Közlemény

Collapse
No announcement yet.

hegesztő gépek összehasonlítása: tig vs. mig

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Szervusztok!

    Köszönöm a jókívánságaitokat az Ircsi nevében és egyben szeretném közvetíteni,az Ő személyes köszönetét és jókívánságait,az ismerős fórumtagok felé.Jó a kedélyállapota és étvágya is van,természetesen mértékkel és az előírt diétával,-tehát lehet benne bízni.

    A restaurálás szintű karosszéria munkákhoz,manapság használnak lángot (mérsékelten),CO (MIG-MAG) és újabban AW
    I-t is.Valaha régebben csináltam karosszéria munkát,magamnak és mérsékelten másoknak is,akkoriban még lánggal dolgoztunk és ment is nekem elég jól (mások szerint)..A főtartók javításán kívül és ott is csak ott,ahol gyárilag is átfedés van,máshol nem szerettem átfedéssel dolgozni,csak a lemezt egymás mellé helyezve végig hegeszteni.A gyakorlat folyamán az embernek rá kellett érezni,hogy egy elrohadt ajtón az elvágott ajtó és annak pótlása között mekkora hézagot hagyjon,mert különben mire végig hegesztette az összehúzott 1-es pisztollyal,vagy egymásra takart volna a lemez,vagy hézag maradt volna közte.

    Azt tudom,hogy a lánghegesztős eljárással kiég a szén az anyagból és előbb korróziónak indul a karosszéria,ezért váltani kell és még azért is,hogy ne kapjon akkora hőt a hegesztés környezete.Láttam Hódmezővásárhelyen egy restaurátor műhelyt,ahol nagyon szépen dolgoztak AWI-val és nem használtak peremező és lyukasztó fogót,csak a lemezeket egymás mellé helyezve hegesztettek,mit mondjak,-az istenit a kezüknek,gyönyörűen dolgoztak.

    Úgy gondolom,hogy AWI és CO is szükséges,mivel a lemezmunkán kívül nem szándékozom CO-val komolyabb anyagokat hegeszteni,ezért egy kisebb teljesítményű,de megbízható gépet szeretnék.Az AWI-nak okvetlenül tudnia kell,a vaslemezen túl az alut és a sav és hőálló anyagokat is hegeszteni,tehát AC-DC kell belőle.Dízel hengerfej felújításban nem gondolkodom,de az már eszembe jutott,hogy a mostani benzinek miatt jó lenne a tankokat alumíniumból csinálni,illetve legalább megpróbálni csinálni.

    Az valószínű,akármilyen gépet veszek,nem szeretném a legalja minőséget és kategóriát,-ezért alaposan meg kell fontolni és a hálózaton is kell fejleszteni,mert most csak 3x16A van.

    Üdvözlettel:Che
    sinter és Atti69 kedvelte ezt.

    Komment


      #32
      Józsikám!Én is mielőbbi felgyógyulást kívánok Irénkének!Nem vagyok vallásos de ilyen esetben mindig a Jó Isten segítségét kérem a betegségben szenvedőknek!Add át légyszíves jó kívánságaimat!
      sepy, Atti69 és 2 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #33
        és újabban AW
        Ez itt Magyarország, és nem az Orange County Choppers ! A földön kellene járni !



        Az valószínű,akármilyen gépet veszek,nem szeretném a legalja minőséget és kategóriát,-ezért alaposan meg kell fontolni és a hálózaton is kell fejleszteni,mert most csak 3x16A van.
        Az inverteres gépeknek elég ! Azért azt tudni kell, hogy egy milla alatt csak gagyi, általában egy gyártótól származó, csak forgalmazók miatt más néven futó Kínai vackokat árulnak. Nekem I-WELD AC-DC 200 amperos 220 voltos inverterem van. Ez a legnagyobb 220-as. Jónak találom !
        mátéapu, OdinHEM és Che kedvelte ezt.

        Komment


          #34
          Még egy voks az iweld-re nálunk is az van AC-DC manuál potis industrial-nak írja a gyártója. Eddig frankó alut is simán lehet vele gyógyítani.
          sinter és Che kedvelte ezt.

          Komment

          Ugrás az oldal tetejére
          Working...
          X