Közlemény

Collapse
No announcement yet.

3D nyomtató

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Heeegany, ez nagyon klassz! Az a fekete izé az micsoda? Nálam nem látszik jól.
    Igen, támaszanyag. Ez a ketyere két anyaggal dolgozik. A fehér a modell anyaga, a fekete pedig egy, lúggal oldható műanyag.
    Ha jól tudom az olcsóbb nyomtatók csak egy anyaggal tudnak dolgozni. Ezért visszahajló dolgokat nem is lehet velük. Ezzel viszont lehet. Egyszerűen aláépít ezzel az anyaggal, aztán mehet a következő rétegekben mehet rá.
    Click image for larger version

Name:	IMG_20131211_093123.jpg
Views:	1
Size:	189.9 KB
ID:	141050Click image for larger version

Name:	IMG_20131212_071916.jpg
Views:	1
Size:	177.3 KB
ID:	141051Click image for larger version

Name:	IMG_20131212_071921.jpg
Views:	1
Size:	179.4 KB
ID:	141052Click image for larger version

Name:	IMG_20131212_072028.jpg
Views:	1
Size:	185.0 KB
ID:	141053Click image for larger version

Name:	IMG_20131212_072033.jpg
Views:	1
Size:	182.4 KB
ID:	141054Click image for larger version

Name:	IMG_20131212_072042.jpg
Views:	1
Size:	182.9 KB
ID:	141055Click image for larger version

Name:	IMG_20131212_072052.jpg
Views:	1
Size:	183.5 KB
ID:	141056Click image for larger version

Name:	IMG_20131212_072059.jpg
Views:	1
Size:	182.9 KB
ID:	141057





    Az lenne a jó ha már a fémnyomtatás kezdene így elterjedni Azzal már szépen lehet dolgozni. Csináltak már helikopter alkatrészt is vele. Valamint olvastam egy cikket arról hogy tervek szerint az anyahajókon nem alkatrészeket fognak tárolni hanem lesz egy 3D nyomtató meg hozzá a tervrajzok. Aztán ha kel valami kinyomtatják és lehet is beépíteni.
    Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2014 szept. 09, 19:17.
    TZ, soveny és 3 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      anyahajókon nem alkatrészeket fognak tárolni hanem lesz egy 3D nyomtató
      Az Enterprise-on ezt hívják replikátornak már most is.
      Fergusson, heeegany és UK kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        madorka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Az Enterprise-on ezt hívják replikátornak már most is.
        Kitalálva már minden ki van, csak még a nagy részét fel is kéne találni

        Komment


          #19
          Ha összeraknád a porlasztót, akkor működne? Azért az nem volna semmi.

          Azért arra kíváncsi leszek egy fémnyomtatott alkatrész hogyan lesz pl. hőkezelve, vagy felületedzve?

          Komment


            #20
            Sajnos nem elég pontos hozzÍ  a nyomtató. Valamint meneteket sem tud nyomtatni, ezétr ami mennetes azt össze sem lehet tekerni.De pl a súber szépen passzol bele.

            Komment


              #21
              CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Azért arra kíváncsi leszek egy fémnyomtatott alkatrész hogyan lesz pl. hőkezelve, vagy felületedzve?
              Szerintem simán meg lehet csinálni vele nyomtatás után.

              Komment


                #22
                Üdv.
                Én is néztem ezeket a 3D csodákat,most 450 euró egy olyan nyomtató,ami teljesen műanyag mechanikával rendelkezik.
                Ennek előnye és hátránya is van.Hátránya hogy hamarabb kopik,esetleg törik,de előnye,hogy legyártja a saját alkatrészeit.
                A huzalok árai függ az anyag tulajdonságaitól,5.400-tól 9.700-ig láttam.
                Nekem nemrég Audi 80-hoz készítettek vele kilométer számlálóhoz fogaskereket,ami nagyon spéci lett.
                Sehol nem lehetett kapni gyárit,ezért nagy segítség volt.
                soveny kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  A nyomtatós cég, budapesti: www.craftunique.hu a címük, tőlük rendeltem egyet még az elején az olcsó adagból. Elvileg hó végére készül el, akkor elhozom. Fém kaszni, fém mechanika. Egy anyagos, PLA szálból nyomtat. Csodát nem kell várni! De kezdésnek jó lesz
                  CZsolti, heeegany és TZ kedvelte ezt.

                  Komment


                    #24
                    trainmodeller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A nyomtatós cég, budapesti: www.craftunique.hu a címük, tőlük rendeltem egyet még az elején az olcsó adagból. Elvileg hó végére készül el, akkor elhozom. Fém kaszni, fém mechanika. Egy anyagos, PLA szálból nyomtat. Csodát nem kell várni! De kezdésnek jó lesz
                    Izgatottan várom a beszámolót.
                    CZsolti kedvelte ezt.
                    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                    Komment


                      #25
                      Nem érkezett még meg, több, mint egy hónapos késésben vannak. Augusztusban kellett volna az első daraboknak kimennie de mostanában kezdtek el szállítani. Szeptember közepe-végére ígérték a mieinket, azután változott ez október végére. Az első beszámolók már fent vannak azoktól akik megkapták és üzemeltetik, nagyon jók a tapasztalatok, a drágább modellekkel összehasonlítva jók az eredmények. Ha van egy kis időm akkor próbálok addig rajzolni, 1-1 egyszerűbb alkatrészt méretezve, hogy mire jön a gép, tudjak próbanyomatot készíteni vele.
                      TZ kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        Milyen hájtekk világban élünk:
                        Börtönbe kerül, mert kinyomtatott egy pisztolyt

                        Kinyomtatott magának egy pisztolyt. Őrület!

                        Komment


                          #27
                          dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Milyen hájtekk világban élünk:
                          Börtönbe kerül, mert kinyomtatott egy pisztolyt

                          Kinyomtatott magának egy pisztolyt. Őrület!
                          Az emberi árért beszerezhető nyomtatók erre sajnos nem alkalmasak a nem megfelelő pontosságuk miatt.

                          De nem is olyan régen több cikk is foglalkozott azzal hogy közzé tettek 3D nyomtatóval nyomtatható lőfegyvereket. És hiába legális ez Amerikában, mégis sokan ellenezték. Aztán emlékeim szerint végül a készítő törölte. (de gondolom néhol még most is megtalálható)

                          - - - Updated - - -

                          heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Csináltak már helikopter alkatrészt is vele. Valamint olvastam egy cikket arról hogy tervek szerint az anyahajókon nem alkatrészeket fognak tárolni hanem lesz egy 3D nyomtató meg hozzá a tervrajzok. Aztán ha kel valami kinyomtatják és lehet is beépíteni.
                          Ezt meg már régebben írtam. Tehát pontosságra és szívósságra is elég jó fém alkatrészeket is tudnak már így gyártani.

                          Komment


                            #28
                            Szép kilátások. Egy idő után már nem csak rajzolni fogom az alkatrészeket, de a gyártásukért is engem csesztetnek majd.

                            Komment


                              #29
                              Szerintem teljesen meg fogja változtatni a 3D nyomtató az életünket. Nagyon sok dologról egészen másként kell majd gondolkodni, mint korábban. Biztosan érdekes lesz az átmenti időszak, de aztán gondolom letisztul majd a kép. Egy banális, de mégis érdekes dolog jutott eszembe, ami sokkal hétköznapibb mint egy fegyver és tökéletes hozzá az ABS. Mit gondoltok a LEGO cég hosszútávú jövőjéről?
                              Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                              Komment


                                #30
                                Egyenlőre még fejlődnie kell egy kicsit a technológiának hogy az elérhető árú készülékek tudjanak olyan felbontást ami erősen megközelíti a fröccsöntött termékekét.
                                Aztán még mindig ott van az hogy az emberek többsége nem fogja megvenni a nyomtatót, mert minek az neki?
                                Az emberek többsége aligha tud (sokan nem is akarnak) 3D-ben tervezni. Így marad az amit esetleg a netről letöltenek. De itt meg megint felmerül a kérdés hogy egy átlag háztartásban kell-e ezért egy nyomtató? (főleg egy átlag Magyar háztartásba). Az átlag ember inkább elmegy egy 3D nyomtatással foglalkozó üzletbe ha éppen kell neki valami apróság.

                                Szóval szerintem még jópár évig nincs mitől tartania a LEGO-nak. De egyszer lehet hogy ez a technológia fogja a végét jelenteni.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X