Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Rozsdaoldás-foszfátozás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Gondolom a szomszédok nagyon örültek neked
    Valóban elég hangos a művelet,de én már hozzászoktattam a szomszédokat a zajokhoz,hiszen karosszérialakatos vagyok.
    Az mondjuk igaz,hogy ilyet nem vasárnap délben illik csinálni....
    sepy és Che kedvelte ezt.

    Komment


      #32
      Beagle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Az mondjuk igaz,hogy ilyet nem vasárnap délben illik csinálni...
      Hát mifelénk vasárnap délbe már mindennel zajonganak. De néha még vasárnap reggel 6-kor is....
      Persze ha én zajongok(na persze nem reggel)rögtön csúnyán néznek rám

      Komment


        #33
        Beagle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        azzal is rumbatök és kész.
        Ennyi tökölés után még jó hogy jó !
        OdinHEM és Che kedvelte ezt.

        Komment


          #34
          Annyiféle praktikát leírtatok már, hogy alig lehet követni. Nem tudom, hogy a Korant-ot próbálta-e valaki és milyen eredménnyel. (Bocs, ha volt már róla szó, de nincs időm most utánanézni.)

          Komment


            #35
            csak a felest nem szabad összekeverni a három cakkossal mert annak hamarabb lesz eredménye mint a tankban a rozsda maratásnak! Üdv mindenkinek.




            Kedves Márkatárs Zsolti! Tisztázni kellene egy apróságot, mi is az a Korant?, elnézés a kérdésért. Én végig lapoztam az eddigi hozzászólásokat de nem hallottam erről az anyagról, lehet,hogy ostoba vagyok de gyengém volt a kémia. Ettől függetlenűl nem tetszik a rozsda a motorom tankjában és miután a karbit teljesen kitakarítottam a tankkal is hasonlót akarok csinálni még mielőtt kinyitnám a benzi csapot újból. Tényleg ennyi megoldásból a sok lehetőség miatt nehéz a választék. Ezt nevezik a Bőség zavarának! Üdv, Mindenkinek.

            Komment


              #36
              sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Kedves Márkatárs Zsolti! Tisztázni kellene egy apróságot, mi is az a Korant?,

              Pedig jó lesz,ha időbem elkezded forgatni a tankod mellett a Korán-t is .

              sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              nem hallottam erről az anyagról
              mert ez egy elég nagy anyag..........
              Beagle, OdinHEM és madorka kedvelte ezt.

              Komment


                #37
                sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                mi is az a Korant?

                Megtaláltam a titkot,íme:Korant Rozsdaátalakító Festék - Kemikál

                Komment


                  #38
                  kÖSZÖNÖM fIÚK AZ ÚTBAIGAZÍTÁST! aZÉRT AKKORA SÖTÉTSÉG NINCS NÁLAM, HOGY KÉT DOLGOT ÖSSZEKEVERNÉM. aZT TUDOM AZ ELSŐHÖZ NEM HÍGÍTÓ HANEM ÉSZ KELL. LÁTJÁTOK MIT TESZ AZ ékezet.! Madorkának is köszi a konkrétumot. Valószínű ez lesz a megoldás. Benzingőzt és jó gyújtást hozzá. Üdv. Sepy.

                  Komment


                    #39
                    Köszi Madorka a segítséget. Nekem a gépem egyszerűen nem akarta tegnap a linket beszúrni.
                    Sepy elnézést a kellemetlenségért. Mentségemre szolgáljon,hogy muszáj volt gyorsnak lennem, mert a főnökömet mégsem illik nagyon megvárakoztatni az ebből következő esetleges anyagi hátrányok miatt.
                    OdinHEM, sepy és wsievers kedvelte ezt.

                    Komment


                      #40
                      Sziasztok!
                      Valaki használta már festék -rozsda oldásra a trisó (nátrium foszfát) mész 1-1 arányú tejfölszerű keverékét?

                      Komment


                        #41
                        lacbp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Valaki használta már festék -rozsda oldásra a trisó (nátrium foszfát) mész 1-1 arányú tejfölszerű keverékét?
                        Nem,de kiváncsi vagyok a tapasztalaidra.
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          #42
                          Kipróbáltam ezt a meszes trisós dolgot. Végül is működik. bár szerintem elég gyenge... Majd megpróbálom kromofággal is. De a lengőkarokról 1 átkenés után vízzel lemosva 80-90 % ban lehozta a festéket..
                          Utoljára szerkesztve a következő által: lacbp; 2013 ápr. 12, 20:41.

                          Komment


                            #43
                            Sziasztok!

                            Tudna esetleg valaki segíteni ennek a terméknek a beszerzésében:
                            Click image for larger version

Name:	DSC00051.JPG
Views:	1
Size:	112.7 KB
ID:	137250

                            Én ezt használom - használtam a legkényesebb helyeken. Gyönyörű fekete felületet csinál a legvadabb rozsdából is. Sajnos már csak pár cseppnyi van belőle. A kereskedő, akitől vettem, nem tudja beszerezni. A Truttle termékek között sem találom. Ha valaki be tudja szerezni - reális áron - akkor érdekelne. Anno 10-éve 1800 Ft volt 1,25 dl.

                            Előre is köszönök minden segítséget.

                            Üdv: CZsolti
                            sepy kedvelte ezt.

                            Komment


                              #44
                              Ro 55 után nektek is kicsit sárgás lett a felület? Vagy utána vízzel le kell mosni? Trisós zsírtalanítás leszedi a foszfátot is? Mert szintereztetés előtt gondoltam így zsírtalanítok...

                              Komment


                                #45
                                Nos, én már nem tudom melyik megoldást alkalmazzam. De nekem a hengerről kéne leszedni a roszdát de úgy hogy a belső oldal ne sérüljön, ott ahol a dugó végzi a dolgát. Vagy ott nem okoz kárt az anyagban?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X