Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Festés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Hát majdcsak akad valaki . Saját magam meg nem állnék neki, sehogy se tudnám megoldani a dolgot sajna :/ .

    Komment


      #32
      Hello Mindenki!
      A színek azonosításához szeretnék kicsit szólni.
      A ma kapható festékek közül legyen az akril vizes bázisú akril,régebben alkid műgyanta bázisúak voltak,még régebben nitro lakkokat használtak.A lényeg,hogy egy szakember (itt a 40-es 50-es korosztályú szakemberekre gondolok kb 25 éves tapasztalat) a rendelkezésére álló szinminta alapján képes és képes is volt kikeverni az adott színárnyalatot. Az alkid műgyanta festékek (Neolux Trinát stb...)és a nitro festékeknél jól működött,mivel nem volt számítogép a festék boltban és nem kevergették gramonként a színárnyalatokat és így rögzitve a pontos receptúrákat.Ilyenek a mostani festékek az akril bázisú két vagy több komponensű festékek.Ahogy egyre bonyolultabb lett a technológia ,és a kémia anyagok felhasználása a színárnyalatok kikevergetése otthon szinte lehetetlené vált.Előfordul hogy egy színkódhoz tartozó receptúrához is hozzá kell igazítani a készrekevert festéket,ugyanis egy vadi új festék és egy tizen,vagy huszonakárhány éves festék színárnyalata köszönő viszonyban sincs egymással hiába egyezik az adat táblán vagy a színkártyán a receptúrához tartozó kód.ezen kívül még sokminden befolyásolhatja a színhűséget.Nem ritka eset hogy egy színhez húsz árnyalat is tartozik az egyik kicsit ilyen a másik kicsit olyan még az sem mindegy,hogy az egyiket Rodrigez festette a másikat Günter a harmadikat meg Vaszilij.A legvégső megoldás lehet,ha a szaki vagy a festékboltos sem tud már mit kezdeni a beazonosítással vagy az árnyalat javítással akkor jöhet az ugynevezett spektrofotométer amely pc segitségével természetes fény mellett képes a kifakult színt részeire bontani,értékelni s így receptura nélkül is képes az összetevő szinek megállapítására és mennyiségeinek értékelésére is.A saját véleményem,ha lehetséges bízzátok profikra a dolgot,nem is veszélytelen anyagokról van szó,nézzetek meg minél több munkát egy kiszemelt szakitól,ha otthon valamit nem jól csináltok pl rossz arányban kevertek ezt-azt abból nem sok jó fog kisülni,és tanulópénznek sem olcsó mulatság.Üdv Sanyi!




      Szintén idevágó írás:Totalcar - Közösség - Nem minden autófényező színvak
      sepy, kvaga és 2 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #33
        Tisztelt Vasi!

        Mivel foglalkozol, festéssel, fényezéssel?

        Komment


          #34
          Tisztelt nyuszifül!

          A szakmám karosszérialakatos és autófényező.Igazából lakatosként dolgozom,de csak munkahelyen.Néha-néha elvállalok ezt azt festeni is,de csak az ésszerűség és a technikai feltételek megtartásával.Amit tudok a festésről azt édesapámnak köszönhetem ő is fényező.Mondhatnám azt is iskolába csak a papír miatt jártam.Mindent tőle tudok,mindent tőle lestem el.Apám szakmája után majdnem adott volt,hogy mi lesz az érdeklődési köröm.
          Lemezjáték, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #35
            Tisztelt Vasi!

            Kérdésem volna:

            Milyen anyaggal kell aládolgozni a festéknek, hogy a benzintank beöntö nyílásánál belül, ahol a benzinnel és a gőzeivel érinkezik ne maródjoin fel?

            Komment


              #36
              Tisztelt nyuszifül!
              Én megmondom őszintén,hogy ilyen helyekre nem a legmegfelelőbb festéket tenni amit eddig festettem tankot pl simson én fémtiszán hagytam a peremet is amin a tanksapka zár a bezin idővel mindent lecsipked,és a tanksapka zárásakor úgy is sérülne a bevonat.A saját tankomat is így hagytam.Én nem próbáltam,de ha minden áron festeni szeretné a tank belsejét a nyilásnál és a korruziót is kerülendő ajánlom ezt a figyelmébe:Üzemanyagtank-felújító készlet 50L
              A festékek alá való alapozók szórógittek önállóan nem alkalmasak fedőbevonat nélkül szinte semmire,nem vegyszer állóak,nem uv állóak,nem kopásállóak stb,ha ezek fepuhulnak,reakcióba lépnek a benzinnel és gőzeivel akkor nagyon könnyen ledobják magukról a fedőbevonatot legyen az bármilyen anyag.Az ilyen felületek mindig kényes teületnek számítanak a tuti a zománc lenne ami a lábasokon van.

              Remélem segithettem!

              Üdv.Sanyi!

              Komment


                #37
                Sziasztok!
                Végigolvastam a hozzászólásokat és olyan kérdésem lenne, hogy valahol a neten láttam olyat hogy az alkatrészeket lepucolják, rá a szórógitt és erre a 2K festék. Ez így nem elég alapozó nélkül?
                Valamint ha terveim szerint szeretnék egy alapfestést és rá egy mintát airbrush pisztollyal, akkor ahhoz nyilván megint más színű festék kéne, itt jön a kérdés, hogy mennyi a legkissebb adag festék amit lehet kevertetni?
                Ez lenne a szín (világoszöld alap, sötétebb zöld minta):
                Click image for larger version

Name:	soproni-korte-dobozos.jpg
Views:	1
Size:	134.2 KB
ID:	131162
                Ja és még mielőtt azt hinnétek, nem poén!
                Előre is köszi, üdv VöPe

                Komment


                  #38
                  Kedves Petiv!

                  Sajnos a festésben nem vagyok túl járatos,illetve a mai anyagokat nem ismerem már profi módon.

                  A hagyományos festési eljárás technológiája,valaha úgy volt sorrend szerűen,hogy: tisztítás;alapozás;késtapasz;csiszolás;szórógitt;finom-csiszolás;színre festés;esetlegesen lakkozás;polírozás.

                  Úgy gondolom,-"a nincs új a nap alatt",hogy a technológia nem változott,-de az anyagok igen.

                  Remélem kérdésedre konkrétabb válaszok fognak érkezni,a festésben jártasabb fórumtagok részéről.


                  Üdvözlettel:Che
                  korompaiistvan, soveny és dino125ad kedvelte ezt.

                  Komment


                    #39
                    Sziasztok!

                    Nem tudom találkoztatok-e már a legújabb őrülettel, a "Kromofág" néven hirdetett "festékeltávolító géllel"Click image for larger version

Name:	kromof_g.jpg
Views:	1
Size:	14.8 KB
ID:	131166
                    Én közelebbről ma ismerkedtem meg vele, (mivel nem lehetett sehol üveges kromofágot kapni) Mikor felnyitottam, azt hittem megromlott mert egy sűrű trutyival találtam szembe magam. Gyorsan vissza is zártam a kupakot és felráztam, de ettől csak még sűrűbb lett. Mivel már 10 éve használok kromofágot különböző festékek eltávolításához, ezért gondoltam a használati utasításra nincs szükség, de a meglepő sűrű fehér takony olvasásra kényszerített:

                    "Használat előtt alaposan keverje fel!" Ok, megtörtént. "Felhordása a kívánt felületre ecsettel történik, majd 1-5 perc várakozási idő után a festékréteg felhólyagosodik, felpuhul, ez acél spaklival könnyen eltávolítható." Ecset megvan, befőttesüveg megvan, egy kicsit töltöttem az aljára, akkor jöhet a felhordás, meg a várakozás. Ezután következik a további várakozás. Majd egy kis várakozás. 1 szál cigi, a kert végében. Na talán mintha hólyagosodna, akkor még 1 kis várakozás. Meg még 1 kicsi. De semmi nem történt. Na akkor spakli. Azzal a lendülettel letoltam az összes kromofágot a felületről, de a festék ott maradt. Na mondom itt valami nem stimmel, vegyük újra.
                    Befőttesüveg, kromofág, ecset, tank, na most akkor párosítsuk. Párosítás megtörtént, a várakozás is, aztán az előzőhöz hasonlóan letoltam a kromofágot. Na akkor most vagy a festék volt erős (nem hiszem) vagy a kromofág gyenge (valószínű).

                    Találtam pár csepp üveges kromofágot, tettem egy próbát egy olyan helyen ahol nem játszottam előtte a géllel, de ugyanúgy a tank része és valószínűsíthetően ugyanaz a festék van rajta. 1 perc nem telt el fémig felszedte. Na mondom akkor megvan a bibi, szar a kromofág. Tettem 1 utolsó próbát, elkezdtem kenegetni ezzel a géllel jó vastagon és nem vártam én semmire, addig kentem rá az anyagot amíg hólyagos nem lett. Barbár módszer de bevált. igaz, hogy 3-5 alkalommal kellett eljátszani ezt a festék vastagságától függően, de röpke 5 óra alatt végeztem a tank kb. 70%-ával, mivel előtte már 1 részen felcsiszoltam, a tank egyik oldaláról szárazon lekapartam mert könnyen pattogzott, meg még maradt rajta 1 kevés festék, amire már nem volt ma időm.

                    Később kiderült, hogy ez az új Uniós szabványoknak megfelelő kromofág, amely bőrkímélő és cseppmentes, elkerülve ezzel azt, hogy egy részeg autószerelő sörnek, netalántán bornak nézze és megigya. Magyarán szólva annyira legyengítették a hatóanyagot, hogy amihez eddig elég volt 1 üveg, ahhoz most 10-15 doboz/flakon/hordó (vagy ki hogy nevezné ezt a tégelyt) gél szükséges. Egyetlen előnye tényleg a cseppmentesség mert nem folyik olyan helyekre ahova nem akarjuk, hogy folyjon, de leginkább türelmes embereknek való. Sajnos az üveges kromofág betiltásra kerül így aki még talál a környékén ilyet elfekvőbe az vásárolja fel a készletet, mert aranyat fog érni és öröm vele a munka
                    Click image for larger version

Name:	263_45ac05aa7ff8c.jpg
Views:	1
Size:	22.3 KB
ID:	131167
                    dongos78, és 3 további látogató kedvelte ezt.

                    Komment


                      #40

                      Komment


                        #41
                        ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Nem az egészségedet féltik, hanem így növelik a profitjukat ...
                        Ez teljesen egyértelmű, de ilyet nem feltételezhetünk sem az Unióról sem a gyártóról, hiszen ezt konkrétan nem vallották be. Ők csak jót akarnak nekünk! (maguknak meg még jobbat) :P

                        Komment


                          #42
                          Utoljára szerkesztve a következő által: ApaE; 2012 máj. 21, 22:20.

                          Komment


                            #43
                            Sziasztok !

                            Festés kapcsán szeretném kérdezni,hogy mit tehetek olyan esetben,ha egy alkatrész le lett festve 2K-s alapozóval és 1K-s festékkel és most szeretném ha 2K-s festék kerülne rá. Használva nem volt. Festés után kicsit felpolírozta a szaki.

                            Illetve szórógittet milyen esetekben kell alkalmazni és milyen mértékben kell később a felesleget lecsiszolni?

                            üdvözlettel: Lai

                            Komment


                              #44
                              Blackmumus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Sajnos az üveges kromofág betiltásra kerül így aki még talál a környékén ilyet elfekvőbe az vásárolja fel a készletet, mert aranyat fog érni és öröm vele a munka
                              Nekem az a tapasztalatom, hogy az üveges kromofág is már évek óta gyengített változata a régi jónak. Mint ahogy a Pálmatex ragasztó sem ragaszt már úgy, mint az ezredforduló előtt.
                              Everything is better when you decide you don't care.

                              Komment


                                #45
                                UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Nekem az a tapasztalatom, hogy az üveges kromofág is már évek óta gyengített változata a régi jónak. Mint ahogy a Pálmatex ragasztó sem ragaszt már úgy, mint az ezredforduló előtt.
                                Ez sajnos tény és előbb-utóbb minden kedvelt eszköz, szerszám, festék, ragasztó és egyéb használatos készítmény erre a sorsra jut míg a végén úgy járunk, hogy minden csavarhoz új villáskulcsot kell venni, mert 1 csavart nem bírnak már becsavarni rendesen. Igaz, hogy jönnek ki nagyon profi és nagyon jó eszközök, de vagy baromi drágák, vagy baromi sokat kell belőlük venni, hogy elég legyen. (mert kis kiszerelésben adják, vagy annyira híg, vagy olyan silány minőségű)




                                Lai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Sziasztok !

                                Festés kapcsán szeretném kérdezni,hogy mit tehetek olyan esetben,ha egy alkatrész le lett festve 2K-s alapozóval és 1K-s festékkel és most szeretném ha 2K-s festék kerülne rá. Használva nem volt. Festés után kicsit felpolírozta a szaki.

                                üdvözlettel: Lai
                                Bár nem vagyok szakértő és vannak itt akik sokkal jobban értenek hozzá, de amíg nem válaszolnak elmondom az én véleményem. Szerintem elég egy minimum 300-400as papírral kicsit felcsiszolni a felületet, mert ha olyan tükörsima, hogy a légy hasraesik rajta akkor a festék is megfolyik akármilyen vékony rétegben is viszed fel. Elvileg megoldani nem fogják egymást (meg a matekházit sem), de egy nem látható felületen tegyél 1 próbát.


                                Lai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Illetve szórógittet milyen esetekben kell alkalmazni és milyen mértékben kell később a felesleget lecsiszolni?
                                leginkább karcolások és repedések kitöltésére, illetve glettelésnyomok eltüntetésére használják, mert jól fed és egységes színt ad, így a festék alatt nem fog átütni a glettelésnyom esetleg a régi festék foltjai, tehát nem lesz foltos az új fényezés. Felcsiszolni szintén minimum 400as vízpapírral és bő vízzel kell, mert különben hamar elkopik a papír és elég csak simára csiszolni, nem kell fémig vagy glettelésig. A glettet használod a horpadások, egyenetlenségek eltüntetésére, a szórógittet pedig a karcokra, repedésekre. (bár ha repedés van nem árt kivizsgálni, hogy mitől repedezett fel a festék, vagy a fém. A festék általában a rázkódástól repedezik az illesztéseknél és a szegecseknél, vagy ha alatta a fém megrepedt, vagy eltört. Ha a fém tört vagy repedt el akkor az lehet kifáradás, vagy rossz hegesztés, ami miatt feszültség maradt az anyagban, esetleg még a nem megfelelő beszerelésnél is feszülhet, csavarodhat, ami szintén repedéshez vezet)

                                Remélem hasznos volt amit írtam, de ez csak az én véleményem és tapasztalatom, azért várj meg még néhány választ mielőtt nekiesel.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X