Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Szemcseszórás otthon

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #91
    ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, magam csináltam.

    Kis asztali, 90l-es szórókabin, még nem ipari, de már nem hobbi kompresszor (~6 bar-on ~400l/perc légszállítás), ~15l üveggyöngy, néhány próbálkozás, utána széles vigyor .

    Egyelőre csak ilyen kisebb darabokkal játszottam, de hamarosan következnek fékdobok, deknik, karterek, hengerfejek - ezek még éppen beférnek a kabinba.
    Üdv! Mekkora a levegőtartályod?
    korompaiistvan kedvelte ezt.

    Komment


      #92
      Tudom,hogy nem illik ide 100% ban...

      De én is leragadtam a homok (szemcse)fúvásnál, amikor az autóm festékmaradványos - rozsdás részeinek tisztítására került volna sor porszórás előtt. Aztán kértem ajánlatokat, és ha nem is volt olyan vészesen drága,( de 20-30 közötti ár lett volna egy futómű szett tisztítása, ami nem volt vastagon rozsdás) de egy jóval olcsóbb megoldás mellett maradtam. Eszembe jutott a flex, és a pohár alakú drótkorong finomabb drótból.
      Nagyon szép munkát végez, gyors, és szinte mindenhova odafért, ahova kellett...
      Kb 3 munkaóra volt az egész....

      Szóval nem csak homokozás létezik...
      mátéapu kedvelte ezt.

      Komment


        #93
        lacbp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szóval nem csak homokozás létezik...
        Az biztos ,hogy a koronggal is szép munkát lehet végezni ,de nem férsz oda minden tűhegynyi helyre .
        A homok, olyan csodálatosan tisztára tudott kitakarítani minden eldugott helyet ,hogy olyan volt ,mint ha új lenne .
        Imádtam dolgozni ,tisztítani az alkatrészeket .Öröm volt ,hogy újjászülettek a kezemben a dolgok .
        Utoljára szerkesztve a következő által: Tamás78; 2013 ápr. 22, 21:42.
        mátéapu és SzabóGeri kedvelte ezt.

        Komment


          #94
          Ebben viszont igazad van! Sőt, az érzékeny, vékony lemezeket is inkább homokolni érdemes... Csak inkább azért írtam a bejegyzést, hátha valaki más is leragad a homoknál, és nem lát tovább, pedig van más, hasonlóan hatékony megoldás is.. Próbáltam én is a homokot, ilyen házi módszerrel, tényleg szépen dolgozik, bár a koronghoz képest lassú... Persze iparibb körülmények között biztos gyorsabb. De ha egy autó alja (alváz+ futómű) szórása közel 100e ft, akkor meggondolandó...

          Komment


            #95
            Valaki csinált már bútorlapból kabint?
            Hogyan oldotta meg az elszívást?
            Milyen módszerrel csinálta meg a kabin tető zárását és szigetelését?
            Ötletek?


            Én az "amerikai" kabint kezdtem el elkészíteni. A lábait nem bútorlapból hanem Dexion-Salgó-ból csináltam. Az eredeti terv alapján az ajtót másképpen oldottam meg, hogy stabilab legyen. A belsejében egy 20*20-as négyzetekből álló acélháló van ami egy zártszelvény kerethez van ponthegesztve.

            Megcsináltam flakonból a porleválasztót:
            http://www.youtube.com/watch?v=jG_XF-57l8I
            Annyi különbséggel, hogy nekem egy 2literes üdítős flakon a ciklon. Ennek csak a végét vágtam le. Az alsó amibe a szennyeződés hullik pedig egy 5 literes desztiláltvizes flakon.
            Működik! Vannak hibái, de első nekifutásnak nem rossz.

            Képek később!! Ha érdekel valakit.
            Utoljára szerkesztve a következő által: Plero; 2013 okt. 05, 17:28.

            Komment


              #97
              No nem dicsekvés képpen,....Click image for larger version

Name:	SAM_0609.jpg
Views:	1
Size:	188.0 KB
ID:	140100Click image for larger version

Name:	SAM_0610.jpg
Views:	1
Size:	187.5 KB
ID:	140101Click image for larger version

Name:	SAM_0611.jpg
Views:	1
Size:	192.3 KB
ID:	140102Click image for larger version

Name:	SAM_0612.jpg
Views:	1
Size:	186.5 KB
ID:	140103Click image for larger version

Name:	SAM_0613.jpg
Views:	1
Size:	195.9 KB
ID:	140104Click image for larger version

Name:	SAM_0614.jpg
Views:	1
Size:	194.3 KB
ID:	140105Click image for larger version

Name:	SAM_0615.jpg
Views:	1
Size:	193.3 KB
ID:	140106Most megint kezdődik a megfelelő kompresszor című szenvedés.
              Utoljára szerkesztve a következő által: mir-mur; 2014 máj. 21, 22:18.
              -t5-, mátéapu és 2 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #98
                mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                No nem dicsekvés képpen,....[ATTACH=CONFIG]22663[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]22664[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]22665[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]22666[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]22667[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]22668[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]22669[/ATTACH]Most megint kezdődik a megfelelő kompresszor című szenvedés.
                Szép kis kamra!
                Mik a levegőszükségletei ?

                Komment


                  #99
                  Mik a levegőszükségletei ?
                  Vélhetően sok ! Akitől vettem, egy négyhengeres DEFÉM kompresszorral használta. Persze ez fúvóka függvénye is.

                  Komment


                    mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Vélhetően sok ! Akitől vettem, egy négyhengeres DEFÉM kompresszorral használta. Persze ez fúvóka függvénye is.
                    Az nem rossz Van hozzá megfelelő kompresszorod? Vagy az még beszerzés alatt?

                    Komment


                      Vagy az még beszerzés alatt?
                      Kompresszorom van, de az kerékfújásra való. A homokszóró ágyúmat is ezért adtam el, mert nem volt megfelelő lufi. Most megint megsz..vattam magam ugyan ezzel. Ha valakinek hever otthon egy megfelelő felesleges kompresszora, ne kerülgesse tovább !

                      Komment


                        mert nem volt megfelelő lufi.
                        megoldódni látszik a probléma !Click image for larger version

Name:	SAM_0618.jpg
Views:	1
Size:	196.2 KB
ID:	140140Click image for larger version

Name:	SAM_0619.jpg
Views:	1
Size:	197.7 KB
ID:	140141Click image for larger version

Name:	SAM_0620.jpg
Views:	1
Size:	194.8 KB
ID:	140142Click image for larger version

Name:	SAM_0622.jpg
Views:	1
Size:	197.9 KB
ID:	140143
                        Titus, wsievers és 4 további látogató kedvelte ezt.

                        Komment


                          Ez komoly technikának néz ki már csak egy komoly állvány kell és egy szép villanymotor meg pár apróság!! és kedvezményes energia!. Ez már biztosan bírni fogja a légterhelést, lesz nyomásod nem kell várni a kompresszorra!
                          mir-mur kedvelte ezt.

                          Komment


                            megoldódni látszik a probléma !
                            Ez miez? Repülőgép?
                            mir-mur, kollarg és dongos78 kedvelte ezt.
                            Everything is better when you decide you don't care.

                            Komment


                              Titus, mir-mur és kollarg kedvelte ezt.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X