Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Van szürke forgalmi, de nem tudni ki az utolsó bejegyzett tulajdonos

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    szomorú,hogy a farkánál kezdik el pucolni.
    Az elejét ismertem..de így a teljes valóban.

    Komment


      #47
      Üdv kedves tagok.Kiszemeltem egy 75ös p12 es.A gondom mint mindenkinek a papirokkal vannak.A jelenlegi tulaj azt mondja.Regi rendszama meg van.Adasveteli lanc meg van.Szurke forgalmi viszont nincs meg.
      Ügymenetre ötlet?Sima forgalomba helyzes valahogy?
      Köszi ha barmi infot tudtok mondani

      Komment


        #48
        Cooper341 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Köszi ha barmi infot tudtok mondani
        Ha nem ajándékba kapod akkor is megéri?

        ...Gondold át:egy tiszta papiros mibe fáj,és egy olyan ami kétséges.?

        Írd le egy paírra,ha mindent végigjátszol és elsőre sikerül:és egy másik papírra azt amelyet át kell iratni,húzz egy vonalat a kettő közé:és döntsd el mi jó neked...!
        emu és Cooper341 kedvelte ezt.
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #49
          Cooper341 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Üdv kedves tagok.Kiszemeltem egy 75ös p12 es.A gondom mint mindenkinek a papirokkal vannak.A jelenlegi tulaj azt mondja.Regi rendszama meg van.Adasveteli lanc meg van.Szurke forgalmi viszont nincs meg.
          Ügymenetre ötlet?Sima forgalomba helyzes valahogy?
          Köszi ha barmi infot tudtok mondani
          Helló!
          Menj be az okmányirodába és kéresd le a központi okmányirodából a tulajdon lapját a motornak. Ezt pár ezerért csinálják, de úgy tudom nem adják neked oda, mert nem szabad. Ott minden adat meg van a motorról (Tulaj, ccm, LE, stb) Ha szerepel a központi nyilvántartásban a motor, akkor ott meg tudják mondani, kinek a neve szerepel az utolsó tulajként a szürke forgalmiban. Ha attól az illetőtől van meg a lánc, akkor szerintem forgalomba helyezhető. De a lekérés 2-3 hét. Ha véletlen rosszul mondom, javítsatok ki.
          zahi, Cooper341 és 2 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #50
            köszi a válaszokat...

            Komment


              #51
              Három fontos meg különbözettő tényező van.... ad1: Bm közponi -számítógépes-nyilvántartásba van,akkor sima ügy,semmilyen papír/forgalmi NEM KELL,csak az adásvételi...Ha egyezik az utolsó bejegyzett tulaj,és attól van az adásvételi,akkor sima ügy..... ad2..van regi (szürke/zöld) forgalmi,de NINCS nyilvántartásba (fel se vitték vagy törölték),szintén sima ügy,ha van a forgalmi szerinti tulajtól adásvételi,senki nem kér le semmit,mert Közokirat van a kezedben!
              ad 3:Nincs nyilvántartásba,nincs forgalmi,de van adásvételi...ilyenkor a Központi Nyilvántartót hivatalból keresi meg az Okmányiroda,ennek a jogalapja a bemutatott adásvételi,itt két felé megy a történet.1,a nyilvántartás szerinti-papír alapú-bejegyzett tulajtól van,ekkor igazoló adatlapot -a bejegyzett adatokról-ad az Okmányiroda,,azzal mehet műszakira...vagy nem egyezik az utolsó nyilvántartásba vett tulaj,akkor viszont nincs forgalomba helyezés.Itt is van megoldás,de ezt nem írhatom le.
              Che, mir-mur és 2 további látogató kedvelte ezt.

              Komment

              Ugrás az oldal tetejére
              Working...
              X