Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Átírási hókusz-pókusz

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Szia!
    Ha tiszta adásvételről van szó és csak a forgalmi tűnt el akkor szerintem gond nélkül kiadják az adatokat.Ha nem annyira sűrgős a motor vétele és nem vagy biztos a dologban érdemes inkább megkérni az adatokat előbb és legrosszabb esetben elbuksz 1250 Ft-ot.Nekem egyébként a kérvény benyújtásától az irat kézhezvételéig 3 hét telt el.
    Üdv:Feri

    Ui: Itt olvastam valahol,hogy mi történik a végleg kivont motorokkal.A KPM munkatársa azt mondta,hogyha végleg ki lett vonva a gép nem gond mert vissza lehet helyeztetni egy kis utánnajárással csak legyen bármi hivatalos irat a kivonásról.A végleges kivonás csak az autóknál nagy gond ott ugyanis bontási határozat van és azután vége a dalnak.

    Üdv:Feri

    Komment


      #17
      Sziasztok!
      Már egy másik témában megadtam ezt a linket, de ha véletlenül nem láttátok akkor ide beszúrom még egyszer a járművekkel kapcsolatos ügyintézések menete és jogszabályi hivatkozásokat is megtaláljátok. Szerintem minden önkormányzat honlapján ugyan így megtalálható. Remélem ezzel is tudok segíteni az átírási hókuszpók dolgában.
      Üdv Endre

      Kattint ide: Okmányiroda, Makó: Gépjármű ügyintézés
      nagyfékdobos, motorkami és 2 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        Sziasztok!

        Az én motorom adás-vételije 10 évvel ezelőtti.A tulaj azóta sajnos meghalt ,igy esély sincs irni egy újat a mostani formanyomtatvánnyal.Visszaolvastam és úgy értelmeztem ,hogy az okmányiroda elfogadja.Jól gondolom?

        Köszönöm!
        Üdv!

        Komment


          #19
          Szia!
          A múlt héten kérdeztem a helyi okmányirodát mivel nekem van egy 16 éves adásvételim,de azt mondták,hogy nem gond.
          üdv:Feri
          soveny kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Az adásvételi nem veszti érvényességét, a megkötéskor érvényben lévő szabályoknak azonban meg kell felelnie. Ha ez stimmel, el kell fogadnia az okmányirodának. Ha mégsem, menj el másik okmányirodába.

            Komment


              #21
              Köszönöm a válaszokat!Remélhetőleg minden simán megy majd.

              Komment


                #22
                Üdvözlet kedves fórumozók!

                A megoldásra váró problémám a következő:

                Kézzel írott adásvételivel vettem 1 Mz Ts 150ccm motorkerékpárt, már 3-4 éve van nálam.
                Az adás-vételiben szerepelnek a személyi számok (a tanúké is) és a többi fontos adat a motorral, és a szerződést megkötő felekkel kapcsolatban egyaránt! Szürke forgalmi megvan, forgalomból nem lett kivonva mert, (és most kezdődnek a cifraságok) a forgalmiban szereplő tulajdonos elhunyt, a hozzátartozók a motort nem vették bele a jegyzőkönyvbe a hagyatéki tárgyaláson.
                A tulajdonos fiától vettem a gépet, tőle tudom ezeket az infókat, és még azt is mondta, hogy próbálták levizsgáztatni, de nem engedte a hatóság, és a forgalomból való kivonást sem tudták eszközölni. Ezeket az infókat, a tulajdonos fiától kaptam egyebet nem tudok a témáról...

                A megoldásra váró problémám:
                -átírás, és minden olyan intézkedés (ügyintézés) ami után szabályosan használhatom a gépet a forgalomban is.

                Ezen gondjaim megoldásában kérném segítségét a Kedves közösségnek!!!

                Köszönettel Lajos!
                Utoljára szerkesztve a következő által: deckmaker; 2011 máj. 15, 18:16.

                Komment


                  #23
                  Szia!

                  Semmi nagy trükk nincs, csak egy jó adag utánajárás. Póthagyatéki eljárást kell lefolytatni, ahol
                  • vagy te öröklöd meg a motort közvetlenül (ebben az esetben nem kell plusz egy adásvételit írni, viszont kétszeres átírási illetéket fizetsz)
                  • vagy a tulajdonos fia örökli (akitől vetted), majd írtok egy új adásvételi szerződést


                  Ha ezzel megvagy, a mostani adásvételit elteheted emlékbe, mert nem érsz vele semmit (nem a tulajdonossal kötötted).

                  Gondolom a vizsgáztatást is a tulajdonjog tisztázatlansága miatt nem tudták elintézni a rokonok. Nem tudom, a kivonás hogyan működik ilyen esetben, de ott nem lett volna szabad, hogy elakadjanak.

                  Ezek után eredetiségvizsgálat, műszaki, biztosítás, átírás.
                  B.Laci, motorkami és deckmaker kedvelte ezt.

                  Komment


                    #24
                    Nem vagyok a témában mindenttudó, csak leírom az én esetemet:
                    Vettem egy PANNÓNIA T5H-t, öröklés útján három tulajdonossal, három a törzskönnyvel osztott adásvételivel ami 2010.06 havi volt.
                    Azonnal elhajtottak, hogy az új formátumú jó csak ( amin részletezve van, hogy mikor vetted át mikor készült szerződés stb.) elmentem az örökösökhöz, újraírtuk.
                    Vittem, az sem jó hanem olyan kell amin egyszerre van mind a három eladó. Ilyen ugye nyomtatványboltban nincs és arra ami van nem fér rá egyseree a három személy adata.
                    Akkor úgy döntöttek hogy szerkesszek egy pontosan ugyanolyant, amin elfér a három eladó.
                    Körmöltem egy ilyent számítógépen, mivel a paragrafus jele nem jött át, az ilyen dumákat kihagytam belőle, bevittem előzetes jóváhagyásra, és elvileg újra aláírattam.
                    És akkor így lett nevemre írt Pannóniám, és már nem is volt akkora baj, hogy nem a gyári az adásvételi.
                    deckmaker kedvelte ezt.

                    Komment


                      #25
                      Én azt gondolom, az adásvételi szerződésnek nem "gyári"-nak kell lennie, hanem a formai és a tartalmi követelményeknek kell megfelelnie. Ha azoknak megfelel, írhatod akár kézzel is.

                      Ezt olvashatod a magyarorszag.hu-n:
                      Amennyiben a teljes bizonyító erejű magánokirat a meghatározottaktól eltérően a kötelező tartalmi elemeket nélkülözi, az a közlekedési igazgatási eljárásban történő felhasználás céljából 2010. július 1-jét követően nem tekinthető joghatás kiváltására alkalmasnak.

                      Ugyanakkor én még mindig azt gondolom, hogy nem nekem kellene bizonygatnom a t. hatóság előtt, hogy a jármű jogosan van a tulajdonomban, hanem ezt a tényt a t. hatóságnak kellene tudnia megállapítani. Körözik? Nem körözik! Akkor átírjuk. Milyen egyszerű lenne az élet
                      Utoljára szerkesztve a következő által: motorkami; 2011 máj. 17, 16:11.
                      deckmaker kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        Hogy egyszerűsítsünk azon, amit bonyolítanak >> innen << letölthető minden gépjármű ügyintézéssel kapcsolatos okmány.

                        Komment


                          #27
                          Valaki le tudná kérdezni a következő alvázszámú FIAT 238-at *0198961*
                          A rendszámát nem tudom, hogy mi volt. Az érdekel, hogy nem áll-e körözés alatt, kivonva vagy kitiltva lett-e a forgalomból és mióta nincsenek okmányai.

                          Komment


                            #28
                            mir-mur, Che és 2 további látogató kedvelte ezt.

                            Komment


                              #29
                              Az a baj nincs semmi info a rendszámról, anélkül meg nem adnak ki semmi információt. Az autót egy kisebbségi vasnak szánja. Állítása szerint a nagybátyjáé volt, de az meghalt. Azt mondta, hogy nincs semmi papírja. Ezért lenne jó megtudnom, hogy nem körözik-e, mert akkor megvenném. Akinek van okmányirodai elérhetősége (nem ügyfélkapú) vagy rendőr az le tudja kérdezni.

                              Komment


                                #30
                                mir-mur, motorkami és Che kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X