Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Műanyagok alakítása (hegesztés, ragasztás, öntés)

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Műanyagok alakítása (hegesztés, ragasztás, öntés)

    Tapasztalat megosztásra kérem fel a becses társaságot.
    A történet onnan indul, hogy letörtem a motor műanyag indexét. Mind a kettőt.
    Ez nem nehéz, boruláskor rögtön törik.
    Mivel ez egy olyan termék, amire gyakran szüksége van az embernek, a boltok tartanak belőle cseredarabot. A legolcsóbb helyen 6000 forintért...


    A fekete ház polipropilénből van fröccsöntve.
    Pillanatragasztó fogja, de szerettem volna anyagában ragasztani.
    A polipropilén oldószereknek elég jól ellenáll, úgyhogy aceton, xilol, toluol, benzol csak elpárolgott róla.

    Utána a hagyományos módszert választottam. Forrasztópákával vájatot húztam az illesztésnél (ez ideiglenesen összetartotta, majd egy darab műanyagot apránként beleolvasztottam a résbe és pákával beledolgoztam. Utána reszeltem, políroztam.

    A forrasztás tartós, de gyakorolni kell, mert eléggé kráteres.
    A polipropilénnel nagy bajom, hogy hőre zsugorodik, ezért eltávolodnak a ragasztandó felületek, kell a kitöltőanyag.

    Próbáltam hővel kisimítani a felületet, nem nagy sikerrel.

    Láttam, a nagyok hogyan csinálják:
    A ragasztandó felületet végigmarják, egy V alakú árkot képeznek. Ezt kitöltik ragasztórúddal.

    Click image for larger version

Name:	linoleum_hegesztes.jpg
Views:	1
Size:	12.0 KB
ID:	157950

    A következő próbálkozásom műanyag öntése házilag.
    Az olvasztott műanyag eléggé sűrű, nem véletlenül nyomással fröccsöntik.
    Tehát az újraolvasztás-újraöntés nem egyszerű.

    ABS nevű műanyag acetonban feloldható és önthető.
    Ezt próbáltam párszor, szép lemezeket és fóliákat tudtam önteni. Vastagabb testeknél még kicsi a siker, mert a használt oldat híg volt, száradáskor behúzódott.

    Ha valakinek van tapasztalata és megosztaná, tessék, itt az alkalom!

    #2
    A ragasztandó felületet végigmarják, egy V alakú árkot képeznek. Ezt kitöltik ragasztórúddal.
    Ez a megoldás ! Én vettem " ragasztás a hegesztés erejével " szlogen alatt reklámozott csodaszert, ami természetesen marhára jól működik, az árubemutató emberke kezében. Egyébként egy kalap sz@. ! Na ,olyat ne vegyél.
    OdinHEM, bokor28 és mátéapu kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Ezt próbáltam párszor, szép lemezeket és fóliákat tudtam önteni. Vastagabb testeknél még kicsi a siker, mert a használt oldat híg volt, száradáskor behúzódott.
      Ne kinlódj!Öntsd ki aluból,csak jó folyósítószer kell!
      bokor28 kedvelte ezt.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #4
        Én vettem „ragasztás a hegesztés erejével” szlogen alatt reklámozott csodaszert, am
        Én is vettem.. Az egyik komponens nagyon apró(0.2-03mm) üvegbogyó szerű. A másik komponens átlátszó folyadék. Törött füleket ragasztottam autó lámpára, + Fiat doblo törött szelepdeklit. Jók lettek.

        - - - Updated - - -

        csak jó folyósítószer kell!
        + meleg+forma. Folyósítás: Konyhasó+bórax?
        OdinHEM és bokor28 kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ne kinlódj!Öntsd ki aluból,csak jó folyósítószer kell!

          Ne kinlódj !Nyomtasd ki 3D ben !
          OdinHEM, Atti69 és wsievers kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Ne kinlódj !Nyomtasd ki 3D ben !
            Ne öntsd ki azért is! Vasra vágyunk,nem műanyagra!
            Lemezjáték kedvelte ezt.
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #7
              Állítólag az is van már --jó biztos nem egy acél , de valami fém .

              Komment


                #8
                Fent említett ötletek bőven 6000 Ft feletti időpocsékolással járnak. Némelyik szerintem költségben is veri a legolcsóbb bolti árat. Jót olcsón? Azt már hozzás sem teszem, hogy gyorsan, mert eleve üti egymást a kettő. Már ha az olcsóságot a hazai bérszínvonalhoz mérjük.

                Ezért jó a veterán motor. Azon nincs index.
                wsievers, Che és 2 további látogató kedvelte ezt.
                Everything is better when you decide you don't care.

                Komment


                  #9
                  Milyen két komponensű epoxit érdemes venni? (Kis kiszerelésűt.)
                  Uverapidot próbáltam, mind 5, mind 20 percest. Nagyon érzékenyek a pontos adagolásra, ami szemre elég nehéz, mert máshogy terül a két komponens. Ha kicsit eltér, akkor nem keményedik ki, hanem örökké rugalmas és kissé szagos marad. Pattexet is vettem, az talán egy fokkal jobb. Olyan kellene, amelyik utána csiszolható és normálisan adagolható, normálisan ki is köt.

                  Komment


                    #10
                    máshogy terül a két komponens. Ha kicsit eltér, akkor nem keményedik ki,
                    Ezzel sokszor én is bajban voltam, nekem ez az "ikerfecskendős" kivitel bevált:

                    Click image for larger version

Name:	versachem_titan.jpg
Views:	1
Size:	120.4 KB
ID:	150046

                    Ami a márkát illeti, nem tudom melyik jobb vagy rosszabb, a képen láthatót sikerrel használtam többször is.

                    Komment


                      #11
                      Ma jött meg a posta Kínából.
                      Keresőszavak: Super Power 5 Second Fix UV Light Repair Tool Glue Refill Liquid Plastic Welding


                      Click image for larger version

Name:	UV.jpg
Views:	1
Size:	78.9 KB
ID:	150058
                      UV fényre kötő ragasztó - mint a fogászatban a kompozit tömés, csak átlátszó.
                      Sokan szidták, mint a bokrot, hogy csak egy átverés.
                      És láss csodát, működik.
                      A félreértés abból adódik, hogy egyszeri ember úgy gondolja, meglegyinti fölötte a varázstollat, ez meg megáll, mint a fagyott hal. Inkább kitöltőanyag, mint rétegragasztó.
                      Alaposan át kell világítani több irányból. Vastagabb ragasztásnál több rétegben felvinni. Csak a megvilágított réteg fog megkötni, tehát porceláncsésze fülét nem ezzel kell visszatenni. (Ugyan nem tudom, hogy idővel kiköt-e, vagy a már megvilágított rétegben zajló reakció át fog-e terjedni a még képlékeny részekre.)
                      Amihez nem tapad hozzá, azt nem fogja ragasztani, csak ha beágyazza az ember a tárgyat - nikkelezett felülethez nem tapad.
                      Kiváló olyan helyekre, ahol a pillanatragasztó esélytelen, mert nem lehet összenyomni. Kisebb kitöltésekre pazar (törött kábelcsatlakozók).
                      És itt a csoda: https://goo.gl/photos/MppjLxbwhVCwj1Tr8

                      Komment


                        #12
                        Ez a ragasztó van annyira erős mint pl. egy 2k epoxi ragasztó?
                        Mennyi piculát kértek érte a kínai felebarátaink?

                        Komment


                          #13
                          600ft volt egy toll és két adag ragasztó. Olyan hú de sokat még nem kísérleteztem vele, hogy ismerjem. Szerintem epoxi jobban tapad olyan anyagokhoz, amiket ezzel próbáltam összekötni. Ha kiköt, akkor eléggé kemény lesz. Nem mérvadó a kísérlet, mert az uv lámpa eleme már félig merülten érkezett. Átszerkesztem nagyobb elemre és megnézem, segít-e a kötés gyorsításában. Közben eszembe jutott, hogy műkörmösök is használnak ilyen anyagokat.
                          Ki fogom még próbálni komolyabb UV sugárzóval: UVC germicid csővel és UVA/B-ben is sugárzó csövekkel. Talán mélyebben átvilágítják az anyagot, mint ez a pici led. Kvarclámpa is jó lehet, az is szór UVC-ben.

                          Komment


                            #14
                            És itt a csoda:
                            Kár ,hogy ritkán kell gémkapcsot ragasztanom papírlapra !...

                            Komment


                              #15
                              Egyelőre csak negatív kísérleteim vannak.
                              Leégettem az eredeti ledet. A boltban ugyan vettem UV ledet, de valószínűleg más frekvenciájú fényt sugároz, nem akaródzik tőle rendesen kikötni a ragasztó. Csak a felületét köti ki a csöppnek, a belseje folyós marad. Gyors átfutásra nem találtam semmi értelmeset a ragasztó működéséről, vagy a kötés hullámhossz függéséről. UVC-re egyáltalán nem reagál. UVA besugárzócsövekre ugyanúgy, mint a nem megfelelő hullámhosszú led-re. Kvarclámpára (aminek elvileg pont 365nm-en van egy karakterisztikus sávja) is csak ímmel-ámmal köt.
                              Tehát egyelőre kísérlet leáll, várom Kínából a 365nm ledet.
                              Ami nagyon zavaró, hogy ennek a ragasztónak rendkívül szúrós szaga van, ami nem akar eltűnni. Egyelőre nem tudom eldönteni, hogy teljes kikötés után eltűnik-e a szag.
                              Ahogy olvasom, ez a technológiát egyes területek (elektronika, mobiltelefon képernyőcsere, mikromechanika, szélvédőjavítás, körmösök) alkalmazzák, kaphatók itt is jó minőségű ragasztók. Külön fémre, fára, üvegre, eltérő viszkozitással. Ez a kínai minőségben valószínűleg a legalja.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X