Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    ha az ötlet utópisztikusnak tűnik,de merni kell álmodni és hinni a jövőben,mert amerre a dogok ma haladnak,az a pusztulás.
    Hát elég rossz az irány az biztos, csak az a gond hogy kis emberként sok mindent nem tehetünk azon kívül amit jelenleg teszünk .
    Sajnos egyre gyakrabban futok bele hogy a szeretett járgányhoz vett zsír új alkatrész silány minőségű. A legutóbbi a sorban az első villa. Max fél éves de a hegesztés az már eltört rajta(a felső kormány kiflinél)... Vittem is vissza a boltba, de gyártani meg már nem gyártják úgyhogy nemtom mi lesz .

    Komment


      Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      amerre a dogok ma haladnak,az a pusztulás.
      No igen kedves Che barátom!Igaz hogy annak idején Galileinek is ezt mondta a hivatal(inkvizíció!) hogy ha mindenki valami újjal állít be(mármint hogy a föld forog!!!!) hová jutna a világ?Pusztulás és káosz lenne úrrá a világon!Szerintem a mai technikai színvonal sok mindenre képes!Még arra is amit javasoltál hogy olcsó,egyszerű,könnyen javítható járgányt állítsanak elő!...........csak hogy,......és itt jön a bibi!Vannak bizonyos érdekszférák amik ennek nem örülnének!Más:Olvasgattam az utóbbi méjenszántó eszme futtatásaitokat és azt kell mondanom mindenkinek igaza van!Szerintem a Suzuki az a bonyolultság felső foka amit már nem érdemes fokozni!Abból is kiderül hogy több mint 13 éve amikor ujonnan hazahoztuk belenéztem és dícsérgettem hogy milyen kis karburátort szereltek rá!!!!!!(aúúúúúúú!!!!!!)Ugyan így nem bírok az ETZ áram köreivel mert nekem a komputerizálás felső foka az IZS-volt (nem hiába jutottak az elvtársak elsőként az űrbe!).............na jó befejezem zsibbasztásnak ennyi is elég!A csúcs technika!!!!!

      Komment


        Mintha valami olyasmi réme hogy ma már kötelező néhány biztonsági berendezés(ABS) az új járművekbe. Tehát faék egyszerűségű autót már csak emiatt nem lehetne gyártani.
        Aztán persze jön még az is hogy a kis szériás gyártás nem túl költséghatékony.

        Persze elmélkedni lehet. Mondjuk valami hibrid féleség, elektromos hajtással, de kis aksikkal. A szükséges szuflát meg valami fixfordulatú eszközzel megtermelni. Ami lehetőleg bármilyen gyúlékony folyadékkal-gázzal elketyeg (mondjuk gázturbina? Bár annak milyen a hatásfoka? )

        Komment


          Ne fáradj vele először is soha nem lesz forgalmid másodszor a fejlesztés ára elviselhetetlenül magas.
          Ezeket a törpe autókat már rég kitalálták (nem hibrid hajtással, mert az egy hülyeség) és gyártják, az eu-ból aránylag könnyen honosíthatók.
          Utoljára szerkesztve a következő által: Gyula-bá; 2014 dec. 19, 12:19.

          Komment


            Kell a francnak törpeautó Én valami normális, autó méretű járgányra gondolok. Amibe, ha kerekek és sárvédők nélkül, de befér a motorom! (Swiftbe befér, szóval egy kicsit nagyobb autóba, ha nincs elcseszve akkor szintén be kell férjen)

            Persze tisztába vagyok azzal hogy egy ilyen projektre rámenne egy lottóötös. De ha kétszer megnyerném akkor belevágnék

            Komment


              Amit már valaki kitalált nem lenne értelme a vagyonodat rákölteni! A pénzmágnások miatt úgysem lenne belőle csak elképzelés és terv. A hibrid hajtás olyan vevő vakítás mint a turbó motor.Jó az addig míg el nem múlik 5 éves igaz addig sem igaz az a nagy takarékosság mit írnak róla. Pl. fogyasztás 3,5-4 liter és turbós esetén ez ha menni is akarsz 8-9 liter. Majd következik a turbó-önindító - akku csere.a start- stop rendszer miatt ezen alkatrészek gyorsabban kopnak. Én sem rajongok a Suzukiért de amit fogyaszt és a szervizelésre kell költenem töredéke egy ilyen " csoda" gépre. Ez az újfajta vevő vakítás!

              Komment


                Néhány éve a török kormány bejelentette,hogy készít olcsó autót.....Gépsor volt,próbaszéria volt!!

                Hol-nem-volt.

                Lehet találgatni,nemzeti támogatás,fegyvertámogatás,alkatrészhiány,vagy akármi miatt,bazár bezárt.

                Hová lett a vizes autó?
                Hová lett a vízzel hígítható üzemanyag-adalék?
                Mindkettő az autó-motorban volt bemutatva,működött......
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  Miért kell egyáltalán minden gépjárműbe belső égésű motor? Miért nincs olcsó elektromos autó? A mai napig nem lehet kapni normálisat olcsón. A titok, hogy az elektromos autóhoz nem kell alkatrész, mert nem romlik el. És nem kell olaj. Nem kell bonyolult váltószerkezet és kuplung. Tehát az autóiparnak nincs benne haszna.
                  Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2014 dec. 20, 15:51.
                  "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                  "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                  Komment


                    A hibrid hajtásnak (szerintem) egyedül akkor van értelme ha valami olyan "motort" használunk aminek a fordulatszámát nem lehet, vagy nem érdemes gyakran módosítani. Ezért írtam a gázturbinát. Az, ha jól tudom nem pörög fel valami gyorsan. De cserébe bármilyen gyúlékony anyaggal működik. (bár a hatásfokát nem tudom).
                    Egy ilyen rendszernél az aksi csak amolyan puffer lenne.

                    Persze vannak már hasonló elképzelések (gázturbina-villanymotor). Ebből gondolom hogy nem teljesen halott az ötlet.

                    Az elektromos autóknak a nagy hátrány még mindig a hatótáv. Ha lemerül akkor azt feltölteni nem fél perc.
                    Persze, léteznek már pár perc alatt tölthető autók, de annak az áramfelvétele akkora hogy minden töltőállomásra kellene egy bika trafó. (és ehhez jön még az hozzá hogy a kitermelt energiahordozóból készült áramnak csak a 30%-a jut el az autóig! A többi elvész útközben. Tehát a hatásfoka nem valami jó. És persze a 30%-ban még nincs benne az hogy az aksi is töltődjön.)

                    Komment


                      És a tetejébe 2-3 év után kidől az akku, a csere meg horror összeg sajna... A jelenlegi formájában a hybrideknek meg értelme nulla...

                      Komment


                        Bocsi, hogy nem idevág, csak nem tudom máshova írni. Ne tudjátok milyen idő van itt! Zuhog az eső, villámlik, és dörög!
                        Nem furcsa ez tél közepefelé?
                        "Akaraterő és szorgalom, ez a két tulajdonság az, amellyel bármilyen célt el lehet érni."

                        Komment


                          Üdv Örs!

                          Éppen ilyen az időjárás nálunk is. Jobban elviselem mint a havazást,bár ilyenkor az lenne az igazi.

                          Komment


                            Örs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Bocsi, hogy nem idevág, csak nem tudom máshova írni. Ne tudjátok milyen idő van itt! Zuhog az eső, villámlik, és dörög!
                            Nem furcsa ez tél közepefelé?
                            Most már itt is uezt csinálja....kicsit én is furcsálom...

                            Komment


                              Nálunk kicsit szeles kb 7 fok , csapadék semmi ... ?

                              Komment


                                Szervusztok!

                                Orsházán,-úgy 22h körül először villámlással,majd egyre erősödő mennydörgéssel és egyre fokozódó hevességgel,idáig több mint 10mm. eső hullott. Most evett be a fene a műhelyből és csillapodni látszik az esőzés,de tényleg szokatlan jelenség ez,így Karácsony táján.
                                Nem vagyok hóimádó egyáltalán és még a hólapátok is a padláson pihennek,de úgy vélem lassan már elő kell hozni őket.Nagyon reménykedem benne,hogy enyhe telünk lesz,illetve óhajtanám,de a mezőgazdaság lehet hogy nem azonosulna az akarásommal.
                                Túl azon,hogy a fórum nem a Köpönyeg.hu és nem az Időkép.hu,-azért jó,ha ilyesmiről is szó esik,nem lehet mindig "srófokról" beszélni,-néha kell a csavarokról is.

                                Üdvözlettel:Che

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X