Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Horex motorkerékpár szerelése, teleszkóp, küllőzés, stb.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy pár hét múlva 71 leszek,
    Pont egy pár hét mulva leszek én is annyi

    Nekem nem szakmám az esztergályosság, de bekerültem egy műhelybe ahol elöször nem kritikus csúcsfuratok készitését bizták rám, elmagyarázva sokmindent az esztergapadon.
    A Horexen mindig volt valami menet gond vagy "tuning", kértem a Pista bácsit, főnökömet hogy ugyanmár vágjon erre-arra valami menetet. Rendes volt az öreg, bevezetett a menetvágás rejtelmeibe. Isten nyugosztalja, azóta is megvan a tőle örökölt "Vas és fémesztergályosok kézikönyve" 1915-ös kiadás

    Aztán jöttek a haverok, hogy chopper lábtartó, meg ez meg az kellene és lassan eljutottam az erős hozzáértésig, marógépen osztóje használat, fogaskerék készités stb,
    Kért nagyobb projektem volt, de most itt nem "büszkélkednék" vele

    A leszúrás, az ami nem ment nekem. Sok kés bánta a bénaságomat
    Szép idők voltak.

    Leveleztem néhány krómozóval a napokban. Szárnyal a gazdaság, majd érdeklődjek később, mert tele vannak munkával
    Találtam bronz anyagot ahol levágnak a méteres csövekböl és szintén van 6mm-es rozsdasmentes rúd,
    https://www.youtube.com/watch?v=t3KCvONrAuI
    fékpálcának való.
    Ma megpróbálom rávenni magam hogy elautózzak hengerfej tömitésért
    Az öreg képtelen az emilben elküldött méretek szerinti egyszerű kerek tömités elkésziteni

    Jó hogy Jawa topik ez
    zahi és Che kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Nyiss egy Horex-es topikot és ott megtalálható lesz az utókornak és a keresgélőnek! Ne szomorkodjatok 71-e sek igaz én még csak a 69-hez közelítek nem büszkeség hisz egy múló állapot csupán!
      zahi, mátéapu és Che kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        Kedves Horex!


        Akkor úgy tűnik mindketten májusi gyerekek vagyunk és közeleg a születésnapunk.Bár egy kissé a "medve bőrére előre ivásnak tűnik",de tekints most ettől el és fogadt tőlem el a születésnapi gratulációt!Jó egészséget kívánok neked és a családodnak és még azt,hogy jövőre is legyen alkalmam neked ilyen jókívánságot írni és Te azt el is tudd olvasni!

        A fene egye meg,úgy elrepült az idő a fejem felet,hogy észre se vettem,de azért bízzunk benne,hogy még nagyon sokszor meg tudjuk sózni a levest!


        Üdvözlettel:Che
        zahi kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Kedves Horex!


          Akkor úgy tűnik mindketten májusi gyerekek vagyunk és közeleg a születésnapunk.Bár egy kissé a "medve bőrére előre ivásnak tűnik",de tekints most ettől el és fogadt tőlem el a születésnapi gratulációt!Jó egészséget kívánok neked és a családodnak és még azt,hogy jövőre is legyen alkalmam neked ilyen jókívánságot írni és Te azt el is tudd olvasni!

          A fene egye meg,úgy elrepült az idő a fejem felet,hogy észre se vettem,de azért bízzunk benne,hogy még nagyon sokszor meg tudjuk sózni a levest!


          Üdvözlettel:Che
          Nem úgy tűnik, mert én április vége
          Köszönöm a jókat, kívánom neked is, úgy legyen. A többi csak elkámpicsorit. Nagyon régen húzom az időt a felújitás elkezdésével, oszt majdenm "kiszaladok " az időböl. Már a második lakásba jön velem és a többi alkatrész ládákban
          Nem rakja be az egész linket
          http://horex.uw.hu/kepek/horex_gar.jpg

          Nagyjábol leszedtem minden krómozni és polirozni valót, valamelyik héten meg kellene ejteni elvinni azokat a mesterhez. Rendes pénz lesz, de ezt rászánom a bakancslistám miatt
          Utoljára szerkesztve a következő által: horex; 2018 ápr. 12, 17:08.
          heeegany és Che kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Kedves Horex!


            Akkor úgy tűnik mindketten májusi gyerekek vagyunk és közeleg a születésnapunk


            Üdvözlettel:Che
            Mivel én április és már túlvagyok rajta
            Kívánok neked boldog szerencsés születésnapot!
            Che kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Kedves Horex!

              Köszönöm a jókívánságokat,bár egy kissé korai,még van húsz napom hátra,-de a jókívánság az mindenkor jól jön.Nagyon gyorsan telnek az évek,-főleg a tavasz,nyár és az ősznek a kellemesebb időszakai,sok a munka és az ember bár még bírja,de azért már hamarabb elfárad és hajlamos azt mondani,"majd holnap"..Úgy gondolom ez ilyenkor már természetes,már nem kell sietni sehova,ahova kellet már régen oda is értünk.

              Baráti üdvözlettel:Kotasz József (Che)

              Komment


                #22
                Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Akkor úgy tűnik mindketten májusi gyerekek vagyunk
                A gyerekek játszanak.. Mi rozsdás vassal.. az ifjabbak legóval,tamagocsival+ mittoménmivel.. A lelkünk a lényeg, jól érezzük közben magunk,s feledjük a gondokat.

                Komment


                  #23
                  Nem értem! Egyszer látok néhány kommentet, aztán csak a nyitó saját kommentemet. Hol vannak a többi hozzászólások, a szülinapi, a Horex fékpálca készités stb.?

                  Komment


                    #24
                    horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Horex motorkerékpárba Jawa teleszkóp

                    2018 márc. 31, 15:31


                    Jó napot!
                    Valaki megmondaná nekem, milyen átmérőjű és hosszú bármelyik Jawa első teleszkóp szára, tehát az acélcső?
                    Valamikor régen karamboloztam a Horexemmel és emlékeim szerint Jawa teleszkóp csőböl alakitottam ki az újat
                    34mm az átmérője ami most benne van.
                    Most is csak ez jelenik meg nekem!

                    Komment


                      #25
                      Most meg az összeset
                      Namindegy!

                      Elautóztam ma Csepelre jó komálós fényezőmhöz
                      Akartam korábban rendelni neten csapágybronzot az első teleszkópba, de tökörésztem, csak 10cm-t lehet rendelni, lett volna házhoz szállitással 12ezer körül + az esztergályos munka
                      Ahogy ma autóztam, eszembe jutott a Szabolcs utcában a Bronzker bolt. Adaugrottam
                      A közlekedés szörnyű Bp-en Levágtak 51/29 bronzbol 9cm-t és 90cm-es 6mmes rozsdamentes pálcát is vettem. 5,600Ft volt csak
                      Aztán irány Csepel
                      Haver megnézi a fényezni valókat. Na mindet homokfúvóhoz...

                      Jaaj, pedig aránylag normális festés volt rajtuk, csak a ronda vörös csikozást csiszoltam le
                      Most is sötét lila, de metál sötét lila lesz
                      Nagyon profi a komálósom és nagyon kiváncsi leszek rá. Simsonomat fényezte már metálra, nagyon szép lett.
                      Csak az idő...mert el van havazva mindig munkával

                      heeegany és zahi kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        Nagyon elhanyagoltam ezt a jó kis topikot. Egyszer ebböl felújítási blog lesz

                        A vége az lett hogy maradt a régi teló szárcső. Meg lett csiszolva és új bronzperselyek

                        Szenvedtem a régi persely kiszedésével, mert valami danamidbol csináltam anno és az olajtól bedagadt. Szerencse hogy már akkor is raktam bele M4. menetet és most szerkesztettem egy kihúzót hozzá + melegités
                        Click image for larger version  Name:	 Views:	1 Size:	89.4 KB ID:	212246Click image for larger version  Name:	 Views:	1 Size:	85.8 KB ID:	212247
                        Persze még nem raktam össze, mert egy vállas gumicsövet meg kellene ragasztani, ami a persely alá jön, mint véghatároló kirugózott állapotban
                        Attached Files
                        Utoljára szerkesztve a következő által: horex; 2018 jún. 16, 16:46.
                        mátéapu és Che kedvelte ezt.

                        Komment


                          #27
                          Szoval marad a régi első teleszkóp
                          Ebben van egy 102mm hosszú vállas gumicső ami a kirugózást gátolja. No az nekem rövidebb, ezért anno a sztendert meg kellett kicsit toldanom
                          Most hogy szétszedtem, látom hogy a gumicső pereme elvált
                          Ezt még régen én ragasztottam sablonba Loctite-tal. Jól bírta
                          Majd megragsztom a peremet újból és mehet össze. Illetve még kell vennem 32x45x7-es szimeringet
                          Ennek az ára 400 és 1500 között mozog
                          Rablók!

                          Komment


                            #28
                            horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Illetve még kell vennem 32x45x7-es szimeringet
                            Ennek az ára 400 és 1500 között mozog
                            Rablók!
                            Erről jut eszembe,régen kaptam egy rudacskát áttetsző zöld enyhén rugalmas anyag karmantyú anyagnak vélem ,próbálkoztam az esztergálásával lassanikkelyesre tépkedi a borotvaélű kés növelve a fordulatot elkeni .Valami tipp a megmunkálására...????
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              #29
                              mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              .Valami tipp a megmunkálására...????
                              Bicska és kalapács.. Vagy Te mindenképp esztergálni akarod?

                              Komment


                                #30
                                mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Erről jut eszembe,régen kaptam egy rudacskát áttetsző zöld enyhén rugalmas anyag karmantyú anyagnak vélem ,próbálkoztam az esztergálásával lassanikkelyesre tépkedi a borotvaélű kés növelve a fordulatot elkeni .Valami tipp a megmunkálására...????
                                Valahogy CNC-vel is kifaragják. Szóval biztos megvan a módja
                                (van itt egy cég ahol gyártanak egyedi méreteket is. Ott van az üzletben a gép hozzá, kb előtted meg is csinálják ha úgy van...)

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X