Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Gépek , szerszámok javítása ....

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Gépek , szerszámok javítása ....

    Most pont egy satut kell rendbe tenni , de szerintem nem egy rossz téma ez a javítgatása a szerszámoknak gépeknek és hasonló dolgoknak . Mert aztán újra csatasorba lehet állítani a rendbe tett dolgokat és az olyan jó érzés , azon kívűl szerintem a mi -egyszerü emberek - rendszeressen használt dolgaink , sokkal jobb minőségüek --a régiek , mint a most kapható bármi vacak .

    KIVÉVE A HORROR ÁRU BÉTAWŰRTHGEDÓRE... dolgok . Én csak azt mondom , hogy régen nem volt ekkora szakadék a szerszám + gép területen . ( lehet vitázni -azért mondtam )

    Click image for larger version

Name:	P4210012.jpg
Views:	1
Size:	192.5 KB
ID:	157965Click image for larger version

Name:	P4210013.jpg
Views:	1
Size:	193.4 KB
ID:	157966Click image for larger version

Name:	P4210011.jpg
Views:	1
Size:	193.5 KB
ID:	157967egy ismerősé , de ha találkozok vele megmondom , hogy mit csinálok a kezével , ha ezek után is a szegény satun fog ívet , hogy "bemelegítse" a villanypácáját



    ....most szembesültem , hogy hülye is vagyok , mert van már egy ilyen szerszám javítgató téma , ezért kérem , ha egy betüvető , írástudó idetéved , tegye át oda ( nem akartam flancból saját oldalt )
    Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2016 ápr. 21, 20:13.

    #2
    egy ismerősé ,
    Így könnyű! Új öntvényből,már kilehet marni egy kicsit,és még tiszta is,hej ha tudnád a negyvenéves gépszír milyen illatos.....

    Hasonlót alkottam a télen,csak én flexel
    Atti69, OdinHEM és joker kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      Ez egy érdekes téma!!! Nekem pl. az oszlopos fúrógépem orsója üt...Jó tudom, cseréljek benne csapágyat, de még nem álltam neki szétszedni...azt sem tudom, hol fogjak hozzá...
      OdinHEM kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Nekem pl. az oszlopos fúrógépem orsója üt...J
        Rág vagy zörög a csapágy? és miféle típus.régi asztali?vagy a mostani mini?
        Egyébként nem hinném,hogy a csapágy miatt ütne ahoz darabokban kell lennie,valószínű sérült a kúp.Akkor elvileg tengely csere!Én házi megoldás ként kis sarokcsiszolóval forgás közben leszabályoztam a kupot és egy szeletet levágtam a végéből,hogy ne ütközzön fel .
        Atti69, OdinHEM és zahi kedvelte ezt.
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #5
          mátéapu,

          ....egy délutánt ázott benzines gázolajban , egy iccakát meg nitró fürdőben --a csodák így születnek . Ja és ez is flexxel volt illesztve . De nem baj , megcsinájjuk


          mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Hasonlót alkottam a télen,csak én flexel
          Ne dolgozzuk át egy kicsit ? Tudod , elviszi a posta a 30 kg os csomagot

          - - - Updated - - -

          Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          azt sem tudom, hol fogjak hozzá...

          ...............felülről .

          - - - Updated - - -

          mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          kis sarokcsiszolóval forgás közben leszabályoztam a kupot és egy szeletet levágtam a végéből,hogy ne ütközzön fel .

          ....hogy , belül ? nem értem .
          Atti69 kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Mátéapu!

            Fogok csinálni róla képet (gyártmány adattáblával), és az alapján a segítségeteket kérem majd.

            Nem a kúp üt, hanem az a cső (nem tudom a szabatos nevét, talán főorsó...bár ez nem eszterga, tudom...), ami az előtolást adó kar forgatásával lefelé mozog, és a végén van az a a kúp, amibe a tokmány ül.
            Minél jobban kilóg a cső a hajtásházból, annál jobban kottyan, ha kézzel mozgatom ide-oda

            Valami NDK gyártmány lehet, nem OBI-s...
            Utoljára szerkesztve a következő által: Lemezjáték; 2016 ápr. 21, 20:48.
            Atti69 és mátéapu kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              ..hogy , belül ? nem értem .
              A tengelyről,s annak a csapágyáról írtam.

              Viszont új tippem van a csapágyház-háza van kikopva,viszont az állítható az általam ismert gépeknél!
              Lemezjáték kedvelte ezt.
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #8
                Abban a csőtengelyben mely gondolom egy fogasléces kialakítású és abban van egy csapágyazás mely tengely végén van a tokmány kúppal menesztve. A csőtengelyt befogó öntvény házon lenni kell befogó csavarnak kb. 2 db oldalt mert hasított az öntvény ház. Segíthet ezeknek után húzása is.
                Atti69, OdinHEM és 5 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Na -kész , talán ha idelátogat a satu , elfoglalt tulaja , kicsid felvidítom a napját .
                  Bár kicsit mérgesi vagyok magamra , mert miután csomót melóztam evvel a vacakkal , találtam hozzá a fiók mélyén pont belevaló pofát ......


                  Click image for larger version

Name:	P4300001.jpg
Views:	1
Size:	193.7 KB
ID:	148692Click image for larger version

Name:	P4300002.jpg
Views:	1
Size:	195.0 KB
ID:	148693Click image for larger version

Name:	P5020003.jpg
Views:	1
Size:	192.9 KB
ID:	148694Click image for larger version

Name:	P5020004.jpg
Views:	1
Size:	194.9 KB
ID:	148695Click image for larger version

Name:	P5050008.jpg
Views:	1
Size:	195.0 KB
ID:	148696Click image for larger version

Name:	P5050005.jpg
Views:	1
Size:	193.1 KB
ID:	148697Click image for larger version

Name:	P5050009.jpg
Views:	1
Size:	194.5 KB
ID:	148698Click image for larger version

Name:	P5050010.jpg
Views:	1
Size:	194.0 KB
ID:	148699Click image for larger version

Name:	P5050011.jpg
Views:	1
Size:	193.5 KB
ID:	148700

                  Komment


                    #10
                    Tudom a készben a hülye is talál hibát de a pofákat tartó menetek zsák furatosként autentikusabb! Írom ezt úgy , hogy annó a 60 as években ahol kezdtem a szakmai ténykedésem gyártottunk satukat is. 75- től a 120-as ig az akkori kezdetleges menetfúró géppel elő- elő fordult, hogy bele tört az M8-as menetfúró. Bocs a többi viszont szép munka.

                    Komment


                      #11
                      igen , ez igaz -de ez a szegény már átélt néhány nehéz évet . ezért menet sem volt sehol .

                      variáció - a : felcsinálom 10 es re

                      -b : helicilol menetjavító

                      De sajna semmire nincs hely , mivel a magassága az öntvénynek a pofánál és a vastagsága is jelentős mértékben lecsökkent az évek alatt . Ezért csak a továbbvágás és menetjavító közös alkalmazása volt a lehetséges műtéti eljárás .
                      Ill. éltem azzal a kényelmi lehetőséggel , hogy ezeken a furatokon (meneteken ) keresztül ----kikúpozott hernyócsavarral --- hátulsól becsavarva-nekiszorítva- a legpontosabban határozzam meg a pofákban kialakítandó furatok és tehermentesítő gyürük helyét .
                      A félkész és edzetlen nemesanyag pofák , helyűkre kocogtatása után , amit persze a satu közepes erelyü összehúzása közben csináltam , azért , hogy figyelembe legyen véve a kopásból eredő lógás is .
                      De elerulok még egy , nem nagyon látható eretnek megoldást is : a végső szereléskor a pofákat , gyürüket , csavarokat --egy nagyon jó minőségü 2K fémragasztó ágyba ültettem . A csasvarokat és a satut teljesítő képességének közelébe összehúztam és úgy hagytam megkötni .
                      Szerintem így ( normál használat melett ) örök életü .

                      Komment


                        #12
                        szép munka ! A MEO jel se semmi !

                        Komment


                          #13
                          Láttam, hogy minden technikai vívmányt segítségül felhasználva dolgoztál és látszik a ragasztóba ágyazott pofa. Sajna ezeknél a sokat használt daraboknál már jelentkezik a kopás és miután befogásnál meg van húzva megemelkedik a mozgó felső rész. Egy idő után csak a hézagolás segíthet mint az eszterga padnál.

                          Komment


                            #14
                            Végül is gép, meg javítani kellene, ide írom.
                            Husquvarna 236 láncfűrész.
                            Ha rájön az ötperc, akkor csak alapjáraton akar menni. Ahogy adok neki teljes gázt, rögtön lefullad. Ha finoman, lassan felpörgetem, egy idő után beveszi a teljes gázt is. Aztán leállítás-melegindítás után megint megkergül.
                            Csak melegen csinálja és nem mindig. Csak amikor nagyon kellene dolgozni vele.

                            Nem akarok vakon nekiugrani, mert valami membrános porlasztó van benne, olyat még nem szereltem.
                            Mit szokás ilyennel csinálni?
                            Gyertya jó, őzbarna.
                            Gyújtással se hinném, hogy nagy gond lenne, mert akár több óra munka után kergül meg.



                            Még videót is készítettem:
                            https://goo.gl/photos/3pXzGpHuP4eP9YuL9

                            Komment


                              #15
                              Mit szokás ilyennel csinálni?
                              Légszűrő,járatok,kitakarítandók ,gyertya.

                              Főtengely-simering csere,és utána karbi-membrán csere.

                              Nekem 51-esvan a szögletes ezek elnyűhetetlenek.!
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X