Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Motorblokk festése

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Motorblokk festése

    Beagle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És a mai állapot
    Hát ez gyönyörű. Nagyon szép motort építessz. Csak ügyesen így tovább.
    A blokkot mivel festetted le? Én hőálló fekete kályhafestéket vettem nemrég - igaz nem erre a célra - de annyira szép matt felülete van, hogy egy kicsit átvaxolva akár a motorhoz is jó lehet. Egy baja van: lemossa a benzin. De az olajat bírja.
    Utoljára szerkesztve a következő által: soveny; 2013 márc. 05, 17:21. Oka: Áthelyezve az idézett hozzászólás témájából

    #2
    Beagle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És a mai állapot:
    Ez valahogy nagyon hasonlít az enyém blokkjára Kb ugyanilyen a festése

    CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én hőálló fekete kályhafestéket vettem nemrég - igaz nem erre a célra - de annyira szép matt felülete van, hogy egy kicsit átvaxolva akár a motorhoz is jó lehet. Egy baja van: lemossa a benzin. De az olajat bírja.
    Én először hőállóval festettem, hát megbántam... Annyira nagy hő nem éri, de a legkisebb olaj és benzin is lemossa.
    Aztán matt fekete akril festéket kapott. Az bírja a benzint, olajat mag azt a hőt is amit ott kap. (henger, hengerfej természetesen hőálló, de az ha ráég rendesen akkor benzinálló lesz)
    Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2013 márc. 01, 14:06.

    Komment


      #3
      heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Én először hőállóval festettem, hát megbántam... Annyira nagy hő nem éri, de a legkisebb olaj és benzin is lemossa.
      Aztán matt fekete akril festéket kapott. Az bírja a benzint, olajat mag azt a hőt is amit ott kap.

      Köszi a segítséget. Veszem az akrilt és fújom. A hengerre pedig megy ez a kályhafesték.
      OdinHEM és mátéapu kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Annyira nagy hő nem éri, de a legkisebb olaj és benzin is lemossa.
        Ha nincsennek otthon nőnemű lények, a sütő jó dolgokra használható a piskótasütésen kívül.
        OdinHEM, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.
        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

        Komment


          #5
          wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ha nincsennek otthon nőnemű lények, a sütő jó dolgokra használható a piskótasütésen kívül.
          Belegondolni is rossz hogy mit szólna anyám vagy tesóm ha a blokkházat betenném a sütőbe

          De egyénként jó megoldásnak tűnik. Kérdés hogy mennyivel ellenállóbb a felület mint a normál festékkel?

          Komment


            #6
            wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ha nincsennek otthon nőnemű lények, a sütő jó dolgokra használható a piskótasütésen kívül.
            De az sem utolsó, ha van egy konyhai haználatból már kimustrált, de még nagyon jól működő palackos gáztűzhely kinnt a fészer alatt
            wsievers kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Szervusztok!


              Ott van ám még a jó öreg villanyrezsó is,ami nagyon jól használható melegítésre,egy 2000 W.-oson,nem olvasztani,de főzni lehet a cint,a vason meg előjön a sötétkék futtatási szín.Nagyon egyszerűen élek,de ha megkérném a Párom,hogy betehetném e,a sütőbe a vasaimat,-már nyitná is az ajtaját a sütőnek.Nem szoktam ilyet kérni tőle,mert ahol az ételünk készül,azt tisztelni kell!

              Üdvözlettel:Che
              Utoljára szerkesztve a következő által: Che; 2013 márc. 01, 22:31.
              mátéapu, Hajtókar és 2 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ha nincsennek otthon nőnemű lények, a sütő jó dolgokra használható a piskótasütésen kívül.
                Csőben sült henger JAWA párolt hengerfejjel dekliben tálalva. Remekül hangzik




                Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                ha megkérném a Párom,hogy betehetném e,a sütőbe a vasaimat,-már nyitná is az ajtaját a sütőnek.
                Az enyém valószínűleg az utcaajtót nyitná és repülni tanítaná a dolgaimat. Amúgy egy tündér,de ezzel inkább nem tesztelném a türelmét.
                Che, és kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Kedves Che! Úgy látom e téren is hasonlóan gondolkodunk

                  Komment


                    #10
                    Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Szervusztok!


                    Ott van ám még a jó öreg villanyrezsó is,ami nagyon jól használható melegítésre,egy 2000 W.-oson,nem olvasztani,de főzni lehet a cint,a vason meg előjön a sötétkék futtatási szín.Nagyon egyszerűen élek,de ha megkérném a Párom,hogy betehetném e,a sütőbe a vasaimat,-már nyitná is az ajtaját a sütőnek.Nem szoktam ilyet kérni tőle,mert ahol az ételünk készül,azt tisztelni kell!

                    Üdvözlettel:Che
                    Én egy elég nagy méretű infralámpát használok, talán 25O wattos, műanyagoknak nagyon bemelegít, bukóról már olvasztott le siltet, de frissen fújt fémalkatrészekre a legjobb, próbáljátok ki, könnyű beszerezni, olcsó. Kiszuperált állítható asztali lámpa vagy csíptetős vagy bármi. Ja, és nem lesz szórógittszaga a bejglinek. Anyám arca jut eszembe, amikor a konyhai gázon krosszCZ hengert hüvelyeztem....

                    Komment


                      #11
                      Hajtókar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Anyám arca jut eszembe, amikor a konyhai gázon krosszCZ hengert hüvelyeztem...
                      Az indoklásaidra enyhült valamelyest a tekintete? .

                      Komment


                        #12
                        CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Hát ez gyönyörű. Nagyon szép motort építessz.
                        Köszönöm,igyekszik az ember... Sajnos a krómokra már nem jut pénz,de jövő télre azt is összespórolom...



                        heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Én először hőállóval festettem, hát megbántam...
                        Én is! és ÉN IS! Nagyon kíváncsi voltam már a hangjára,töltöttem benzint a úszóházba,persze mellément,kicsit és persze lemosta a hőálló feketét! Jövőre az is akryl lesz.

                        Így járattam a műhelyben:Click image for larger version

Name:	Fénykép0236.jpg
Views:	2
Size:	179.6 KB
ID:	134779
                        Utoljára szerkesztve a következő által: Beagle; 2013 márc. 04, 17:25.

                        Komment


                          #13
                          Beagle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Én először hőállóval festettem, hát megbántam...
                          És mit szólnátok a frankóhoz?Olcsó és jó és könnyen pótólható.Fekete táblafesték.Több éve használom kárpitok,kipufogók festésére.
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            #14
                            Beagle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sajnos a krómokra már nem jut pénz,de jövő télre azt is összespórolom..
                            Milyen krómokra? Ez igy szép ahogy van, szidolt neki vagy timföld + nitro hígító vagy cilit banget és ragyogni fog mint a Salamon t@ke...

                            Komment


                              #15
                              mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              És mit szólnátok a frankóhoz?Olcsó és jó és könnyen pótólható.Fekete táblafesték.Több éve használom kárpitok,kipufogók festésére.

                              Végül is lényeg hogy matt fekete legyen
                              Majd legközelebb lehet hogy valami ilyesmi lesz

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X