Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Jawa CZ 175 type 450 váltó

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Nem tudom mit tudsz ...
    Működik a kuplungkar?
    Nem akadozik,feszül a bovden?
    A kiemelőszerkezet jól be van állítva?
    Érezhető a kiemelés?(valamely fokozatban tologatva kiemel a kuplung,és elengedve zár e?)

    Az automatára vonatkozik:a váltókar ütközésig való elmozdításával elenged a kuplungkar?
    Pepe kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #17
      Működik a kuplung kar igen
      Nem feszül nem is akad.
      Nem tudom meddig kell be hajtva lennie a csavarnak jelenleg teljesen bevan hajtva és mikor be húzom a kuplungot akkor ki emel rendesen. Fokozat az csak üresben van így nem tudom fokozatba tologatni
      Igen ahogy le nyomom úgy elenged a kuplung.
      Utoljára szerkesztve a következő által: Pepe; 2021 márc. 21, 17:02.

      Komment


        #18
        Próbáld meg tolás közben sebességbe tenni, természetesen behúzott kuplunggal.
        Korábbi kérdésedre válaszolva a csepptankos is 4 sebességes. A kuplungja ugyanúgy működik szerintem, mint a 477-esé.
        Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2021 márc. 21, 17:29. Oka: kiegészítés
        Pepe kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Próbáld meg tolás közben sebességbe tenni, természetesen behúzott kuplunggal.
          Korábbi kérdésedre válaszolva a csepptankos is 4 sebességes. A kuplungja ugyanúgy működik szerintem, mint a 477-esé.
          Rendben, megfogom próbálni. Remélem hogy ugyan úgy működik. Mert akkor csak simán pöccinteni kell. Köszönöm. Viszont akkor nem olyan jeleket mutat mintha váltó villa vagy fogas kerék bajos lenne ugye?

          Komment


            #20
            Pepe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Köszönöm. Viszont akkor nem olyan jeleket mutat mintha váltó villa vagy fogas kerék bajos lenne ugye?




            Szívesen! Valami megszorult belül, de a mozgatás segíthet rajta. Nem kell erőből, de azért határozottan nyomni vagy húzni a kart folyamatosan gurulás közben amíg nem vált. Ha meg nem segít akkor a berúgó/váltó mechanizmus visszarakása mégsem sikerült jól, de a kuplung csere alkalmával úgy is lekerül az oldalfedél és rá lehet nézni arra is.
            Pepe kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Az legkésőbb szerdán derül ki mert kedd délután jön valószínűleg a csomag és akkor szerdán már benne lesz. Aztán igazából utána az az oldal remélem egy jó ideig nem lesz csesztetve és sikerül tolás közben sebességbe rakni. Kuplung behuzva és váltó lenyomva akkor
              ​​​​

              Komment


                #22
                Pepe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Kuplung behuzva és váltó lenyomva akkor
                Igen, drukkolunk a sikerhez.
                emu és Pepe kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  Még sajnos ma sem jött meg a az alkatrész, viszont közbe lenne egy olyan kérdésem hogy a karburátorba tűnek a biztosítója pontosan mit csinál és mire jó? illetve ha úgy van hogyan és mivel lehetne helyettesíteni? Illetve a biztositónak legfelső menetnél vagy a legalsónál kell elhelyezkednie?
                  Utoljára szerkesztve a következő által: Pepe; 2021 márc. 24, 15:51.

                  Komment


                    #24
                    Pepe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    iszont közbe lenne egy olyan kérdésem hogy a karburátorba tűnek a biztosítója pontosan mit csinál és mire jó? illetve ha úgy van hogyan és mivel lehetne helyettesíteni? Illetve a biztositónak legfelső menetnél vagy a legalsónál kell elhelyezkednie?
                    A beállításokat a gépkönyv adja meg,már javasolták ,ha jól emlékezem szerezz be egyet vagy keresd ki a neten.Legtöbben az alapokat tanultuk és mondjuk neked ,úgy látom rád is férne egy kis alapismeret.Nem sértésből mondom,én is könyvekből és hallomásból ismerem a motorokat,az elv ugyan az!
                    Én a nem beszerezhető ,elkopott biztosítólemeznél forrasztást használok cinnel.
                    A helye ott lesz ahol legjobban megvan kopva,a legtöbb motornál középen és egyel feljebb szokott lenni,egyébként a benzint szabályozza a levegőmennyiség arányában.....
                    Titus, Pepe és 4 további látogató kedvelte ezt.
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #25
                      Click image for larger version

Name:	14.jpg
Views:	72
Size:	406.4 KB
ID:	226883
                      CZ Sport 175 477 típushoz segédlet. De alkalmas az alapok megértéséhez


                      Attached Files

                      Komment


                        #26
                        Kedves Pepe! Én is ügy látom kissé hiányos az alapvető tudásod. Nem sértésnek szánom csupán ajánlani szeretném a fenn lévő írásos anyagot figyelmesen olvasgasd át. Látom érdekel a dolog ezért is csodálom, hogy eddig ezt nem tetted meg. Lehet az a fránya sebváltót nem csak lefele kellene nyomni mivel nem tudni hol szorult meg a váltó! Jó olvasást és további aktív jelenlétet kívánok!

                        Komment


                          #27
                          Bőven hiányos a tudásom ezért is kérdezek itt. Mert itt úgy látom hogy hozzá értő emberek szólnak hozzá, nem egy Facebook csoport nagyon sok mindent néztem már neten neki meg nagyon sokat keresgéltem. De ezt nem találtam. Egy manualt találtam neki de az teljesen cseh és kissé hiányos.

                          Komment


                            #28
                            Talán az segít a megítélésében nektek hogy fiatal 20 éves vagyok akit vonz ez a világ és ezért is szeretném ezt megtanulni, és kérdezlek titeket. Itt fórumon is nagyon sokat olvasok

                            Komment


                              #29
                              Pepe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Talán az segít a megítélésében nektek hogy fiatal 20 éves vagyok akit vonz ez a világ és ezért is szeretném ezt megtanulni, és kérdezlek titeket. Itt fórumon is nagyon sokat olvasok
                              Szervusz! Örömömre van, hogy ezt így leírtad!
                              Sokan így kezdtük, mint most TE! Én már a 21. században vettem az első mopedemet. Talán 2006/2007 körül. Netem nem volt, így a KÖNYVEK maradtak tanulásra. A könyv legalább annyit ér, mint egy jó szerszám! És a legfontosabb: A KOLLEKTÍV TUDÁS! Segítünk, tanulunk. És amikor már azt hisszük, hogy nincs új a Nap alatt, megint tanulunk! Mert van új dolog mindig! Csak annyit kérek: Ha már mi nem leszünk, segíts majd TE is az utánunk jövőknek.
                              U.I. : küldtem üzenetet a profilodba. Olvasd el. Használd. De csak 1 napod van a letöltésére.

                              Komment


                                #30
                                pasetta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                                Szervusz! Örömömre van, hogy ezt így leírtad!
                                Sokan így kezdtük, mint most TE! Én már a 21. században vettem az első mopedemet. Talán 2006/2007 körül. Netem nem volt, így a KÖNYVEK maradtak tanulásra. A könyv legalább annyit ér, mint egy jó szerszám! És a legfontosabb: A KOLLEKTÍV TUDÁS! Segítünk, tanulunk. És amikor már azt hisszük, hogy nincs új a Nap alatt, megint tanulunk! Mert van új dolog mindig! Csak annyit kérek: Ha már mi nem leszünk, segíts majd TE is az utánunk jövőknek.
                                U.I. : küldtem üzenetet a profilodba. Olvasd el. Használd. De csak 1 napod van a letöltésére.
                                Itt is köszönöm megint! Nagy hasznomra lesz. Remélem nekem is sikerül rendes tudást felhalmoznom és új dolgokat tanulnom amivel esetleg én is tudok majd itt segíteni valakinek. Ha arról van szó a könyvektől sem riadom vissza, csak hogy őszinte legyek nem nagyon láttam neten, max horror áron.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X