Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Motorkuli vizsgáztatás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Motorkuli vizsgáztatás


    #2
    Szia!

    Ha már ennyire otthon vagy a témában, érdekelne, hogy vontathatok-e NKH útvonalengedéllyel olyan Kulit, aminek ugyan van újfajta zöld forgalmija, de a rendszáma elkallódott. Vagy ilyenkor ki kell váltani rá a rendszámot és utána vizsgáztathatom/kérhetek rá engedélyt?

    Köszi,
    Gergő

    Komment


      #3

      Komment


        #4
        Előbb műszaki vizsga! Okmányiroda bármit is csak érvényes műszakival tud kezdeni.
        Az NKH-s útvonal engedély csak arra vonatkozik, aminek van forgalmija ÉS rendszáma is. Ugyanez vonatkozik az okmányirodás útvonal engedélyre. Hivatalosan műszakira csak szállítással vihető el.
        Viszont a gyakorlat azt mutatja, hogy a rendőrök nem szoktak érte büntetni, ha valaki épp vizsgára megy NKH-s bejelentő lappal. Ennek a neve, ha jól tudom: "Igazolás Vizsgaidőpontról".
        soveny és kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Sziasztok
          Érdeklődni szeretnék, lenne egy után gyártott PAV(Jawa) utánfutó(ÚJ-Szlovák)nincs beütött gyári száma, se erdeit típus igazolványa.
          Szerintetek van valami halvány esély rá, hogy forgalomba helyezhetem?
          Üdv: AtomAnti

          Komment


            #6
            Az a gond, kogy az utánfutónak van külön forgalmi engedélye. Szerintem nem tudod közvetlen forgalomba helyezni nálunk. Szlovákban viszont, mivel ott gyártják, nagy valószínűséggel forgalomba helyezhető, és utána honosítod.
            sepy és ptm004 kedvelte ezt.
            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

            Komment


              #7
              Hello! Nagyon régóta bennem van egy kérdés, olvastam utána sokat, s nem igazán jutottam dűlőre a témával. Motorkulit, vagy persze Pille utánfutót, forgalomba lehet helyezni összeépítéssel? Mert ugye forgalmija van, típusengedélye is volt valaha, nem kiegészítő, mint egy oldalkocsi. Erről mit gondoltok?

              Komment


                #8
                Erről mit gondoltok?
                Igazságod lehet. Miért ne ! Ez is csak egy utánfutó, mint az autóknál. Szerintem mehetne a dolog. - tervezés,-
                - összeépítési engedély
                - nyilatkozatok
                - lottó ötös
                - vizsga

                Komment


                  #9
                  Valahol ráakadtam néhány éve,itthol egy kisebb cég készít megrendelésre oldalkocsit,és utánfutót megrendelésre,ha ők"átépítik"és papírozzák az is megoldás.
                  Viszont ha jól emlékszem egy oldalas vizsgával 800-volt kb. négy éve,nekem sok-k volt és máshol keresgélek tovább.

                  Egyébként pénz kérdés...Ha van elég rávaló,az első motor-átalakítócég lepapírozza.Viszont ha lenne,biztosan nem itt keresnéd a megoldást.
                  sepy, joker és Che kedvelte ezt.
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    #10
                    Utoljára szerkesztve a következő által: ApaE; 2014 máj. 16, 21:53. Oka: Hivatkozás nem működött

                    Komment


                      #11
                      Motorkerékpárt nem kell vizsgáztatni, új rendszámos motorok alanyi jogon vontathatnak egykerekű utánfutót, amely rendelkezik az előírt dokumentumokkal, hatósági jelzésekkel illetve műszaki vizsgával, érvényes biztosítással.

                      Üdvözlöm
                      ApaE
                      Udv!

                      Nekem is lennenek meg hozza kerdeseim ,hogy meg tisztabb legyen, mivel most voltam az eredetiseg vizsgaztatonal es meg szemely szerint motorutanfutot nem vizsgaztatott ,de.... hozza tett par dolgot.
                      Ugye regen kellett az egybevizsgaztatas ...ma mar ezek szerint ,nem ?
                      A vonoszerkezetre mit fognak mondani , arra nem kell mubizonylat ?
                      Akkor tegyuk fel egy barmely muszakis ,biztositassal rendelkezo nagymotor amelyre fel van szerelve a vonoszerkezet csak azert kell oda ,hogy bemutassuk az utanfuto csatlakozott stabilitasat es a vilagitasok mukodeset ?
                      A motor forgalmiban a kodmagyarazatnal a 0vontatasi adatok (kg) stb. ) fognak irni valamit?

                      Komment


                        #12

                        Komment


                          #13
                          ApaE es KollargClick image for larger version

Name:	DSCF6120.jpg
Views:	1
Size:	201.4 KB
ID:	140782Click image for larger version

Name:	DSCF6125.jpg
Views:	1
Size:	213.8 KB
ID:	140783Click image for larger version

Name:	DSCF6115.jpg
Views:	2
Size:	202.2 KB
ID:	140784 koszonom a segitseget!Szoval amint latjatok megvan!Click image for larger version

Name:	DSCF6116.jpg
Views:	2
Size:	215.0 KB
ID:	140780Click image for larger version

Name:	DSCF6114.jpg
Views:	2
Size:	202.0 KB
ID:	140781

                          Komment


                            #14

                            Komment


                              #15
                              Háát igen , ennyire nem egységesek az okmányirodák. Sopronban szentségtörésnek tartották hogy U-s rendszámot kapjon a PAV-om. Igy külön le kellett gyártatni egy X-est vagy 8rugóért ha jól emlékszem . Most meg hogy OT-ra váltottam , a központi okmányirodábn körbehordozták a B-s méretű utánfutórendszámot , hogy ilyet még nem láttak.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X