Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Izs motorblokkok szerelése és karbantartása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    No ha venném a szimeringet az enyémet is 17szer 30asnak kéne venni cak ez ténylegesen az egyik ajkon 15 a másikon(kétajkúról lévén szó)16 mmes belső átmérőt jelent én nem lötyög stb... gyárilag a 17es szimering szűkebb, így tehát nem olyat kell venni ami gyárilag 15 ös, mert az 12-13as lesz valójában, na kavar vége...
    Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

    Komment


      #32
      stalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      No ha venném a szimeringet az enyémet is 17szer 30asnak kéne venni cak ez ténylegesen az egyik ajkon 15 a másikon(kétajkúról lévén szó)16 mmes belső átmérőt jelent én nem lötyög stb... gyárilag a 17es szimering szűkebb, így tehát nem olyat kell venni ami gyárilag 15 ös, mert az 12-13as lesz valójában, na kavar vége...
      Örülök, hogy lassan akkor megoldódik a téma!

      Az eddigi tapasztalatok alapján tehát azt hiszem, azt a tanulságot levonhatjuk, hogy 17-es tengelyre 17-es belső átmérővel jelölt szimeringet kell vásárolni!
      Lemezjáték és Che kedvelte ezt.

      Komment


        #33
        Na végre -nem mertem elsöre-de ki van az találva-higgyétek el ,náhány mérnök meg hasonló pali az utóbbi 90 évben már kitalálták mennyire szorítson......a szimering
        Lemezjáték és Che kedvelte ezt.

        Komment


          #34
          Nos kedves tanult kollégáim,most van sz.r a palacsintába!!!Összeállítottam az öreg lányt de hanyagolja a töltést!!!Az istennek sem tudom meggyőzni hogy méltóztasson tölteni!!!.........de még az is baj hogy ahány kapcsolási rajzot nézek mind más és más!!(vagy csak a szemüvegemet cserélgetem!!)A vezeték színekkel is baj van!!!Tudna valaki valami okosat!!!Nagyon megköszönném!!!Kellemes Húsvétot mindenkinek!!!!A kezetekre rá ne lépjetek!!!!
          majdánka és Che kedvelte ezt.

          Komment


            #35
            Üdv.:
            Izs.hu-n találsz infót, kapcsolási rajzokat.(külön topic épült erre a problémára ). Ha nem vagy eredetiségérzékeny,akkor javaslom a dimangó MZ-ére cserélését(erről is van külön téma, momentán nekem bevált a csere, de megszakítóbütyköt és fesszabályzót is Mz-ére kell cserélni.)
            Che kedvelte ezt.

            Komment


              #36
              Na ezzel van bajom!!A kapcsolási rajzzal!!!Mert az a nyüves rajz még véletlenül sem értelmezhető,meg Oroszul vannak a szinek !!!Szénkefét is cseréltem lehet hogy ott a bibi?!A franc aki beleáll!!!!Gyönyörűen jár a moci és amitől legjobban féltem a váltó is jónak tűnik és ez a nyüves töltés!!!Legjobban attól tartok hogy ha elkötöttem valamit a dinamó kinyiffan!Köszi a tanácsot Szia!Kellemes Húsvétot!A kezedre vigyázz!!!!
              majdánka és sricsi70 kedvelte ezt.

              Komment


                #37
                én is soveny kollégától kaptam a linket. ez alapján kötöttem be a kapcsolót. egy dolog ami nem jó a rajzon: a piros nem negatív, hanem pozitív, a zöld pedig a másik fele a trafónak. hogy töltésem van-e azt nem tudom, mert még nem jár a motor, bár már beröffentettem
                apacsavo kedvelte ezt.

                Komment


                  #38
                  Szevasz Egykomám Gyuszi!

                  Sajnos nincs cirill betűs billentyűzetem,de az alábbiakban szótárból felsorolom neked Orosz nyelven,de fonetikusan az alapvető szineket.Egyáltalán nem vagyok biztos benne,hogy segítek,de hát-ha.Mivel te sem vagy naposcsibe,-tanultál valaha Oroszt,remélem,ha átolvasod és beindul a szürke állomány,még visszacseng valami,a cirillt,meg ismerned kell.

                  fehér= bélüj

                  fekete=csernüj

                  piros=krasznüj

                  kék=szinij

                  sárga=zseltij

                  szürke=cérüj

                  barna=koricsnevüj

                  lila=lilovüj

                  rózsaszin=rozovij

                  Nagyjából ennyit sikerült kiszótározni,lehet hogy ironikusnak találod,de hátha segít.Az is lehet,hogy nem minden szint írtam le helyesen,mert már belőlem is erősen kopik ki a cirill írás olvasása.Sajnos nem fogadtam meg,a korábban gyakran emlegetett idézetet,:"tanulni,tanulni és tanulni!".

                  Üdvözlettel:Che
                  Lemezjáték, korompaiistvan és 4 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    #39
                    Egy kérdés...van különbség az egyes Izs típusok főtengelye között? (nem méretben, alakban) Csak mert nekem a vegyes kivitelű gépemben egy elvarázsolt alakú könnyítéssel rendelkező főtengely van, eddig csak a kör alakúval rendelkezőt láttam...valahogy nem ilyet vártam :S
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      #40
                      fényképet nem tudsz feltenni?
                      lehet nem is planeta, hanem rakettává akarták tenni

                      Komment


                        #41
                        Norinco koma!!!Itt a bammeg mert én is ez után kötöttem be!Mondjuk ez 3 .asé!Az ugyan az mint a 2-s?!Lehet hogy az új szénkefe?Hogy a macska rúgja meg!




                        Che komának! Mi az az orosz?Meg hogy ciril,meg tanulás,meg szürke állomány,meg szótár,meg naposcsibe,meg hun a ződ mer nekem itt van egy ződes madzag?!Csak erre lennék kiváncsi!!!Kellemes locsolódzást!!!A kezedet tarsd a zsebedben!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                        Komment


                          #42
                          Ilyen a lelkem...Mifajta ez?
                          Ha ez megválaszolódik, akkor azt is tudom végre miféle a blokk, és el tudok indulni vele vmilyen irányba...elvileg P2 nek kellene lennie...
                          Click image for larger version

Name:	IMG_20120407_122244.jpg
Views:	2
Size:	199.5 KB
ID:	130996
                          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                          Komment


                            #43
                            2 zöld van: az egyik a megszakítótól megy a trafó minuszára, a másik a gyújtáskapcsolótól megy a hátsó lámpához világításnak
                            nem lehet, hogy vmit fordítva kötöttél a dinamónál, vagy a fesz-szabnál? és most a dinamó ellentétesen, fordított polaritással tölt?

                            Komment


                              #44
                              Szevasztok!

                              Igen a zöld lemaradt,ezért pótlólagosan:zöld=zelénüj

                              Üdvözlettel:Che

                              Komment


                                #45
                                lehet, hogy csak szerszámot cseréltek. egyébként az enyiméi likasak voltak, műanyag dugóval. valahol olvastam, hogy ezeket a likakat be szokták utólagosan is dugózni, mert kedvezőbb az elősűrítés minősége. lehet rájöttek a mérnökök, hogy ha így alakítják ki sonkát, akkor nem kell dugózni. viszont a karter belső térfogata így nagyobb marad... mikori a gépszerkezet?




                                nézd mit találtam Neked
                                Utoljára szerkesztve a következő által: norinco; 2012 ápr. 07, 12:36.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X