Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kisgépek-szerszámok Pocsék Áruk Fóruma, esetleg csodák csodájára működik

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Kisgépek-szerszámok Pocsék Áruk Fóruma, esetleg csodák csodájára működik

    Egy szavazásra hívnám a becses társaságot.
    Szegény Atti példáján okulva (sok helyen emlegettem egy rossz gépet, de elveszett a sok téma között az információ) kevés munkával létre lehetne hozni egy listát, melyben a ma kapható kisgépeket súlyos bírálat alá vonjuk.
    Ha megharagudtál egy gyártmányra, mert olyan rossz volt, hogy a betonhoz csapkodtad, írd ki magadból a mérget! (A típus, vásárlási év, hibalista megjelölésével - csatolt kép is lehet).

    Ha szeretsz egy gépet, szerszámot, mert bár előtör belőled a gonosz, hogy nekitold valami vastagnak, amit úgyse bír, mégse akar tönkremenni, oszd meg velünk!

    Én vállalom az összerendezését valami táblázatfélébe.
    Régi gépek dicsőítésének nem sok értelmét látom, ők már bizonyítottak.

    Indítok egy szavazást, ha érdekel, nyomj egy gombot, ha rossz ötletnek tartod, akkor is!
    Ha többeknek tetszik, kérek a témára egy láthatósági korlátozást (csak tagok), nincs humorom valami túlfizetett praktikeres marketinges márkahűségével foglalkozni.
    7
    Igen
    100.00%
    7
    Nem
    0.00%
    0
    Monnyon le!
    0.00%
    0
    Utoljára szerkesztve a következő által: bokor28; 2017 febr. 26, 06:53.

    #2
    Vélemény: Tudjuk nagyrészt mi lenne a jó,de nem akarunk hobbi gépekre áldozni (jelentős összegeket) mert akkor a szerszámok többe kerülnének mint amit javítani akarunk velük. Érzékeny a határ sajnos. én is megpróbálok mérlegelni,hogy mikor termelem ki az árát,valóban érdemes-e költeni rá. Csodát nincs értelme elvárnunk az olcsó termékektől,de kímélve használva akár sokáig kitarthat. 10éve használok egy Black Dekker sarokcsiszolót,amin már a harmadik kábel van és szénkefét is cseréltem már. Ha ilyen gépet veszek szétszedéssel,kenéssel indítom el reménykedve hogy később kopik. A mi hobbink kifejezetten szerszámigényes,és nem olcsó. Ha valaki otthon akarja a teljes munkát elvégezni,akkor jól felszerelt műhelyre van szüksége,vagy marad az utazgatás ide-oda,szakműhelybe. Kéziszerszámok,menetjavítók,dörzsárak,csiszolószerszámok,tömítőanyagok,stb...túl sok lenne felsorolni is mire van szükség.
    Lemezjáték, mátéapu és 4 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Azért magad is belefutottál már, vagy javítottál ilyeneket. Este elkezdem a sort azzal, ami nálam van, hátha kedve szottyan hozzá valakinek, hogy folytassa.
      Esetleg az asszonynak kell épp egy flex, nem szeretnéd nekiadni a B&D-t (megértem), nehogy valami ócskát kapjon húsvétra!
      Che, OdinHEM és Atti69 kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Bosch PSR 1080 Li - akkus fúró/csavarozó

        Felhasználhatóság: 5/5
        Ergonómia: 5/5
        Akku élettartam: 3-4 éve töretlen
        Ár: 20.000 körül

        A legjobb szerszámom. Erős, kényelmes, csavarokat gond nélkül húzza. Fúrónak még puha falba is ezt használom. Dugókulcs fejet is teszek rá. 3-4 éve húzza, akkun nem látszik az öregedés nyoma. Bátran neki lehet fogni egy nagyobb munkának, nem a megállásról és a töltögetésről fog szólni. Kíváncsi leszek, cellák cseréjekor könnyű lesz-e szétbontani, Bosch néha eléggé telerakja patentokkal a gépeket. Gomb elengedésekor nincs utánhúzás, mert a motorra rákapcsol ellenirányú áramot, blokkolja. Gondoltam, ez lesz a gyenge pontja, de nem okoz problémát.
        Jó lett volna egy Li-2, amin van két fokozatú fordulatszám tartomány (nyomatékos/gyorsabb), illetve kivehető akksi, azonban az jóval drágább.

        Click image for larger version

Name:	Bosch+PSR+1080+LI+akkus+furocsavarozo+cserelheto+akku.jpg
Views:	1
Size:	74.0 KB
ID:	151512
        Che, Atti69 és mátéapu kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Workzone JOZ-SP37 akkus fúró
          Típust szerintem frissítették már, kicsit átfaragták a kinézetet.

          Felhasználhatóság: 4/5
          Ergonómia 5/5
          Ár: 13000
          Akku: Bosch-hoz képest kisebb kapacitás.
          Valamelyik Bosch-nak a másolata. Kétfokozatú fordulatszám állító. Bosszantóan sokszor lemerül. Az akksit egy nagy töltőbe kell beledugni, gyanúsan gyorsan végez. Amíg van benne áram, addig elég jó. Kissé erősebb, mint a fenti Bosch.
          Click image for larger version

Name:	KW31_h_nagy_01_01.jpg
Views:	1
Size:	53.7 KB
ID:	151513


          Powerfix flex állvány – talán Lidli
          Felhasználhatóság: 0/5
          Ár: 3-5000
          Gondoltam megúszom egy normális flex állvány építését és megvettem ezt. Az szép dolog, hogy minden irányban állítható. Azonban annyi felé nyeklik-nyaklik. A tartórésznél a csavart átvezették egy műanyag perselyen. Nem lehet normálisan meghúzni, menetet se tudok bele vágni, mert szélesebb a lyuk, mint a standard flexi csavar. Ez az a termék, amit vásárlás után rögtön javítani kell. A befogópofák is szögben állíthatók, tehát meghúzni se lehet, mert elnyaklik.

          Click image for larger version

Name:	P1240245.jpg
Views:	1
Size:	194.0 KB
ID:	151514Click image for larger version

Name:	P1240246.jpg
Views:	1
Size:	189.1 KB
ID:	151515

          - - - Updated - - -

          Bosch PWS 700 flex

          Felhasználhatóság: végül is 5/5
          Ergonómia 1/5
          Ár: 13000

          Végül is jó gép. Az elsőt tízszer csaptam a betonhoz. Az első dobás indokolt volt, a többi meg már úgy is mindegy, mert szétfröccsent a spiáter forgóház. A hiba ott kezdődött, hogy bármennyire meghúztam, leállításnál lelazult az anya. Rászoktam arra, hogy laza csavarra ráindítottam, a perdület rábikázta. Akkor meg nem tudtam lelazítani. Mióta karton korongot teszek az anya alá, ilyen jellegű gondom nincs (köszi Heegany). A bekapcsoló gombja nem igazán akar beakadni, ezért igen körülményes beindítani. Főleg kesztyűben. A ház túl vastag, nem tudom rendesen megmarkolni egy kezes munkához. Ezen kívül teszi a dolgát, jó gép. Sokat kibír.

          Click image for larger version

Name:	Bosch flex.png
Views:	1
Size:	316.4 KB
ID:	151516
          Che és heeegany kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Mastech MY-64 multiméter

            Felhasználhatóság: ha megszokod a furcsaságait, akkor 5/5

            Ez egy jó és pontos multiméter. Olcsóbbak kapnak egy véletlen löketet (aku direkt árammérés ) és elmászik a mérőművük. A gyári mérőkábele is alacsony ellenállású, tűhegyes. Elemcsere körülményes, le kell szedni a hátlapot. Merülő elemnél elkezd furcsa, pontatlan értékeket mutatni, mindenképp cserélni kell, ha jelzi.

            Click image for larger version

Name:	mastech.jpg
Views:	1
Size:	84.1 KB
ID:	151517



            Workzone digitális tolómérő - Aldi
            Felhasználhatóság: 0/5
            Ár: 3000

            Vettem, csak hogy legyen. Kár volt. Valami igen komoly tervezési hiba van benne. Ha a kijelzős résznél fogva húzod, sokszor nem hajtja folytonosan a számlálót és centiket elcsúszik a mérés. A kis keréknél forgatva működik, de úgy meg igen körülményes hajtani. Ha épp olyanja van, akkor lehet vele tizedeket is mérni, ha épp nem, akkor háromból háromszor mást mutat cm eltéréssel.
            A ráragasztott papír skálával többre megyek, mint a kijelzővel.

            Click image for larger version

Name:	tolómérő.jpg
Views:	1
Size:	51.2 KB
ID:	151518

            Komment


              #7
              Tesco gazdaságos akkumulátoros fúrógép

              Felhasználhatóság:
              gyári kivitelben 0/5
              átalakítva: 4/5
              ár: 3000

              Gyári NiCd akksival se gyenge, kapacitása is elég jó. Aztán a második töltést már nem érte meg, mert az akkuk közt szétrozsdásodott az összekötő fémpánt. Ha már szétszedtem, átalakítottam Li cellásra.
              Belefér 6db a talpába (2x3 sorolva).
              Így van egy erős és nagy kapacitású akkus fúróm - amit nem használok.
              Gomb elengedésre utánfut, facsavarnál zavaró. Nyomatékhatárolót bekapcsolva javul a helyzet, de nem túl jó, hogy koppnál még pörög párat a szerszám a horonyból kiugorva.
              Ha van néhány Li cellád, ennél olcsóbban nem kapsz jó akkus fúrót.

              Click image for larger version

Name:	Tesco_akkumulatoros_furo___csavarozo_gep_96224668911278.jpg
Views:	1
Size:	22.2 KB
ID:	151520

              Komment


                #8
                A ráragasztott papír skálával többre megyek, mint a kijelzővel.
                Valaki nem tud valóban 0,05-ös 150m/m-es hagyományos tolómérőt emberi áron?
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  #9
                  Bolhapiac. Amit a boltban kapni az egy rakás izé. A csúszka alapból 1/2-ed mm-t lóg

                  Komment


                    #10
                    Lehet kapni minőségit, csak győzd megfizetni...

                    Komment


                      #11
                      Igaz, de a 30-40 éves tolómérők tökéletesen mérnek, az új középkategóriás pedig a laza, ide-oda billegő pofájával eleve használhatatlan.

                      Komment


                        #12
                        nekem a 86-ban vásárolt magyar (MOM) , már egy kicsit rozsda foltos de pontosan teszi a dolgát ... A vele egykorú MITUTOYO -t meg könnyebben le is tudom olvasni .... és nem digitális egyik sem !

                        Komment


                          #13
                          Tolómérő tekintetében maradok a hagyományos nóniuszos kivitelnél,sem órásra,se digitálisra (bármely márka és bármely árfekvés) nincs szükségem.Amennyiben nagyon pontos méretellenőrzést kell végeznem,akkor hagyományos tolómérő, mikrométer és mérőóra esetleg mérőhasáb és élvonalzó,derékszög,szögmérő,de mind csak manuális.

                          Nagy bánatomra a durvább mérésekre,már nem lehet kapni 1M-es mérőszalagot,pedig az eleje szokott lekopni,mert ott használom a legtöbbet.

                          Üdvözlettel:Che

                          Komment


                            #14
                            MITUTOYO -t meg könnyebben le is tudom olvasni ... és nem digitális egyik sem !
                            Találtam elfogadhatót.....egy órás küzdelem után ki-írta csak előreutalással!Nem is láttamm!Ezt...nekik,megint nem lessz
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              #15
                              mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ezt...nekik,megint nem lessz
                              Ebben ne legyél biztos

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X