAL színskálán több fajta fekete is szerepel (9011, 8022, 9005,...???)

              A másik kérdésem az lenne, hogy csíkozó mestert tud-e valaki ajánlani Veszprém megyében. Egy embert ajánlottak, láttam már a munkáját, de nem tudom mennyiért csinálja és igazából azt sem tudom, hogy mennyi a csíkozás körülbelüli ára.

              A festés és csíkozás után érdemes még lakkozni
              Szia!
              Én a 9005-öst ajánlom, legalábbis ez hasonlított az eredetihez, csíkozó embert nem tudok Veszprém megyében, az oldalkocsimat Kecskemétre vittem a Bognár József művész úrhoz, 9.000,-Ft volt a csíkozás, megérte, mert nagyon szép lett(szerintem)!
              Lakkozni felesleges, mert a festés is ok.!
              A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

              Komment


                #22
                Szia!

                Pannoniához a feket-fekete kell. Nem tudom mi a kódja, de ez az alap fekete, amibe semmi más szín nincs. Nekem legalább is ez vált be, és így bár mikor javítható a szín. Lakkozni felesleges a 2K után, hiszen magának a festéknek a lakk az alapja, tehát csillog az rendesen és időtálló is.

                üdv!

                Komment


                  #23
                  Köszönöm a segítségeteket!

                  Komment


                    #24
                    Motorom első gazdája ormótlan "kályhaezüsttel" fújta le a kipufogódobot és -könyököt, illetve a felniket (talán a küllőket is). Talán szerencsére, mert ez megóvta a korróziótól. Ezt a réteget mivel érdemes leszedni a krómoztatás előtt? Köszönettel.

                    Komment


                      #25
                      Nitrohigító lehozza a kályhaezüstöt, vagy kromofággal próbálkozz, csak akkor gumikesztyű, szemüveg, hosszú ruházat erősen ajánlott.

                      Komment


                        #26
                        Sziasztok!

                        634/350 Jawámon a sárvédők és a tank festése az előző tulaj jóvoltából meglehetősen "egyedi" (viszont jó állapotú, egyáltalán nem korrodált!). Nekem azonban jobban tetszik az eredeti, gyári festés a krómbetétekkel. Tudnátok segíteni abban, hogy mi az eredeti szín kódja?

                        Komment


                          #27
                          Győr vagy Győr környéki mestert tudtok ajánlani? Illetve valaki leírná a 210 gyári piros színkódját? Ha esetleg a festésig nem derül ki akkor egy "kicsit" más színe lesz .

                          Előre is köszi a segítséget .
                          Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2012 márc. 04, 13:11.

                          Komment


                            #28
                            jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ha esetleg a festésig nem derül ki akkor egy "kicsit" más színe lesz
                            Van esetleg eredeti piros alkatrészed? Ha azt viszed magaddal, akkor az alapján nagyon jó közelítéssel be lehet lőni a színárnyalatot.
                            Mondjuk Győrben még nem kerestem ilyen helyet, de pl. a József Attilán úgy emlékszem van járműfényezési holmikat árusító cég. Nem voltam náluk, de nagy üzletnek tűnik, márpedig úgy szokott lenni, hogy minél nagyobb a cég, annál több a felszerelés és a lehetőség.

                            Ez még eszembe jutott:
                            A fényező haverom is ha nem tud biztosat leszereli a tanksapka fedelét és azzal megy vásárolni.
                            There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                            Komment


                              #29
                              Egy kissé elhanyagolták szegényt így nem vagyok benne biztos hogy ez az eredeti színe azért kérdeztem... A kicsit meg nem véletlenül van idézőjelbe, teljesen más színt kapna, majd meglátjuk melyiket engedi a pénztárcám . Azért remélem egy ekkora városban akad egy szaki aki árban és tudásban is korrekt .

                              Komment


                                #30
                                jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Egy kissé elhanyagolták szegényt így nem vagyok benne biztos hogy ez az eredeti színe
                                Van egy fél Babettám, megnézem van-e rajta eredetinek tűnő rész, hátha ezzel tudok segíteni.

                                Biztosan találsz olyan fényezőt aki emberi áron megoldja. De azzal sokat lehet spórolni ha magadnak előkészíted amennyire tudod. Persze jobb megbeszélni előre a szakival, mert ellenkező esetben előfordulhat hogy inkább megcsinálja mégegyszer hogy neki megfeleljen, ilyenkor a munkád és a felhasznált anyagok veszendőbe mennek, mert neki újra kifizeted a költségeket.

                                Aztán ebből szokott jönni a következő lépés, amikor az ember arra vágyik, hogy saját magának fújjon. A fényezés egy olyan dolog a sok közül amiben nagyon el lehet merülni: előkészítés, alapozás stb stb...
                                There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X